Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smartfón vám netreba: Vo Fiatoch bude Android

V dobe, kedy automobily predáva aj množstvo aplikácií a technológií sa Fiat rozhodol pre zaujímavú spoluprácu. Známy Uconnect na vyššiu úroveň pozdvihne predinštalovaný operačný systém Android.
1 10.01.2017 / Filip Kadlečík

Doteraz bolo vždy potrebné si svoj smartfón zobrať do vozidla. Ak ste chceli využívať napríklad aplikáciu Waze, museli ste takmer vždy použiť svoj telefón. Zdá sa, že viac to už nebude potrebné. Aliancia Fiat-Chrysler totiž na výstave CES predstavila novú verziu infotainmentu Uconnect, ktorá bude disponovať operačným systémom Android 7.0 Nougat.

Android 7.0 Nougat je prísľubom lepšej využiteľnosti infotainmentu vozidla

Vďaka tomu si do vozidla budete môcť inštalovať aplikácie, ktoré bežne používate vo svojom smartfóne. Napríklad pri spomínanom navigovaní prostredníctvom Waze by mala odpadnúť nutnosť použiť smartfón. Samozrejmosťou je však aj dostupnosť Google Maps, Gmail či iných aplikácii svetoznámej spoločnosti.

Z Fordu si budete môcť doma zapnúť kúrenie

Ford už dlhší čas spolupracuje so slovenskou spoločnosťou Sygic či IT-gigantom Amazon. Kooperácia prináša prvé plody, profitovať z nej budú hlavne vodiči.

Okrem toho bude operačný systém schopný ovládať všetky funkcie automobilu, vrátane multimédií či klimatizácie. Otázne je, či sa na zariadení budú dať hrať napríklad hry, ale aj fakt, ako presne bude vyzerať domovská obrazovka. Rozšírenie systému Android do automobilov patrí medzi kľúčové snahy spoločnosti Google, preto sa dá očakávať, že Fiat nie je posledným výrobcom, ktorý príde s podobným riešením.


Najnovšie články
Mazda MX-5 so silným dopingom od BBR

Polícia v Británii má novú zbraň. Tentokrát nejde o žiadnu technickú vymoženosť, ale o možnosť konfiškácie vozidla na základe agresívnej či neprispôsobivej...

Superšporty z požičovne im zabavila polícia

Automobilový priemysel tvorí 44-% podiel na celkovej produkcii krajiny a z hľadiska vývozu predstavuje 35 %. V roku 2016 bolo na Slovensku vyrobených 1,04...

Automobilový priemysel čelí rizikám

Honda stanovila nový rekord na Nürburgringu, limitovanú verziu nemeckého súpera prekonala o viac než tri sekundy.

Civic Type R: Opäť najrýchlejší v triede

Vzhľad britského elektrického SUV sa podľa šéfdizajnéra značky zásadne nebude meniť, rošáda nečakaná ani technické parametre.

Jaguar I-Pace: Sériovka už vo Frankfurte

Kúpou auta s nižšou spotrebou možno v konečnom dôsledku ušetriť aj tisíce eur. Je tento parameter dôležitý aj pre vás? Pozrite si prehľad 68 obľúbených áut...

Najobľúbenejšie u nás: Reálna spotreba 68 áut

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na utorok 25. apríla 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×