Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari z Miami Vice si hľadá majiteľa

Biele kupé Testarossa pochádza z roku 1986, po účinkovaní pred kamerami putovalo do skladu. Dnes je v slušnej kondícii.
4 1 príspevok 11.01.2017 / Marek Pokrývka

Vďaka úlohe na striebornom plátne si verejnosť mnohé autá zapamätala v špecifickom vyhotovení, príkladom za všetky je sivé Shelby GT500 s čiernymi pásmi. Vozidlo menom Eleanor spopularizoval titul 60 sekúnd. V obľúbenom seriáli Miami Vice sa zase objavovalo Ferrari Testarossa, ktoré vynikalo netradičným bielym lakom. Momentálne si hľadá svojho nového majiteľa.

Ferrari Testarossa účinkovalo pred kamerami do roku 1990 4 fotografií v galérii Ferrari Testarossa účinkovalo pred kamerami do roku 1990

Tento superšport pochádza z roku 1986, ide ešte o exemplár s jediným spätným zrkadlom. Z talianskej továrne vyšiel v čiernom kabáte. Do aktuálnej farby sa prezliekol až neskôr, pričom iniciátorom tejto zmeny bol režisér spomínaného seriálu. Michael Mann chcel zlepšiť viditeľnosť auta v nočných scénach. Neúmyselne tak prispel k tomu, aby sa z tohto kupé stala televízna ikona.

Na predaj je Testarossa Vlka z Wall Street

Talianske kupé s netradičnou bielou farbou nebolo veľmi používané, počas celého života prešlo iba 13 358 kilometrov.

Testarossa účinkovala pred kamerami do roku 1990, pričom následne putovala na dlhý čas do skladu. Vyšla z neho až predvlani. Dovedna najazdila 26,5-tisíca kilometrov a vďaka dobrej starostlivosti je dnes v pomerne slušnej kondícii. Nezaujme pritom len svojou farbou. V béžovou kožou čalúnenom interiéri totiž nájdeme telefón Motorola, ktorý patrí k prvým zariadeniam svojho druhu.

V interiéri talianskeho superšportu nájdeme telefón Motorola 4 fotografií v galérii V interiéri talianskeho superšportu nájdeme telefón Motorola

Ferrari sa po znovuobjavení objavilo na internetovom portáli, kde zaň pýtali 1,75 milióna dolárov (vyše 1,6 milióna eur eur). Predať sa ho nepodarilo. Neskôr sa ho chytila aukčná spoločnosť Mecum, no nového pána preň nenašla. Najnovšie sa dvanásťvalcové kupé dostane pod kladivko v Scottsdale, kde ho ponúkne špecialista Barret-Jackson. Predpokladanú cenu nespresnil.


Najnovšie články
Evora GT430: Najsilnejší Lotus histórie

Zákaz vjazdu dieselových áut do európskych miest môže poškodiť schopnosť automobiliek investovať do vývoja vozidiel s nulovými emisiami.

Zákazy vjazdu dieselov do miest nepomôžu

Zlodeji v každej krajine radi číhajú na turistov, ktorí sú ich ľahkými obeťami. Ponúkame niekoľko rád a tipov, ako sa vyhnúť nepríjemnostiam.

7 rád, ako sa vyhnúť na dovolenke zlodejom

Kupé disponuje porciou 496 kW (675 k), podvozkom s komponentmi KW a karbónovými dielcami. Disciplína 0-100 km/h mu trvá 2,7 sekundy.

Modrý šíp: Porsche 911 dosiahlo 344 km/h

Facelift kórejského vozidla je pomerne decentný, zmien však narátame dosť. V interiéri sa objavil odlišný volant či volič automatickej prevodovky.

Kia Sorento podstúpila malú modernizáciu

Najmenšie SUV severskej značky by malo zákazníkom ponúknuť široké možnosti na prispôsobenie vlastnému vkusu.

Volvo XC40 staví na kvalitné materiály

To, že hromadné žaloby v USA vynesú nemalé peniaze aj právnikov, je známa vec. Súd zodpovedný za riešenie dieselgate im priznal odmeny vo výške 300 miliónov...

Advokáti zarobili na dieselgate 300 miliónov dolárov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×