Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW je automobilka s najlepšou reputáciou

BMW si v najnovšom prieskum verejnej mienky v Nemecku získalo najlepšiu reputáciu. Spomedzi manažérov veľkých nemeckých koncernov bodoval šéf Daimleru.
24.01.2017 / Soňa Zverková

BMW si spomedzi všetkých popredných nemeckých koncernov, ktoré sú súčasťou frankfurtského indexu DAX, získal najlepšiu reputáciu. Mníchovská automobilka dokázala obhájiť prvú priečku v najnovšom indexe reputácie, ktorú každého pol roka vypracúva výskumný inštitút Dr. Doeblin Wirtschaftsforschung. O prvé miesto sa však na rozdiel od júna musel podeliť s Adidasom, ktorý v predchádzajúcom prieskume skončil na druhom mieste.

V prvej desiatke sa ešte umiestnil Volkswagen na treťom mieste a Daimler na šiestom. Všetky automobilky však stratili časť reputácie, i keď nie sú jediné, nakoľko pokles zaznamenala veľká väčšina koncernov DAX. Podľa portálu Automobilwoche, všetky koncerny v priemere prišli o päť percent, iba Adidas a Deutsche Post dokázali udržať reputáciu na stabilnej úrovni.

Nález z ríše snov: BMW M1 objavili po 34 rokoch

BMW M1 je exkluzívnou súčasťou histórie bavorskej automobilky. Vyrobilo sa len niekoľko stoviek kusov superšportu s motorom uprostred, aj preto je tento nález poriadne prekvapivý.

BMW môže za svoje umiestnenie vďačiť najlepším možným známkam v kategóriách finančná solídnosť, zamestnávateľ a aktívne vystupovanie na trhu. V kategóriách sympatie a prepojenie s Nemeckom sa umiestnil na druhom mieste. Navzdory emisnému škandálu Volkswagen zabodoval. Tretie miesta získal v kategóriách sociálna zodpovednosť, aktívne vystupovanie na trhu, prepojenie s Nemeckom a sympatie. Daimler získal body ako dobrý zamestnávateľ a rovnako za finančnú solídnosť.

Z hľadiska popularity špičkových manažérov sa poradie mení. Jednoznačné prvenstvo podľa reputácie si odnáša šéf Daimleru Dieter Zetsche, z hľadiska popularity si šéf Volkswagenu Matthias Müller odnáša druhé miesto a v kategórii sympatií zabodoval šéf BMW Harald Krüger.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×