Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes neustrážil inovovanú triedu S

Limuzína má modifikované nárazníky, LED svetlomety s komplikovanou architektúrou a ikonický štítok S560 na veku kufra.
7 3 príspevky 29.03.2017 / Marek Pokrývka

Už niekoľko mesiacov sa medzi testovacími prototypmi trojcípej hviezdy objavuje vlajková loď, ktorú čaká facelift. Podľa zákulisných zdrojov ho Mercedes-Benz naplánoval na apríl. Niektoré detaily o ňom už prezradili neoficiálne fotografie, ku ktorým sa v týchto dňoch pridali ďalšie. Zábery limuzíny kompletne bez maskovania sa objavili na arabskej stránke SaudiShift.

Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG 7 fotografií v galérii Mercedes-Benz S560 má poháňať štvorlitrový osemvalec z modelov AMG Zdroj: saudishift.com

Stuttgart neustrážil inovovanú triedu S striebornej farby, ktorá bola zdvihnutá vo vzduchu. Evidentne šlo o testovací prototyp. Naznačujú to žlté označenia na dverách i kábel trčiaci z priestoru, kde malo byť ľavo zadné svetlo. To druhé však prezentuje svoju upravenú grafiku. Okrem toho na obrázkoch môžeme vidieť modifikovaný nárazník s integrovanými výfukovými koncovkami, ale tiež prepracované predné partie. Zásadným bodom sú LED svetlomety s komplikovanou architektúrou.

Test Mercedes E400: Svalovec v smokingu

Preverili sme konzervatívne pôsobiacu limuzínu triedy E so slušnou náložou pod kapotou: silným šesťvalcom poháňajúcim obe nápravy.

Veko kufra obsahuje štítok S560, ktorý sa vracia k ikonickému označeniu z minulého storočia. V ponuke má nahradiť variant S550. Mercedes ho predáva napríklad v USA, u nás je tento model známy pod číslom päťsto. Bez ohľadu na meno má vylepšená verzia limuzíny vymeniť doterajší 4,7-litrový osemvalec za štvorliter známy z modelov AMG. Okrem neho by mal facelift priniesť aj radový benzínový šesťvalec s elektrickým kompresorom, do vybavenia zasa pribudnú ďalšie moderné technológie. Krok vpred by mala trieda S urobiť na poli autonómnych schopností.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×