Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otestovali sme 12 držiakov na mobily

Dvanásť systémov od 7 do 24 eur v porovnávacom teste. Dokážu dodržať to, čo sľubujú? Bude rozhodujúca cena?
2 34 príspevkov 07.01.2017 / Redakcia AUTO BILD

Na každom rohu dnes vodiči telefonujú alebo ťukajú správy do mobilu a nekoncentrujú sa na jazdu.  So sklonenou hlavou pozerajú na displej, zatiaľ čo čakajú na zelenú na semafore, čím úplne potlačia vnímanie svojho okolia. Je to nielen zakázané a nebezpečné, ale znervózňuje to ostatných účastníkoch premávky.

Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania 2 fotografie v galérii Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania

Nápravou by mohol byť držiak na mobil z obchodu s automobilovým príslušenstvom. V tomto prípade nie je obsluha mobilu protizákonná, treba však používať na hovory reproduktor a nie slúchadlo, prípadne aj vytáčať hlasovými povelmi. Navyše takto môžete lepšie používať svoj mobil aj ako navigačný prístroj.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Vybrali sme dvanásť bežne dostupných držiakov s rozličnými systémami upevnenia, ako sú prísavky na čelné sklo, lepenie na palubnú dosku, uchytenie do vetracích otvorov alebo dokonca do slotu pre CD mechaniku či zastrčenie do dvanásťvoltovej zásuvky. Najdôležitejším kritériom hodnotenia bolo to, ako pevne sedí mobil v  držiaku. Okrem toho sa hodnotila manipulácia, ovládanie, montáž a doplnková výbava.

Držiaky tabletov: Nie všetky plnia účel

Prenosné kino do auta je na dlhých cestách veľmi obľúbené, nielen pre rodiny s deťmi. Niektoré držiaky však vôbec neplnia svoj účel a navzdory nízkej cene ide o vyhodené peniaze.

Najdrahšie riešenie nemusí byť vždy tým najlepším. Práve naopak. Cenovo výhodný držiak vyhral a ten drahý skončil hlboko v poli. Držiak Aukey nás presvedčil svojou všestrannosťou. Dá sa pripevniť skoro všade a gumová prísavka udrží podtlak aj na nerovných drsných plochách. Aj magnetické systémy od Puro a MPG bodujú jednoduchou manipuláciou. Prepadli výrobky Ansmann a Eufab. Ansmann z lacného plastu bol veľmi krehký a už pri prvých skúškach sa polámal. Eufab zas nepresvedčil preto, že z neho mobil vypadával.

zdroj: AUTO BILD 2 fotografie v galérii zdroj: AUTO BILD


Najnovšie články
Kamionisti podvádzajú s emisiami

Ceny palív na Slovensku zastavili prudký rast a aspoň nateraz to vyzerá, že sa už výraznejšie meniť nebudú. Analytici v nadchádzajúcich týždňoch očakávajú skôr...

Nafta a benzín: Za aké ceny budeme tankovať?

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na pondelok 23. januára 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Stačí trošku nepozornosti, pohotová kamera a hneď je človek hviezdou internetu, či už chce, alebo nechce. Presne tak, ako vodiči v nasledujúcich príbehoch.

Babráci za volantom nemajú ani trošku citu

Návrhy grafických dizajnérov často dráždia našu fantáziu. Výnimkou nie je ani upravený Ford Mustang, ktorý dostal karosériu typu sedan.

Nová verzia legendy: Mustang aj ako sedan?

KLEBETY TÝŽDŇA Civic Type R bude mať len manuál, Kia chystá malé SUV a omladená trieda S má byť špičkou v autonómnych technológiách.

Corvette ZR1 a Focus štvrtej generácie

Automobily, ktoré vznikli v časoch socializmu, sú na našich cestách vidieť čoraz menej. Pripomeňte si ich v dnešnom kvíze, pamätáte si ešte na ich názvy...

Kvíz: Ako dobre poznáte legendy socializmu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×