Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smartfón vám netreba: Vo Fiatoch bude Android

V dobe, kedy automobily predáva aj množstvo aplikácií a technológií sa Fiat rozhodol pre zaujímavú spoluprácu. Známy Uconnect na vyššiu úroveň pozdvihne predinštalovaný operačný systém Android.
1 10.01.2017 / Filip Kadlečík

Doteraz bolo vždy potrebné si svoj smartfón zobrať do vozidla. Ak ste chceli využívať napríklad aplikáciu Waze, museli ste takmer vždy použiť svoj telefón. Zdá sa, že viac to už nebude potrebné. Aliancia Fiat-Chrysler totiž na výstave CES predstavila novú verziu infotainmentu Uconnect, ktorá bude disponovať operačným systémom Android 7.0 Nougat.

Android 7.0 Nougat je prísľubom lepšej využiteľnosti infotainmentu vozidla

Vďaka tomu si do vozidla budete môcť inštalovať aplikácie, ktoré bežne používate vo svojom smartfóne. Napríklad pri spomínanom navigovaní prostredníctvom Waze by mala odpadnúť nutnosť použiť smartfón. Samozrejmosťou je však aj dostupnosť Google Maps, Gmail či iných aplikácii svetoznámej spoločnosti.

Z Fordu si budete môcť doma zapnúť kúrenie

Ford už dlhší čas spolupracuje so slovenskou spoločnosťou Sygic či IT-gigantom Amazon. Kooperácia prináša prvé plody, profitovať z nej budú hlavne vodiči.

Okrem toho bude operačný systém schopný ovládať všetky funkcie automobilu, vrátane multimédií či klimatizácie. Otázne je, či sa na zariadení budú dať hrať napríklad hry, ale aj fakt, ako presne bude vyzerať domovská obrazovka. Rozšírenie systému Android do automobilov patrí medzi kľúčové snahy spoločnosti Google, preto sa dá očakávať, že Fiat nie je posledným výrobcom, ktorý príde s podobným riešením.


Najnovšie články
Nádherný Countach: Klasika jazdí vidiekom

Šesťvalcové kupé s komplexne prepracovanou karosériou malo podľa výrobcu zvládnuť domácu trať Hethel v rovnakom čase ako špeciál 3-Eleven.

Evora GT430: Najsilnejší Lotus histórie

Zákaz vjazdu dieselových áut do európskych miest môže poškodiť schopnosť automobiliek investovať do vývoja vozidiel s nulovými emisiami.

Zákazy vjazdu dieselov do miest nepomôžu

Zlodeji v každej krajine radi číhajú na turistov, ktorí sú ich ľahkými obeťami. Ponúkame niekoľko rád a tipov, ako sa vyhnúť nepríjemnostiam.

7 rád, ako sa vyhnúť na dovolenke zlodejom

Kupé disponuje porciou 496 kW (675 k), podvozkom s komponentmi KW a karbónovými dielcami. Disciplína 0-100 km/h mu trvá 2,7 sekundy.

Modrý šíp: Porsche 911 dosiahlo 344 km/h

Facelift kórejského vozidla je pomerne decentný, zmien však narátame dosť. V interiéri sa objavil odlišný volant či volič automatickej prevodovky.

Kia Sorento podstúpila malú modernizáciu

Najmenšie SUV severskej značky by malo zákazníkom ponúknuť široké možnosti na prispôsobenie vlastnému vkusu.

Volvo XC40 staví na kvalitné materiály
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×