Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes neustrážil inovovanú triedu S

Limuzína má modifikované nárazníky, LED svetlomety s komplikovanou architektúrou a ikonický štítok S560 na veku kufra.
7 3 príspevky 29.03.2017 / Marek Pokrývka

Už niekoľko mesiacov sa medzi testovacími prototypmi trojcípej hviezdy objavuje vlajková loď, ktorú čaká facelift. Podľa zákulisných zdrojov ho Mercedes-Benz naplánoval na apríl. Niektoré detaily o ňom už prezradili neoficiálne fotografie, ku ktorým sa v týchto dňoch pridali ďalšie. Zábery limuzíny kompletne bez maskovania sa objavili na arabskej stránke SaudiShift.

Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG 7 fotografií v galérii Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG Zdroj: saudishift.com

Stuttgart neustrážil inovovanú triedu S striebornej farby, ktorá bola zdvihnutá vo vzduchu. Evidentne šlo o testovací prototyp. Naznačujú to žlté označenia na dverách i kábel trčiaci z priestoru, kde malo byť ľavo zadné svetlo. To druhé však prezentuje svoju upravenú grafiku. Okrem toho na obrázkoch môžeme vidieť modifikovaný nárazník s integrovanými výfukovými koncovkami, ale tiež prepracované predné partie. Zásadným bodom sú LED svetlomety s komplikovanou architektúrou.

Test Mercedes E400: Svalovec v smokingu

Preverili sme konzervatívne pôsobiacu limuzínu triedy E so slušnou náložou pod kapotou: silným šesťvalcom poháňajúcim obe nápravy.

Veko kufra obsahuje štítok S560, ktorý sa vracia k ikonickému označeniu z minulého storočia. V ponuke má nahradiť variant S550. Mercedes ho predáva napríklad v USA, u nás je tento model známy pod číslom päťsto. Bez ohľadu na meno má vylepšená verzia limuzíny vymeniť doterajší 4,7-litrový osemvalec za štvorliter známy z modelov AMG. Okrem neho by mal facelift priniesť aj radový benzínový šesťvalec s elektrickým kompresorom, do vybavenia zasa pribudnú ďalšie moderné technológie. Krok vpred by mala trieda S urobiť na poli autonómnych schopností.


Najnovšie články
Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn

Štátna prokuratúra v Braunschweigu už zhruba pred polrokom oznámila, že otvorila vyšetrovanie "pre úvodné podozrenie zo sprenevery v súvislosti s uhrádzaním...

Vyšetrovatelia vykonali ďalšiu raziu vo VW

Tomáš prešiel na otcovom elektrickom liftbacku za štrnásť dní takmer 8 500 kilometrov a podľa svojich slov ušetril na palivách asi 650 eur.

Slovák na Tesle: Zadarmo za polárny kruh

Japonskú krásavicu čakajú onedlho dizajnové úpravy, okrem toho dostane novú palubnú dosku a prepĺňaný benzínový motor.

Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×