Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alpine A120 sa už premáva po Paríži

Prototypy upozorňovali na blížiace sa predstavenie finálneho automobilu, ktorý sa bude od štúdie Vision dizajnovo líšiť len minimálne.
8 21.02.2017 / Marek Pokrývka

Znovuzrodenie značky Alpine už trvá poriadne dlho. Renault o ňom začal hovoriť takmer pred piatimi rokmi, pričom toto obdobie vyplnil niekoľkými konceptmi. Sériový produkt je aktuálne konečne na dosah. Svetový debut má absolvovať v Ženeve, no už teraz sa model s označením A120 premáva po Paríži. Firma sa tým snaží upozorniť na blížiace sa odhalenie.

Dva prototypy kupé Alpine A120 v uliciach francúzskej metropoly 8 fotografií v galérii Dva prototypy kupé Alpine A120 v uliciach francúzskej metropoly Zdroj: Alpine

V nočných uliciach francúzskej metropoly sa nedávno objavili dva prototypy kompaktného športového kupé, ktoré mali oblečenú strakatú kamufláž. Jej úlohou bolo skryť na karosérii detaily. Napriek maskovaniu je však jasné, že od vlani predstavenej štúdie Vision sa bude finálny automobil líšiť len skutočne minimálne. Na svojom mieste sú všetky základné dizajnové rysy.

Alpine upozorňuje na špeciálny model

Na sklonku budúceho roka sa začnú dodávať prvé kusy kupé vo verzii Première Edition, ktorej výroba bude obmedzená na 1 955 exemplárov.

Alpine A120 má podľa neoficiálnych zdrojov vážiť asi jednu tonu, vďaka čomu nepotrebuje nejaký obrovský motor. Uprostred má mať uložený prepĺňaný štvorvalec. Jeho výkon nepoznáme, no agregát spriahnutý so samočinnou prevodovkou bude schopný vozidlo vystreliť na stovku v priebehu 4,5 sekundy. Ďalšie podrobnosti sa pravdepodobne dozvieme už onedlho.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×