Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otestovali sme 12 držiakov na mobily

Dvanásť systémov od 7 do 24 eur v porovnávacom teste. Dokážu dodržať to, čo sľubujú? Bude rozhodujúca cena?
2 35 príspevkov 07.01.2017 / Redakcia AUTO BILD

Na každom rohu dnes vodiči telefonujú alebo ťukajú správy do mobilu a nekoncentrujú sa na jazdu.  So sklonenou hlavou pozerajú na displej, zatiaľ čo čakajú na zelenú na semafore, čím úplne potlačia vnímanie svojho okolia. Je to nielen zakázané a nebezpečné, ale znervózňuje to ostatných účastníkoch premávky.

Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania 2 fotografie v galérii Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania

Nápravou by mohol byť držiak na mobil z obchodu s automobilovým príslušenstvom. V tomto prípade nie je obsluha mobilu protizákonná, treba však používať na hovory reproduktor a nie slúchadlo, prípadne aj vytáčať hlasovými povelmi. Navyše takto môžete lepšie používať svoj mobil aj ako navigačný prístroj.

Vybrali sme dvanásť bežne dostupných držiakov s rozličnými systémami upevnenia, ako sú prísavky na čelné sklo, lepenie na palubnú dosku, uchytenie do vetracích otvorov alebo dokonca do slotu pre CD mechaniku či zastrčenie do dvanásťvoltovej zásuvky. Najdôležitejším kritériom hodnotenia bolo to, ako pevne sedí mobil v  držiaku. Okrem toho sa hodnotila manipulácia, ovládanie, montáž a doplnková výbava.

Držiaky tabletov: Nie všetky plnia účel

Prenosné kino do auta je na dlhých cestách veľmi obľúbené, nielen pre rodiny s deťmi. Niektoré držiaky však vôbec neplnia svoj účel a navzdory nízkej cene ide o vyhodené peniaze.

Najdrahšie riešenie nemusí byť vždy tým najlepším. Práve naopak. Cenovo výhodný držiak vyhral a ten drahý skončil hlboko v poli. Držiak Aukey nás presvedčil svojou všestrannosťou. Dá sa pripevniť skoro všade a gumová prísavka udrží podtlak aj na nerovných drsných plochách. Aj magnetické systémy od Puro a MPG bodujú jednoduchou manipuláciou. Prepadli výrobky Ansmann a Eufab. Ansmann z lacného plastu bol veľmi krehký a už pri prvých skúškach sa polámal. Eufab zas nepresvedčil preto, že z neho mobil vypadával.

zdroj: AUTO BILD 2 fotografie v galérii zdroj: AUTO BILD


Najnovšie články
Šokujúce video: Vtipný štart, smutný koniec

Po uzavretí cesty pod Strečnom motoristi pravdepodobne prišli o časť jednej z možných obchádzkových trás. Od zajtra totiž bude úplne zatvorená R2 pri Zvolene.

Zajtra zatvoria R2 pri Zvolene

Japonský výrobca zverejnil obrázok, ktorý zachytáva povedomú siluetu nového SUV. Od existujúceho typu CX-9 sa má líšiť rozmermi i motorom.

Mazda CX-8 po prvýkrát oficiálne

Britská automobilka namontovala pod kapotu luxusného sedanu druhú najsilnejšiu verziu svojho kompresorom plneného osemvalca.

Jaguar XJR si odskočil do posilňovne

Milujete luxusné jachty, ale chcete si užívať rýchlu jazdu po asfalte? Bentley má pre vás odpoveď: spojilo sa s popredným výrobcom luxusných jácht Princess...

Bentley: Špeciálna edícia inšpirovaná jachtami

Dôvodom je predaj európskej divízie GM, ktorá zahrňuje nemeckú značku Opel a britskú značku Vauxhall. Okrem toho výsledky spoločnosti ovplyvnili jednorazové...

Zisk General Motors klesol o vyše 40 %

Diaľnice na Slovensku sú, žiaľ, plné vodičov, ktorí za svet neopustia stredný či ľavý jazdný pruh. Veď v pravom pruhu je kamión. To, že je od nich vzdialený...

Na diaľnici v strednom pruhu? Zbytočný risk
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×