Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Geniálny trik: Zbavte sa ľahko zahmlených okien

VIDEO
Zarosené okná auta trápia v zime snáď každého vodiča. S týmto jednoduchým a navyše lacným trikom sa im však možno spoľahlivo vyhnúť raz a navždy.
2 44 príspevkov 18.10.2016 / Redakcia AUTO BILD

Jedným z typických problémov jesenných a zimných dní je zvýšené zahmlievanie sa okien auta. Príčinou je chladný vzduch, neschopný pohltiť toľko vlhkosti ako teplý. Tá sa potom zráža na rôznych studenších miestach, najmä na sklách. Vodiči tak majú zhoršený výhľad, často aj dlhé minúty sa zahmlených okien snažia zbaviť, čo významne zvyšuje riziko nehody. Ako však ukazuje nasledujúce video, tieto starosti možno vyriešiť úplne jednoducho.

Liek na zarosené okná sa skrýva v boji s primárnou príčinou – s vlhkosťou v interiéri. Jej zníženie je možné docieliť v podstate ľubovolným prostriedkom, ktorý ju pohlcuje. Vhodná je napríklad podstielka pre mačky. Nemôže však byť akákoľvek, musí obsahovať kryštáliky kremíka. Okrem tohto materiálu sú však aj iné dostupné možnosti, napríklad chlorid vápenatý.

S absorbérom vlhkosti v aute by mali problémy so zahmlievajúcimi sa oknami pominúť do niekoľkých dní. To však neznamená, že sa možno spoliehať len výlučne naň. Ak je to potrebné, je vhodné si nechať ešte pred zimou vymeniť kabínový filter a tiež skontrolovať klimatizáciu. Jej úloha totiž odchodom leta nekončí, keďže aj ona vie prispieť k vysušeniu vzduchu v kabíne významným dielom.

ilustračná snímka 2 fotografie v galérii ilustračná snímka

Vlhkosť sa samozrejme dostáva do kabíny za každých okolností, no nemusí to byť viac ako je nevyhnutné. Jednou z ciest, najmä na starších autách môže byť napríklad nejaké poškodené tesnenie, či skorodovaná karoséria. Množstvo vody si však môžu dovnútra vniesť aj sami cestujúci. Hlavne ak nastúpia so zasneženými topánkami.

Ako bojujete so zahmlenými oknami vy? Napíšte nám vaše skúsenosti v diskusii.


Najnovšie články
Šprintérsky Lexus: Nový svetový rekord

V krajinách V4 bolo k dispozícii vyše 4,2 jazdeniek, na Slovensku ich bolo inzerovaných viac ako pol milióna. V porovnaní s ostatnými krajinami Slováci platili...

Vlani bolo na trhu vyše pol milióna jazdeniek

Na karosérii crossoveru sa objavia nadstavce blatníkov, prahov i nárazníkov. Zásadnú rolu majú zohrať uhlíkové vlákna.

RevoZport plánuje upravovať Model X

Maďarská fabrika Audi zaznamenala pokles výroby vozidiel aj motorov. Z toho dôvodu sa znížil počet pracovných zmien a stovky ľudí boli preradené do iných...

Výroba v Audi Hungaria vlani klesla

Zverejnenie detailu zadných partií dokazuje autentickosť fotiek prototypu. Výrobca sa rozhovoril o vzduchovej brzde i špeciálnych krídlových dverách.

McLaren ukáže v Ženeve nový superšport

Dopravná značka „Stoj, daj prednosť v jazde“ je na našich cestách bežná. Poznáte však skutočne všetky pravidlá, ktoré so „stopkou“ súvisia? Poradíme, ako...

„Stopka“: Ozaj poznáte pravidlá zastavenia?

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na štvrtok 19. januára 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×