Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette C7 dostane aktívnu aerodynamiku

Vzhľadom na štvorročný vek ikony možno predpokladať, že pôjde o súčasť omladenia. Balíkom sa pravdepodobne budú pýšiť modely Z06 či ZR1.
5 29.03.2017 / Marek Pokrývka

Krátko pred otvorením tohtoročného ženevského autosalóna Lamborghini prezradilo, že vlani v októbri modelom Huracán Performante prelomilo rekord na Nürburgringu. Zásadnú rolu v tom mali zohrať pohyblivé časti karosérie ovplyvňujúce prúdenie vzduchu. Takéto riešenia sa objavujú na elitných športových vozidlách čoraz častejšie, momentálne s nimi pracuje aj Chevrolet.

Kupé bude prúdenie vzduchu ovplyvňovať aj zmenou svetlej výšky 5 fotografií v galérii Kupé bude prúdenie vzduchu ovplyvňovať aj zmenou svetlej výšky Zdroj: U.S. Patent and Trademark Office

Zverejnenie patentových obrázkov prezradilo, že aktívnu aerodynamiku dostane Corvette C7. Podľa rysov karosérie je to jednoznačne aktuálna generácia americkej ikony. Vzhľadom na jej štvorročný vek možno predpokladať, že pôjde o súčasť omladenia. Scenár však môže byť aj iný. Tak či onak, balík sa pravdepodobne nechystá pre základnú verziu. Pýšiť sa ním budú skôr modely Z06 či ZR1.

Chevrolet Corvette C7 v retro šatách

Napriek značnému časovému odstupu štýl vychádzajúci z minulosti americkému športovému kupé prekvapujúco dobre sekne.

Ako môžeme vidieť, športové kupé má disponovať množstvom pohyblivých prvkov. Nepôjde len o predný spojler. Okrem neho sa budú hýbať klapky za maskou chladiča, prítlačné krídlo či difúzor pod zadným nárazníkom. Chevrolet má popri tom aerodynamiku ovplyvňovať aj zmenou svetlej výšky. Nákres ukazuje, že v istých situáciách môže zdvihnúť zadok a nos pritlačiť k zemi. Rolu evidentne budú hrať aj kolesá. Na viac detailov si musíme počkať, termín debutu známy nie je.


Najnovšie články
Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×