Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prešľapy konštruktérov: Toto rozčuľuje vodičov

Navrhnúť auto nie je práve jednoduché, občas však niektorí konštruktéri trafia poriadne vedľa. Aj drobnosť tak môže majiteľovi poriadne znepríjemniť život.
44 28 príspevkov 06.01.2017 / Redakcia AUTO BILD

Definovať dokonalý automobil, s ktorým by bol bez výhrad spokojný úplne každý, je v podstate nemožné. Predsa len, vkus aj predstavy rôznych motoristov sa značne líšia. To, čo sa páči jednej skupine bude tým druhým úplne proti srsti a to, čo sa hodí do jedného segmentu, bude v druhom pôsobiť ako päsť na oko.

foto: AUTO BILD 44 fotografií v galérii foto: AUTO BILD

Žiaden konštruktér sa preto ani nesnaží o návrh, ktorý by bol univerzálne úspešný. Na druhej strane sa ale žiaden z nich určite nechce dočkať chvíle, kedy sa jeho návrh stretne so všeobecným odmietnutím. Nič pritom nie je nemožné, veď aj majster tesár sa utne. Zvlášť pod tlakom času, rozpočtu, prípadne technológov, pripravujúcich výrobu.

˃˃˃ Prehľad najväčších prešľapov konštruktérov si pozrite v galérii ˂˂˂

 Dôkazom je aj niekoľko príkladov z dnešného reálneho automobilového sveta, ktoré možno nájsť v nasledujúcej galérii. No aby sme len nekritizovali, hneď za každým upozornením na konštruktérsky prešľap prinášame ukážku, že sa to bez problémov dá spraviť aj inak.


Najnovšie články
Obúchané dvere auta: Takto sa im vyhnete

Český automobilový priemysel vlani zamestnával tri percentá práceschopného obyvateľstva. Ich priemerné platy zhruba o tretinu presahujú celoštátny priemer.

České automobilky zamestnávajú 150 000 ľudí

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na štvrtok 23. februára 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Krásna Margot Robbie sa rozhodla podporovať elektromobilitu. Stala sa totiž tvárou ekologickej divízie japonskej značky Nissan. Ako prvý z celého portfólia si...

Nissan spojil sily s kráskou Margot Robbie

Škoda Octavia s motorom 1.0 TSI vyvolala pri svojom spustení na trh asi toľko vášní, ako najnovší facelift českého bestselleru. Aké má silné a slabé stránky...

Test Octavia 1.0 TSI: Downsizing môže uspieť

Vďaka fígľom tvorcov pôsobí druhá verzia kompaktu pomerne štíhlo, napriek tomu ponúka batožinový priestor oblizujúci triedny rekord.

Hyundai i30 kombi: V základe 602 litrov

Dizajnová štúdia fascinuje predovšetkým svojim pôvodom. BMW totiž pri vývoji zvolilo pomerne netradičnú stratégiu. Za všetkým totiž stojí firma Lego, ktorá...

Bavori predstavili štúdiu lietajúcej motorky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×