Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën C-Elysée: Sedan je po facelifte

Francúz dostal väčšie svetlomety, modifikovaný nárazník i multimediálny systém so sedempalcovým displejom. Do ponuky sa pridá motor HDi 92.
17 1 príspevok 16.11.2016 / Marek Pokrývka

Na nedávnom parížskom autosalóne Citroën prezentoval tretiu generáciu typu C3, ktorá by mala zostať hlavným predajným pilierom značky. Krátko po premiére hatchbacku prichádza s ďalšou dôležitou novinkou. Uvádza zmodernizovanú verziu typu C-Elysée, ktorý sa teší slušnej popularite vo viacerých regiónoch. Slovenská republika nie je v tomto smere výnimkou.

Citroën prichádza s typom C-Elysée v zmodernizovanej verzii 17 fotografií v galérii Citroën prichádza s typom C-Elysée v zmodernizovanej verzii Zdroj: Citroën

Kompaktný sedan je po facelifte svojim vzhľadom lepšie začlenený do súčasnej palety výrobcu, za čo môže niekoľko cielených dotykov. Základnou zmenou sú väčšie svetlomety. Tie dopĺňa modifikovaná maska chladiča a nárazník, v ktorom sú hmlovky i pásy denných diód obklopené pochrómovaným lemom. Koncové svetlá Francúza dostali trojrozmerný vzhľad evokujúci spomínanú cé-trojku. K balíku zmien možno prirátať dve farby karosérie i šestnásťpalcové disky kolies so sviežim vzhľadom.

Kabína sa vyhla zásadným úpravám: na svojom mieste zostali tlačidlá na otváranie okien, ovládanie klimatizácie i volant. Jedinou zásadnou zmenou je multimediálny systém so sedempalcovou dotykovou obrazovkou. V ňom môže byť integrovaná navigácia, zároveň dokáže tento displej premietať aj obraz zo zadnej kamery. Tá je jednou z noviniek.

Jedinou zásadnou zmenou v kabíne je sedempalcová obrazovka 17 fotografií v galérii Jedinou zásadnou zmenou v kabíne je sedempalcová obrazovka Zdroj: Citroën

Ani po technickej stránke nedošlo k žiadnym veľkým zásahom. Citroën C-Elysée bude naďalej ponúkaný s 1,2-litrovým benzínovým trojvalcom PureTech 82 i so štvorvalcom VTi 115 disponujúcim objemom 1,6 litra. Rovnakú kapacitu má známy turbodiesel. Ten však nemá byť odteraz predávaný len vo vyhotovení BlueHDi 100, do ponuky sa pridá aj dostupnejší variant HDi 92.

Rozšírenie portfólia by spolu so zatraktívnením dizajnu malo prispieť k úspešnému pokračovaniu predaja tohto vozidla. Francúzsky výrobca z neho doteraz dodal vyše 400-tisíc kusov. Omladená podoba kompaktného sedanu má do obchodov prísť v prvom kvartáli budúceho roka, o cenových reláciách sa zatiaľ nehovorí. Nepochybne však zostanú naďalej veľmi atraktívne.


Najnovšie články
Hyundai i20: Po modernizácii bez nafty

Japonci odhalili novú limuzínu vyššej strednej triedy. Evokuje vlani uvedenú vlajkovú loď, dvojicu však nerozdeľujú iba rozmery.

Lexus ES: V našich končinách len hybrid

Čína je pre všetky veľké automobilové koncerny kľúčovým trhom. Volkswagen nie je výnimkou, preto tam pripravuje veľkú investíciu do alternatívnych pohonov.

VW chce v Číne investovať do elektromobilov

Opel Insignia je vo všeobecnosti už dávno známy ako vynikajúci hltač kilometrov. S pohonom 4x4, osemstupňovým automatom a silným dvojlitrom tomu nebude inak...

Test Opel Insignia ST: Esencia vlajkovej lode

Ak ste už niekedy videli vozidlá víťaziace na pretekoch Le Mans, zrejme by vás nenapadlo, že by ste na jednom z nich mohli legálne jazdiť v premávke.

Porsche 917: Okruhová legenda na cestách

Štvordverová verzia kompaktu prichádza s dlhším rázvorom, pri uvedení na trh bude dostupná výhradne s 1,3-litrovým benzínovým motorom.

Mercedes-Benz triedy A vo forme sedanu

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho...

Continental vám skontroluje pneumatiky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×