Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smartfón vám netreba: Vo Fiatoch bude Android

V dobe, kedy automobily predáva aj množstvo aplikácií a technológií sa Fiat rozhodol pre zaujímavú spoluprácu. Známy Uconnect na vyššiu úroveň pozdvihne predinštalovaný operačný systém Android.
1 10.01.2017 / Filip Kadlečík

Doteraz bolo vždy potrebné si svoj smartfón zobrať do vozidla. Ak ste chceli využívať napríklad aplikáciu Waze, museli ste takmer vždy použiť svoj telefón. Zdá sa, že viac to už nebude potrebné. Aliancia Fiat-Chrysler totiž na výstave CES predstavila novú verziu infotainmentu Uconnect, ktorá bude disponovať operačným systémom Android 7.0 Nougat.

Android 7.0 Nougat je prísľubom lepšej využiteľnosti infotainmentu vozidla

Vďaka tomu si do vozidla budete môcť inštalovať aplikácie, ktoré bežne používate vo svojom smartfóne. Napríklad pri spomínanom navigovaní prostredníctvom Waze by mala odpadnúť nutnosť použiť smartfón. Samozrejmosťou je však aj dostupnosť Google Maps, Gmail či iných aplikácii svetoznámej spoločnosti.

Z Fordu si budete môcť doma zapnúť kúrenie

Ford už dlhší čas spolupracuje so slovenskou spoločnosťou Sygic či IT-gigantom Amazon. Kooperácia prináša prvé plody, profitovať z nej budú hlavne vodiči.

Okrem toho bude operačný systém schopný ovládať všetky funkcie automobilu, vrátane multimédií či klimatizácie. Otázne je, či sa na zariadení budú dať hrať napríklad hry, ale aj fakt, ako presne bude vyzerať domovská obrazovka. Rozšírenie systému Android do automobilov patrí medzi kľúčové snahy spoločnosti Google, preto sa dá očakávať, že Fiat nie je posledným výrobcom, ktorý príde s podobným riešením.


Najnovšie články
Šprintérsky Lexus: Nový svetový rekord

V krajinách V4 bolo k dispozícii vyše 4,2 jazdeniek, na Slovensku ich bolo inzerovaných viac ako pol milióna. V porovnaní s ostatnými krajinami Slováci platili...

Vlani bolo na trhu vyše pol milióna jazdeniek

Na karosérii crossoveru sa objavia nadstavce blatníkov, prahov i nárazníkov. Zásadnú rolu majú zohrať uhlíkové vlákna.

RevoZport plánuje upravovať Model X

Maďarská fabrika Audi zaznamenala pokles výroby vozidiel aj motorov. Z toho dôvodu sa znížil počet pracovných zmien a stovky ľudí boli preradené do iných...

Výroba v Audi Hungaria vlani klesla

Zverejnenie detailu zadných partií dokazuje autentickosť fotiek prototypu. Výrobca sa rozhovoril o vzduchovej brzde i špeciálnych krídlových dverách.

McLaren ukáže v Ženeve nový superšport

Dopravná značka „Stoj, daj prednosť v jazde“ je na našich cestách bežná. Poznáte však skutočne všetky pravidlá, ktoré so „stopkou“ súvisia? Poradíme, ako...

„Stopka“: Ozaj poznáte pravidlá zastavenia?

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na štvrtok 19. januára 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×