Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes naznačuje svoj dizajnový smer

Concept A Sedan pripomína typ CLA, v porovnaní s ním je však kratší. Podľa neoficiálnych zdrojov má spečatenú sériovú budúcnosť.
10 1 príspevok 19.04.2017 / Marek Pokrývka

Len nedávno medializované informácie o šanghajskej premiére sedanu triedy A sa potvrdili. Mercedes-Benz predstavil na čínskej pôde koncept doposiaľ neponúkaného automobilu, ktorým naznačuje svoj dizajnový smer. Nejde teda len o ochutnávku konkrétneho produktu. Toto vozidlo pravdepodobne ovplyvní, aký vzhľad budú raziť všetky budúce produkty trojcípej hviezdy.

Concept A Sedan ovplyvní vzhľad budúcich áut Mercedes-Benz 10 fotografií v galérii Concept A Sedan ovplyvní vzhľad budúcich áut Mercedes-Benz Zdroj: Mercedes-Benz

Concept A Sedan síce vznikol na čistom hárku papiera, no svojimi základnými proporciami verne pripomína vlani omladený typ CLA. Silueta dvojice je veľmi príbuzná. Istú podobnosť môžeme vidieť aj v zadných svetlách, ktoré však majú hranatejší tvar približujúci sa trojuholníku. To isté platí vpredu. Geometrický tvar svetlometov sa zásadne odlišuje od aktuálneho dizajnu značky, zaujímavo pôsobí aj ich vnútorná architektúra. Špeciálny povrch jej dáva fialové zafarbenie.

Mercedes-AMG GLC63: Nasypané dvojčatá

Osemvalcové modely patria k najrýchlejším SUV na trhu: stovka im v klasickej verzii trvá rovné štyri sekundy, variant S to zvládne o dve desatiny skôr.

Štvordverová štúdia dostala masku chladiča Panamericana a kapotu disponujúcu dvomi bublinami, čo boli donedávna prvky vyhradené modelom AMG. Pozornosť púta aj veľkým centrálnym otvorom v nárazníku. Jeho zadný protiklad imituje výfukové koncovky, v bočných partiách si nemožno nevšimnúť zapustené kľučky dverí. Dynamický vzhľad auta podčiarkujú 20-palcové disky kolies.

Základom štvordverového konceptu má byť platforma MFA2 10 fotografií v galérii Základom štvordverového konceptu má byť platforma MFA2 Zdroj: Mercedes-Benz

V porovnaní so spomínanou triedou CLA je novinka o 7 centimetrov kratšia (4 570 mm), no má o vyše 9 centimetrov väčšiu šírku (1 870 mm). Výška narástla o približne tri dieliky (1 462 mm). O technike vozidla Mercedes nič neprezradil, jeho základom však má byť evolučná verzia platformy s predným pohonom MFA2. Podľa neoficiálnych zdrojov má Concept A Sedan spečatenú sériovú budúcnosť. Ponúkaný má byť popri budúcom štvordverovom kupé, dátum jeho uvedenia známy nie je.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×