Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otestovali sme 12 držiakov na mobily

Dvanásť systémov od 7 do 24 eur v porovnávacom teste. Dokážu dodržať to, čo sľubujú? Bude rozhodujúca cena?
2 35 príspevkov 07.01.2017 / Redakcia AUTO BILD

Na každom rohu dnes vodiči telefonujú alebo ťukajú správy do mobilu a nekoncentrujú sa na jazdu.  So sklonenou hlavou pozerajú na displej, zatiaľ čo čakajú na zelenú na semafore, čím úplne potlačia vnímanie svojho okolia. Je to nielen zakázané a nebezpečné, ale znervózňuje to ostatných účastníkoch premávky.

Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania 2 fotografie v galérii Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania Zdroj: AUTO BILD

Nápravou by mohol byť držiak na mobil z obchodu s automobilovým príslušenstvom. V tomto prípade nie je obsluha mobilu protizákonná, treba však používať na hovory reproduktor a nie slúchadlo, prípadne aj vytáčať hlasovými povelmi. Navyše takto môžete lepšie používať svoj mobil aj ako navigačný prístroj.

Vybrali sme dvanásť bežne dostupných držiakov s rozličnými systémami upevnenia, ako sú prísavky na čelné sklo, lepenie na palubnú dosku, uchytenie do vetracích otvorov alebo dokonca do slotu pre CD mechaniku či zastrčenie do dvanásťvoltovej zásuvky. Najdôležitejším kritériom hodnotenia bolo to, ako pevne sedí mobil v  držiaku. Okrem toho sa hodnotila manipulácia, ovládanie, montáž a doplnková výbava.

Držiaky tabletov: Nie všetky plnia účel

Prenosné kino do auta je na dlhých cestách veľmi obľúbené, nielen pre rodiny s deťmi. Niektoré držiaky však vôbec neplnia svoj účel a navzdory nízkej cene ide o vyhodené peniaze.

Najdrahšie riešenie nemusí byť vždy tým najlepším. Práve naopak. Cenovo výhodný držiak vyhral a ten drahý skončil hlboko v poli. Držiak Aukey nás presvedčil svojou všestrannosťou. Dá sa pripevniť skoro všade a gumová prísavka udrží podtlak aj na nerovných drsných plochách. Aj magnetické systémy od Puro a MPG bodujú jednoduchou manipuláciou. Prepadli výrobky Ansmann a Eufab. Ansmann z lacného plastu bol veľmi krehký a už pri prvých skúškach sa polámal. Eufab zas nepresvedčil preto, že z neho mobil vypadával.

zdroj: AUTO BILD 2 fotografie v galérii zdroj: AUTO BILD Zdroj: AUTO BILD


Najnovšie články
Dokonalý inzerát? Takto vyzerá podľa odborníka

Koncept crossoveru LF-1 Limitless láka pohľady dynamickou siluetou, originálnym dizajnom i honosne spracovaným interiérom.

Lexus naznačuje svoju druhú vlajkovú loď

V Česku naďalej bodujú jazdenky, ktorých predaj vlani vzrástol výrazne viac než predaj nových áut. Spája sa s tým aj riziko podvodu, keďže podľa odhadov až 40...

Česi majú záujem najmä o jazdené autá

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

V pokračovaní titulu Ant-Man od štúdia Marvel sa kórejský automobil predstaví ako špeciál disponujúcim prvkami kategórie hot-rod.

Veloster je pripravený na filmovú úlohu

Kupé-sedan disponuje vo verzii 53 šesťvalcom s dvomi formami prepĺňania a elektrickým dopingom, identické vnútornosti sa dostali aj do triedy E.

Mercedes-AMG: Silné medvede s iskrou

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen...

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×