Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové Audi A8: Vlajková loď prezradená

VIDEO
Budúca generácia á-osmičky dostane obrovskú masku chladiča, interiér vychádzajúci z konceptov Q8 a údajne aj motor 5.0 V10 TDI.
3 30.03.2017 / Marek Pokrývka

V triede luxusných limuzín je vcelku rušno. Mercedes-Benz triedy S čaká počas apríla facelift, jeho bavorský konkurent dostal vlani šiestu generáciu a najstaršou vlajkovou loďou spomedzi veľkej nemeckej trojky tak zostalo Audi A8. No táto situácia nebude trvať dlho. Štvrté vydanie špičkového produktu má mať premiéru 11. júla v Barcelone a verejnosti sa ukázať naživo vo Frankfurte.

Audi A8 štvrtej generácie na vizualizácii Peisert Design 3 fotografie v galérii Audi A8 štvrtej generácie na vizualizácii Peisert Design

Do oficiálneho debutu novej á-osmičky teda zostávajú vyše tri mesiace. Napriek tomu už dnes vieme, ako bude viac-menej vyzerať. Budúci vrchol štyroch kruhov je prezradená vďaka vizualizácii Peisert Design. Tá nevznikla v hlave grafika. Založená je na fotografii vývojového prototypu a využíva viacero prvkov charakteristických pre aktuálne produkty Ingolstadtu. Od skutočnosti preto nebude ďaleko.

Audi Q8 Sport: Stovka za 4,7 sekundy

Ostro rezaná štúdia luxusného SUV si na ženevskom autosalóne obliekla oranžový lak, pod kapotu sa nasťahoval elektrický kompresor.

Reálnosť renderu je podporená čerpaním z uniknutej skice, ktorá naznačuje vzhľadové odlišnosti medzi prednými časťami nasledujúcej generácie typov A6, A7 a A8. Týka sa najmä masky chladiča so svetlami. V prípade vrcholu portfólia majú spolu tieto dva prvky tesne susediť, pričom plocha grilu s vertikálnymi priečkami bude skutočne obrovská.

Uniknutá skica naznačuje odlišnosti medzi typmi A6, A7 a A8 3 fotografie v galérii Uniknutá skica naznačuje odlišnosti medzi typmi A6, A7 a A8

Aj vďaka tomuto dizajnovému náčrtu mohol Jan Peisert pomocou svojich počítačových zručností pomerne presne zobraziť, ako bude veľký sedan vyzerať. Svoju prácu zverejnil aj na videu. Proces zrýchlený na približne päť minút odhaľuje napríklad to, že svetlomety majú architektúru z Audi Q5. Najčastejšie využívaným zdrojom použitých dielcov však boli koncepty zo série Prologue.

Výsledok detailnej práce grafika ukazuje limuzínu s množstvom hrán. Štedré proporcie podporené dôrazom na geometriu jej dávajú majestátny vzhľad, ktorý betónuj dominantná maska chladiča. Diódové svetlomety sú samozrejmosťou. Audi pravdepodobne na karosérii nebude šetriť kovovými detailmi, pričom miesto na nej dostanú aj početné snímače slúžiace na čiastočne samostatnú jazdu.

Okrem autonómnych prvkov má byť á-osmička natlačená aj množstvom ďalších moderných technológií, ktoré zabezpečia posádke bezpečnosť a maximálny komfort. Interiér limuzíny má byť skutočne luxusný. Jeho základné črty nie sú tajomstvom, vo veľkej miere majú vychádzať z konceptov Q8. Evidentne teda môžeme očakávať minimum fyzických tlačidiel a dôraz na dotykové ovládanie.

O budúcej generácii vlajkovej lode Audi už poznáme aj niektoré bližšie informácie. Jej technickým základom má byť modulárna platforma MLB Evo, vďaka ktorej dôjde k citeľnému úbytku kilogramov. Zákulisné informácie momentálne hovoria o piatich pohonných jednotkách.

Základné črty interiéru majú vychádzať z konceptov Q8 3 fotografie v galérii Základné črty interiéru majú vychádzať z konceptov Q8

Základom ponuky má byť trojlitrový naftový šesťvalec (200 kW/272 k), nad ktorý sa postaví o liter väčšia vé-osmička (300 kW/408 k) a návrat údajne zažije motor 5.0 V10 TDI (368 kW/500 k). Benzín má reprezentovať štvorlitrový osemvalec (338 kW/460 k) spolu s agregátom 6.3 W12 (415 kW/565 k). Celoplošným štandardom bude osemstupňový automat, chýbať nemá pohon quattro. Potvrdenie alebo vyvrátenie týchto zákulisných informácii môžeme čakať s blížiacou sa premiérou.


Najnovšie články
Takmer ju zrazil vlak: Kde spravila chybu?

Severskú novinku si už možno objednať, do predaja prichádza v dvoch verziách. Portfólio sa má v budúcnosti rozširovať.

Volvo XC40: Kompletizuje švédsku rodinu

PRVÁ JAZDA Polo vstupuje do šiestej kapitoly úspešného príbehu. Po novom prichádza v podstate ako skutočné „dospelácke“ auto – porovnanie s prvou generáciou...

Volkswagen Polo: Golf má vážného konkurenta

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.

Akrapovič  vyladil Mercedes-AMG GT

Rozšírený závod by mal vyrábať batérie a elektrické športovo-úžitkové vozidlá. Nové SUV sa bude predávať pod značkou Mercedes-Benz EQ.

Daimler investuje do závodu v Alabame

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na piatok 22. septembra 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

SUV vyšľachtené pre Spojené štáty boduje vnútorným priestorom i výborným podvozkom, slabinou je vysoká základná cena a úzka ponuka motorov.

Test Ford Edge: Splnený americký sen
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×