Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes neustrážil inovovanú triedu S

Limuzína má modifikované nárazníky, LED svetlomety s komplikovanou architektúrou a ikonický štítok S560 na veku kufra.
7 3 príspevky 29.03.2017 / Marek Pokrývka

Už niekoľko mesiacov sa medzi testovacími prototypmi trojcípej hviezdy objavuje vlajková loď, ktorú čaká facelift. Podľa zákulisných zdrojov ho Mercedes-Benz naplánoval na apríl. Niektoré detaily o ňom už prezradili neoficiálne fotografie, ku ktorým sa v týchto dňoch pridali ďalšie. Zábery limuzíny kompletne bez maskovania sa objavili na arabskej stránke SaudiShift.

Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG 7 fotografií v galérii Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG Zdroj: saudishift.com

Stuttgart neustrážil inovovanú triedu S striebornej farby, ktorá bola zdvihnutá vo vzduchu. Evidentne šlo o testovací prototyp. Naznačujú to žlté označenia na dverách i kábel trčiaci z priestoru, kde malo byť ľavo zadné svetlo. To druhé však prezentuje svoju upravenú grafiku. Okrem toho na obrázkoch môžeme vidieť modifikovaný nárazník s integrovanými výfukovými koncovkami, ale tiež prepracované predné partie. Zásadným bodom sú LED svetlomety s komplikovanou architektúrou.

Test Mercedes E400: Svalovec v smokingu

Preverili sme konzervatívne pôsobiacu limuzínu triedy E so slušnou náložou pod kapotou: silným šesťvalcom poháňajúcim obe nápravy.

Veko kufra obsahuje štítok S560, ktorý sa vracia k ikonickému označeniu z minulého storočia. V ponuke má nahradiť variant S550. Mercedes ho predáva napríklad v USA, u nás je tento model známy pod číslom päťsto. Bez ohľadu na meno má vylepšená verzia limuzíny vymeniť doterajší 4,7-litrový osemvalec za štvorliter známy z modelov AMG. Okrem neho by mal facelift priniesť aj radový benzínový šesťvalec s elektrickým kompresorom, do vybavenia zasa pribudnú ďalšie moderné technológie. Krok vpred by mala trieda S urobiť na poli autonómnych schopností.


Najnovšie články
Česi majú záujem najmä o jazdené autá

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

V pokračovaní titulu Ant-Man od štúdia Marvel sa kórejský automobil predstaví ako špeciál disponujúcim prvkami kategórie hot-rod.

Veloster je pripravený na filmovú úlohu

Kupé-sedan disponuje vo verzii 53 šesťvalcom s dvomi formami prepĺňania a elektrickým dopingom, identické vnútornosti sa dostali aj do triedy E.

Mercedes-AMG: Silné medvede s iskrou

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen...

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×