Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maybach šokuje drsným kabriom triedy G

Novinku možno označiť za najšialenejšiu verziu legendárnej triedy G: má čiastočne plátennú strechu, superluxusný interiér a silný dvanásťvalec.
13 21 príspevkov 08.02.2017 / Marek Pokrývka

Mercedes-Benz v roku 2013 prekvapil celý svet, keď odklepol sériovú výrobu modelu G63 AMG 6x6. Extrémny trojnápravový pick-up prakticky nemá v histórii obdobu. Neskorší variant G500 4x42 bol o štipku civilnejšou odrodou auta, no firma teraz začala lákať na ďalšieho člena rodiny. Z neho sa nakoniec vykľulo čosi ešte uletenejšie než spomínané šesťkolesové monštrum.

Mercedes-Maybach G650 Landaulet bude mať premiéru v Ženeve 13 fotografií v galérii Mercedes-Maybach G650 Landaulet bude mať premiéru v Ženeve Zdroj: fly-wheel.com

Nekompromisný off-road s koncepciou Landaulet

Vďaka úniku neoficiálnych fotografií už dnes vieme, že vozidlo avizované pred pár dňami môžeme označiť za najšialenejšiu verziu legendárnej triedy G. Všetko možno vyčítať z označenia znejúceho Mercedes-Maybach G650 Landaulet. Názov prezrádza zaradenie pod superluxusnú divíziu nemeckej firmy, prítomnosť dvanásťvalca a tiež netradičnú karosériu. Tá má vzadu plátennú strechu.

Mercedes chystá otvorený off-road s V12

Pilotná fotografia vyvracia špekulácie o pick-upe. Kabriolet bude disponovať dlhým rázvorom, štvordverovou kabínou a karbónovými blatníkmi.

Koncepcia šoférskeho auta s kabínou čiastočne chránenou skladacím textilom nie je nová, veď aj samotné dvojité M ju použilo pred jednou dekádou na špeciálu verziu limuzíny. No riadiť sa týmto receptom pri nekompromisnom off-roade s obrovskou svetlou výškou je čosi nevídané. Maybach drsným kabriom triedy G šokuje a vytvára produkt, ktorý nemá absolútne žiadneho priameho súpera.

Oproti päťdverovému variantu je táto novinka výrazne dlhšia 13 fotografií v galérii Oproti päťdverovému variantu je táto novinka výrazne dlhšia Zdroj: fly-wheel.com

Základnými tvarmi vychádza novinka z päťdverového variantu, oproti nemu je však dlhšia o dobrých tridsať čísel. Výrazný nárast zahŕňa aj na rázvor. Zadné dvere majú vďaka tomu väčšiu plochu a umožňujú pohodlnejší prístup, ktorý uľahčuje výsuvný schodík. Navonok vozidlo zaujme okrem iného aj označeniami, leštenými diskami kolies či blatníkmi vyrobenými čiastočne z uhlíkových vlákien.

Dve superluxusné kreslá oddelené od kokpitu

V otvorenej zadnej časti výnimočného automobilu našli miesto dve sedadlá, ktoré sú od seba oddelené veľkým tunelom. Samozrejme, nejde o žiadnu trestnú lavicu. Maybach sem namontoval svoje superluxusné kreslá so širokými možnosťami nastavenia, ozdobným koženým čalúnením i extra vankúšikmi. Súčasťou palubného arzenálu môžu byť takmer určite aj masážne funkcie.

Terénne vozidlo má otvorenú zadnú časť pre dvoch pasažierov 13 fotografií v galérii Terénne vozidlo má otvorenú zadnú časť pre dvoch pasažierov Zdroj: fly-wheel.com

Pasažieri majú k dispozícii podobné vybavenie ako pri špičkovej limuzíne. V centrálnej časti nepochybne nájdeme chladničku či držiaky na poháre, pred každým sedadlom sa nachádza samostatná obrazovka. Displeje sú namontované na zástene s mliečnym sklom. Tá zadnú časť kabíny kompletne oddeľuje od kokpitu krytého plechovou strechou, ktorý vyzerá taktiež pomerne exkluzívne.

Žiadne oficiálne informácie o technike nemáme, no výrobca tu veľmi nemá čím prekvapiť. Označenie G650 i štítky V12 na predných blatníkoch prezrádzajú prítomnosť známeho dvanásťvalca. Silný šesťlitrový agregát s dvomi turbodúchadlami je s veľkou pravdepodobnosťou naladený na výkon 463 kW (630 k), ktorý by terénneho exota mal vedieť slušne rozhýbať. Samozrejmosťou je použitie špecifického podvozka s portálovými nápravami i silného brzdového systému.

Off-road dostal dvanásťvalcový agregát a portálové nápravy 13 fotografií v galérii Off-road dostal dvanásťvalcový agregát a portálové nápravy Zdroj: fly-wheel.com

Z výnimočnej novinky má vzniknúť 99 exemplárov

Mercedes-Maybach G650 Landaulet bude mať oficiálnu premiéru v Ženeve, pričom údajne z neho má vzniknúť iba 99 exemplárov. O cene sa zatiaľ nehovorí. No vôbec by sme sa nečudovali, ak by prestrelila hranicu pol milióna eur. Napriek tomu sa trojcípa hviezda o odbyt nemusí obávať. Ako ukázali predchádzajúce extrémne verzie triedy G, šejkovia či oligarchovia sa k predajcom budú len tak hrnúť...


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×