Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otestovali sme 12 držiakov na mobily

Dvanásť systémov od 7 do 24 eur v porovnávacom teste. Dokážu dodržať to, čo sľubujú? Bude rozhodujúca cena?
2 35 príspevkov 07.01.2017 / Redakcia AUTO BILD

Na každom rohu dnes vodiči telefonujú alebo ťukajú správy do mobilu a nekoncentrujú sa na jazdu.  So sklonenou hlavou pozerajú na displej, zatiaľ čo čakajú na zelenú na semafore, čím úplne potlačia vnímanie svojho okolia. Je to nielen zakázané a nebezpečné, ale znervózňuje to ostatných účastníkoch premávky.

Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania 2 fotografie v galérii Všetko ide. Systémy sú rozličné a vhodné pre každé auto. Najčastejšie sú prísavky na čelné sklo alebo úchytky na mriežku vetrania

Nápravou by mohol byť držiak na mobil z obchodu s automobilovým príslušenstvom. V tomto prípade nie je obsluha mobilu protizákonná, treba však používať na hovory reproduktor a nie slúchadlo, prípadne aj vytáčať hlasovými povelmi. Navyše takto môžete lepšie používať svoj mobil aj ako navigačný prístroj.

Vybrali sme dvanásť bežne dostupných držiakov s rozličnými systémami upevnenia, ako sú prísavky na čelné sklo, lepenie na palubnú dosku, uchytenie do vetracích otvorov alebo dokonca do slotu pre CD mechaniku či zastrčenie do dvanásťvoltovej zásuvky. Najdôležitejším kritériom hodnotenia bolo to, ako pevne sedí mobil v  držiaku. Okrem toho sa hodnotila manipulácia, ovládanie, montáž a doplnková výbava.

Držiaky tabletov: Nie všetky plnia účel

Prenosné kino do auta je na dlhých cestách veľmi obľúbené, nielen pre rodiny s deťmi. Niektoré držiaky však vôbec neplnia svoj účel a navzdory nízkej cene ide o vyhodené peniaze.

Najdrahšie riešenie nemusí byť vždy tým najlepším. Práve naopak. Cenovo výhodný držiak vyhral a ten drahý skončil hlboko v poli. Držiak Aukey nás presvedčil svojou všestrannosťou. Dá sa pripevniť skoro všade a gumová prísavka udrží podtlak aj na nerovných drsných plochách. Aj magnetické systémy od Puro a MPG bodujú jednoduchou manipuláciou. Prepadli výrobky Ansmann a Eufab. Ansmann z lacného plastu bol veľmi krehký a už pri prvých skúškach sa polámal. Eufab zas nepresvedčil preto, že z neho mobil vypadával.

zdroj: AUTO BILD 2 fotografie v galérii zdroj: AUTO BILD


Najnovšie články
Civic Type R: Opäť najrýchlejší v triede

Vzhľad britského elektrického SUV sa podľa šéfdizajnéra značky zásadne nebude meniť, rošáda nečakaná ani technické parametre.

Jaguar I-Pace: Sériovka už vo Frankfurte

Kúpou auta s nižšou spotrebou možno v konečnom dôsledku ušetriť aj tisíce eur. Je tento parameter dôležitý aj pre vás? Pozrite si prehľad 68 obľúbených áut...

Najobľúbenejšie u nás: Reálna spotreba 68 áut

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na utorok 25. apríla 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Na výstavisko Incheba sa chystá dovedna 46 značiek, ktoré okrem množstva odhalení lokálneho významu pripravia aj jeden európsky debut.

Bratislavský Autosalón: Hlavné premiéry

Majiteľom moderných SUV sa často vyčíta, že napriek väčšej svetlej výške ich vozidlá do terénu berú len sporadicky. Tento vodič Slovensku ukázal,...

Slovák za volantom Fiatu zatienil off-roady

Do predaja ide legendárny predchodca typu Hummer H1, ktorý pochádza z roku 1992. Jeho vojenskú minulosť pripomína najmä kamufláž.

Nového pána si hľadá armádny Humvee
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×