Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otvorený Maybach: Vzniknúť má 300 kusov

Novinka sa od „štandardného“ modelu S65 odlišuje leštenými dvadsiatkami, nárazníkom s kilami chrómu i interiérom dýchajúcim bohatstvom.
18 9 príspevkov 16.11.2016 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto týždňa dal Stuttgart na známosť, že plánuje rozšíriť rodinu svojich honosných modelov nesúcich logo dvojitého M. Svoj sľub dnes naplnil. Pod svetlami výstaviska v Los Angeles ukázal stroj, ktorý sa zaradí k najluxusnejším otvoreným autám na svete.

S650 Cabriolet bude prvým modelom Maybach s limitovanou výrobou 18 fotografií v galérii S650 Cabriolet bude prvým modelom Maybach s limitovanou výrobou Zdroj: Mercedes

Mercedes-Maybach S650 Cabriolet vyzerá podľa očakávaní, jeho dizajn totiž nemecká automobilka vopred jasne naznačila. Novinka vychádza vo veľkej miere zo „štandardného“ modelu S65 nesúceho označenie AMG. Navonok sa od neho odlišuje symbolmi na predných blatníkoch, štítkami na veku batožinového priestoru i nevšedne tvarovanými leštenými dvadsiatkami.

Pri porovnaní dvojice áut však do očí najviac udrie predný nárazník, ktorý dostal prídavnú centrálnu priečku a snáď desať kíl chrómu. Ani dielec na opačnej strane sa nevyhol zmenám. Zmizol z neho difúzor i dvojica otvorov po bokoch, pričom štvorica lichobežníkov ukončujúcich výfukové potrubie sa zmenšila. V bočných partiách sa objavila extra linka z lesklého kovu.

Interiér je potiahnutý kožou doplnenou tými najkvalitnejšími materiálmi 18 fotografií v galérii Interiér je potiahnutý kožou doplnenou tými najkvalitnejšími materiálmi Zdroj: Mercedes

Špeciálna verzia triedy S sa navonok snaží pôsobiť čo najhonosnejšie, k čomu prispieva aj ozdobný kryt skladacej strechy. Interiér je potiahnutý prešívanou kožou doplnenou tými najkvalitnejšími materiálmi. Bohatstvo dýcha vo vnútri zo všetkých strán. Samozrejmosťou je takmer nekonečný zoznam vybavenia, ktorého súčasťou môže byť aj na mieru šitý set batožiny.

Pod kapotou sa podľa očakávania objavil šesťlitrový dvanásťvalec s dvomi turbodúchadlami. Vzhľadom na označenie sme špekulovali o novom naladení, ktoré by sa zaradilo kdesi medzi štandardný model S600 a silnejší variant S65 s podpisom AMG. Nakoniec je všetko inak. Maybach síce nenesie ikonickú trojicu písmen, no disponuje plnotučnou náložou 463 kW (630 k). Maximálny výkon sa teda neznížil.

Šesťlitrový dvanásťvalec disponuje maximálnym výkonom 463 kW (630 k) 18 fotografií v galérii Šesťlitrový dvanásťvalec disponuje maximálnym výkonom 463 kW (630 k) Zdroj: Mercedes

Ako sme sa dozvedeli už vopred, kabriolet bude prvým modelom Maybach s výrobou limitovanou množstvom. Vzniknúť má z neho 300 kusov. O cene sa zatiaľ nehovorí, no nepochybne vysoko prekročí štvrť milióna. Už východiskový dvanásťvalec totiž na nemeckom trhu stojí 255-tisíc eur. A vzhľadom na exkluzivitu tohto auta by nás neprekvapilo, keby dvojité M vyžadovalo šesťciferný príplatok...


Najnovšie články
Lexus naznačuje svoju druhú vlajkovú loď

V Česku naďalej bodujú jazdenky, ktorých predaj vlani vzrástol výrazne viac než predaj nových áut. Spája sa s tým aj riziko podvodu, keďže podľa odhadov až 40...

Česi majú záujem najmä o jazdené autá

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

V pokračovaní titulu Ant-Man od štúdia Marvel sa kórejský automobil predstaví ako špeciál disponujúcim prvkami kategórie hot-rod.

Veloster je pripravený na filmovú úlohu

Kupé-sedan disponuje vo verzii 53 šesťvalcom s dvomi formami prepĺňania a elektrickým dopingom, identické vnútornosti sa dostali aj do triedy E.

Mercedes-AMG: Silné medvede s iskrou

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen...

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×