Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes neustrážil inovovanú triedu S

Limuzína má modifikované nárazníky, LED svetlomety s komplikovanou architektúrou a ikonický štítok S560 na veku kufra.
7 3 príspevky 29.03.2017 / Marek Pokrývka

Už niekoľko mesiacov sa medzi testovacími prototypmi trojcípej hviezdy objavuje vlajková loď, ktorú čaká facelift. Podľa zákulisných zdrojov ho Mercedes-Benz naplánoval na apríl. Niektoré detaily o ňom už prezradili neoficiálne fotografie, ku ktorým sa v týchto dňoch pridali ďalšie. Zábery limuzíny kompletne bez maskovania sa objavili na arabskej stránke SaudiShift.

Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG 7 fotografií v galérii Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG Zdroj: saudishift.com

Stuttgart neustrážil inovovanú triedu S striebornej farby, ktorá bola zdvihnutá vo vzduchu. Evidentne šlo o testovací prototyp. Naznačujú to žlté označenia na dverách i kábel trčiaci z priestoru, kde malo byť ľavo zadné svetlo. To druhé však prezentuje svoju upravenú grafiku. Okrem toho na obrázkoch môžeme vidieť modifikovaný nárazník s integrovanými výfukovými koncovkami, ale tiež prepracované predné partie. Zásadným bodom sú LED svetlomety s komplikovanou architektúrou.

Test Mercedes E400: Svalovec v smokingu

Preverili sme konzervatívne pôsobiacu limuzínu triedy E so slušnou náložou pod kapotou: silným šesťvalcom poháňajúcim obe nápravy.

Veko kufra obsahuje štítok S560, ktorý sa vracia k ikonickému označeniu z minulého storočia. V ponuke má nahradiť variant S550. Mercedes ho predáva napríklad v USA, u nás je tento model známy pod číslom päťsto. Bez ohľadu na meno má vylepšená verzia limuzíny vymeniť doterajší 4,7-litrový osemvalec za štvorliter známy z modelov AMG. Okrem neho by mal facelift priniesť aj radový benzínový šesťvalec s elektrickým kompresorom, do vybavenia zasa pribudnú ďalšie moderné technológie. Krok vpred by mala trieda S urobiť na poli autonómnych schopností.


Najnovšie články
Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra

Ak si Volkswagen myslel, že je z najhoršieho vonku, mýlil sa. Dôkazom je rozšírené vyšetrovanie prokuratúry, ktorá sa tentokrát zamerala na spotrebu a emisie.

Vyšetrovanie VW sa ani zďaleka neskončilo

S prepĺňaným litrovým motorom Boosterjet doplneným mikrohybridným systémom sa swiftuje jedna radosť, dynamikou dokáže prekvapiť.

Test Suzuki Swift: Na hybrid sa iba hrá

Inovované modely budú mať premiéru v New Yorku. Rolu základu zverí Stuttgart štvorvalcu s objemom 1,5 litra, ktorému má asistovať elektromotor.

Dvojdverovú triedu C facelift neobišiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×