Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Z Fordu si budete môcť doma zapnúť kúrenie

Ford už dlhší čas spolupracuje so slovenskou spoločnosťou Sygic či IT-gigantom Amazon. Kooperácia prináša prvé plody, profitovať z nej budú hlavne vodiči.
3 1 príspevok 10.01.2017 / Filip Kadlečík

Na výstave spotrebnej elektroniky CES, ktorá sa začiatkom roka koná v Las Vegas, sa angažujú aj výrobcovia automobilov. Na domácej pôde nemohol chýbať Ford, ktorý odprezentoval výsledok spolupráce so slovenskou spoločnosťou Sygic. Od roku 2018 sa môžeme tešiť na lepšiu integráciu navigačného systému vo vozidle a v smartfóne.

Trasu si naplánujete v pohodlí domova, smartfón ju následne odošle do vozidla 3 fotografie v galérii Trasu si naplánujete v pohodlí domova, smartfón ju následne odošle do vozidla

K pohodlnej práci s infotainmentom Sync-3 by mal prispieť najmä fakt, že samotnú cestu si budete môcť naplánovať pomocou svojho smartfónu, ktorý ju následne automaticky prenesie do auta. Navigácia by sa nemala stratiť nikde vo svete a naviac je schopná s posádkou komunikovať v štyridsiatich jazykoch.

Mercedes chce, aby jeho zákazníci boli fit

Pod svetlami výstaviska v Meste hriechu prezentovala trojcípa hviezda limuzínu s technológiami, ktoré sa zaoberajú kondíciou pasažierov.

Automobily značky Ford už aj dnes hovoria češtinou, do istej miery sú schopné rozpoznať aj slovenčinu. Naviac, hlasová komunikácia s autom funguje veľmi spoľahlivo a presne. Posun však nastáva aj v tejto oblasti, zástupcovia výrobcu totiž prezentovali výsledok spolupráce Fordu a Amazonu.

Alexa zvládne ovládať nielen vozidlo, ale aj inteligentnú domácnosť 3 fotografie v galérii Alexa zvládne ovládať nielen vozidlo, ale aj inteligentnú domácnosť

Vďaka IT-gigantovi sa do áut s modrým oválom na kapote dostane inteligentná Alexa. Ak vám táto technológia nič nehovorí, spomeňte si na Siriho, ktorý pomáha používateľom v smartfónoch značky Apple. Alexa je schopná na základe vašich príkazov ovládať multimédiá, naviesť vás do reštaurácie či ovládať klimatizáciu vozidla.

Najväčšou výhodou tohto riešenia je spolupráca s produktom Amazon Echo. Ide o prenosný reproduktor, prostredníctvom ktorého môžete komunikovať s Alexou aj vo svojom dome. Vďaka nemu bude možné z pohodlia domova naštartovať vozidlo, nastaviť želanú teplotu klimatizácie.

Amazon Echo je zhmotnením Alexy, takto vyzerá prenosný reproduktor, cez ktorý dokážete na diaľku naštartovať svoje auto 3 fotografie v galérii Amazon Echo je zhmotnením Alexy, takto vyzerá prenosný reproduktor, cez ktorý dokážete na diaľku naštartovať svoje auto

Spolupráca medzi vozidlom a domom by mala fungovať aj opačne. Inteligentná domácnosť by sa teda v budúcnosti mala dať ovládať aj z automobilu. Zabudli ste pri odchode doma zhasnúť svetlá? Nevadí, stačí to v aute povedať Alexe a ona tento problém vyrieši za vás.

Ford Kuga: Komfortný spoločník na cesty

PRVÁ JAZDA O modernizácii modelu Kuga sa hovorilo už dlhší čas. Po prvý krát sme sa s autom stretli na jar tohto roka. Teraz sme ho však poriadne preverili v náročných podmienkach. Ako sa Kuga...

Jedinou nevýhodou inteligentného pomocníka sú jazykové bariéry. Dá sa predpokladať, že Alexa tak skoro po slovensky hovoriť nebude. Treba podotknúť, že s Amazonom na podobnom projekte pracuje napríklad aj nemecký Volkswagen.


Najnovšie články
Superstar svetovej rely si vyskúšala Formulu 1

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už...

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

Tuner prizval do svojej garáže sedan E200 s klasickým bodykitom, ktorý okorenil. Benzínový motor vybavil prídavnou riadiacou jednotkou.

Brabus ladí aj štandardnú triedu E

Nabrúsený variant malého hatchbacku mení atmosférický motor za prepĺňaný, presné parametre zatiaľ nie sú známe.

Suzuki Swift dostalo verziu Sport

Nissan Micra tretej generácie rozhodne nepatrí k najkrajším ani najrýchlejším automobilom sveta. Aj zo škaredého káčatka sa však môže stať beštia, ktorá svojim...

Beštiálna Micra: Motor v strede a 680 koní?

Novinka sa snaží evokovať modely SUV, japonská automobilka vyzdvihuje variabilný interiér či ľahko prístupné sedadlá v treťom rade.

Sedemmiestne MPV Mitsubishi odhalené

Organizácia na ochranu spotrebiteľov Choice uviedla, že pri výmene sa občas nahradili staré airbagy novými, ale rovnako nebezpečnými.

Austrálsky úrad vyšetruje firmu Takata
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×