Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smartfón vám netreba: Vo Fiatoch bude Android

V dobe, kedy automobily predáva aj množstvo aplikácií a technológií sa Fiat rozhodol pre zaujímavú spoluprácu. Známy Uconnect na vyššiu úroveň pozdvihne predinštalovaný operačný systém Android.
1 10.01.2017 / Filip Kadlečík

Doteraz bolo vždy potrebné si svoj smartfón zobrať do vozidla. Ak ste chceli využívať napríklad aplikáciu Waze, museli ste takmer vždy použiť svoj telefón. Zdá sa, že viac to už nebude potrebné. Aliancia Fiat-Chrysler totiž na výstave CES predstavila novú verziu infotainmentu Uconnect, ktorá bude disponovať operačným systémom Android 7.0 Nougat.

Android 7.0 Nougat je prísľubom lepšej využiteľnosti infotainmentu vozidla

Vďaka tomu si do vozidla budete môcť inštalovať aplikácie, ktoré bežne používate vo svojom smartfóne. Napríklad pri spomínanom navigovaní prostredníctvom Waze by mala odpadnúť nutnosť použiť smartfón. Samozrejmosťou je však aj dostupnosť Google Maps, Gmail či iných aplikácii svetoznámej spoločnosti.

Z Fordu si budete môcť doma zapnúť kúrenie

Ford už dlhší čas spolupracuje so slovenskou spoločnosťou Sygic či IT-gigantom Amazon. Kooperácia prináša prvé plody, profitovať z nej budú hlavne vodiči.

Okrem toho bude operačný systém schopný ovládať všetky funkcie automobilu, vrátane multimédií či klimatizácie. Otázne je, či sa na zariadení budú dať hrať napríklad hry, ale aj fakt, ako presne bude vyzerať domovská obrazovka. Rozšírenie systému Android do automobilov patrí medzi kľúčové snahy spoločnosti Google, preto sa dá očakávať, že Fiat nie je posledným výrobcom, ktorý príde s podobným riešením.


Najnovšie články
Záujem o služby Diaľničnej patroly rastie

Počet aj suma vybraných pokút sa síce vlani znížili, no i tak Slováci každoročne prispievajú do nemalými čiastkami vo výške niekoľkých miliónov eur. Za aké...

Hitparáda pokút: Za čo sme vlani platili najviac?

Elektromobily sú v súčasnosti v centre pozornosti politiky aj automobiliek. Výnimkou nie je ani francúzsky koncern PSA, ktorý chce do roka 2025 ponúknuť...

PSA sa zameria na elektromobily

Mitsubishi si nedávno pripravilo špeciálnu edíciu populárneho Outlandera. SUV oslavuje storočnicu značky atraktívnou cenovkou. Oplatí sa však do neho...

Test Mitsubishi Outlander: Storočnica

Robustne vyzerajúca štúdia s futuristickými detailmi nesie označenie XMotion a teoreticky môže avizovať nástupcu typu X-Trail.

Nissan naznačuje budúcnosť svojich SUV

Britská automobilka prináša špeciálnu edíciu legendy, ktorá zaujme svojou technickou stránkou i mastnou cenovkou.

Defender: Vzkriesenie s osemvalcom

Prototyp tretej generácie SUV má robustný postoj, množstvo ostrých hrán, honosne pôsobiaci interiér a prepĺňaný dvojlitrový motor.

Acura RDX dostala veľmi odvážny dizajn
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×