Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW je automobilka s najlepšou reputáciou

BMW si v najnovšom prieskum verejnej mienky v Nemecku získalo najlepšiu reputáciu. Spomedzi manažérov veľkých nemeckých koncernov bodoval šéf Daimleru.
24.01.2017 / Soňa Zverková

BMW si spomedzi všetkých popredných nemeckých koncernov, ktoré sú súčasťou frankfurtského indexu DAX, získal najlepšiu reputáciu. Mníchovská automobilka dokázala obhájiť prvú priečku v najnovšom indexe reputácie, ktorú každého pol roka vypracúva výskumný inštitút Dr. Doeblin Wirtschaftsforschung. O prvé miesto sa však na rozdiel od júna musel podeliť s Adidasom, ktorý v predchádzajúcom prieskume skončil na druhom mieste.

V prvej desiatke sa ešte umiestnil Volkswagen na treťom mieste a Daimler na šiestom. Všetky automobilky však stratili časť reputácie, i keď nie sú jediné, nakoľko pokles zaznamenala veľká väčšina koncernov DAX. Podľa portálu Automobilwoche, všetky koncerny v priemere prišli o päť percent, iba Adidas a Deutsche Post dokázali udržať reputáciu na stabilnej úrovni.

Nález z ríše snov: BMW M1 objavili po 34 rokoch

BMW M1 je exkluzívnou súčasťou histórie bavorskej automobilky. Vyrobilo sa len niekoľko stoviek kusov superšportu s motorom uprostred, aj preto je tento nález poriadne prekvapivý.

BMW môže za svoje umiestnenie vďačiť najlepším možným známkam v kategóriách finančná solídnosť, zamestnávateľ a aktívne vystupovanie na trhu. V kategóriách sympatie a prepojenie s Nemeckom sa umiestnil na druhom mieste. Navzdory emisnému škandálu Volkswagen zabodoval. Tretie miesta získal v kategóriách sociálna zodpovednosť, aktívne vystupovanie na trhu, prepojenie s Nemeckom a sympatie. Daimler získal body ako dobrý zamestnávateľ a rovnako za finančnú solídnosť.

Z hľadiska popularity špičkových manažérov sa poradie mení. Jednoznačné prvenstvo podľa reputácie si odnáša šéf Daimleru Dieter Zetsche, z hľadiska popularity si šéf Volkswagenu Matthias Müller odnáša druhé miesto a v kategórii sympatií zabodoval šéf BMW Harald Krüger.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×