Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW je automobilka s najlepšou reputáciou

BMW si v najnovšom prieskum verejnej mienky v Nemecku získalo najlepšiu reputáciu. Spomedzi manažérov veľkých nemeckých koncernov bodoval šéf Daimleru.
24.01.2017 / Soňa Zverková

BMW si spomedzi všetkých popredných nemeckých koncernov, ktoré sú súčasťou frankfurtského indexu DAX, získal najlepšiu reputáciu. Mníchovská automobilka dokázala obhájiť prvú priečku v najnovšom indexe reputácie, ktorú každého pol roka vypracúva výskumný inštitút Dr. Doeblin Wirtschaftsforschung. O prvé miesto sa však na rozdiel od júna musel podeliť s Adidasom, ktorý v predchádzajúcom prieskume skončil na druhom mieste.

V prvej desiatke sa ešte umiestnil Volkswagen na treťom mieste a Daimler na šiestom. Všetky automobilky však stratili časť reputácie, i keď nie sú jediné, nakoľko pokles zaznamenala veľká väčšina koncernov DAX. Podľa portálu Automobilwoche, všetky koncerny v priemere prišli o päť percent, iba Adidas a Deutsche Post dokázali udržať reputáciu na stabilnej úrovni.

Nález z ríše snov: BMW M1 objavili po 34 rokoch

BMW M1 je exkluzívnou súčasťou histórie bavorskej automobilky. Vyrobilo sa len niekoľko stoviek kusov superšportu s motorom uprostred, aj preto je tento nález poriadne prekvapivý.

BMW môže za svoje umiestnenie vďačiť najlepším možným známkam v kategóriách finančná solídnosť, zamestnávateľ a aktívne vystupovanie na trhu. V kategóriách sympatie a prepojenie s Nemeckom sa umiestnil na druhom mieste. Navzdory emisnému škandálu Volkswagen zabodoval. Tretie miesta získal v kategóriách sociálna zodpovednosť, aktívne vystupovanie na trhu, prepojenie s Nemeckom a sympatie. Daimler získal body ako dobrý zamestnávateľ a rovnako za finančnú solídnosť.

Z hľadiska popularity špičkových manažérov sa poradie mení. Jednoznačné prvenstvo podľa reputácie si odnáša šéf Daimleru Dieter Zetsche, z hľadiska popularity si šéf Volkswagenu Matthias Müller odnáša druhé miesto a v kategórii sympatií zabodoval šéf BMW Harald Krüger.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×