Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Geniálny trik: Zbavte sa ľahko zahmlených okien

VIDEO
Zarosené okná auta trápia v zime snáď každého vodiča. S týmto jednoduchým a navyše lacným trikom sa im však možno spoľahlivo vyhnúť raz a navždy.
2 44 príspevkov 18.10.2016 / Redakcia AUTO BILD

Jedným z typických problémov jesenných a zimných dní je zvýšené zahmlievanie sa okien auta. Príčinou je chladný vzduch, neschopný pohltiť toľko vlhkosti ako teplý. Tá sa potom zráža na rôznych studenších miestach, najmä na sklách. Vodiči tak majú zhoršený výhľad, často aj dlhé minúty sa zahmlených okien snažia zbaviť, čo významne zvyšuje riziko nehody. Ako však ukazuje nasledujúce video, tieto starosti možno vyriešiť úplne jednoducho.

Liek na zarosené okná sa skrýva v boji s primárnou príčinou – s vlhkosťou v interiéri. Jej zníženie je možné docieliť v podstate ľubovolným prostriedkom, ktorý ju pohlcuje. Vhodná je napríklad podstielka pre mačky. Nemôže však byť akákoľvek, musí obsahovať kryštáliky kremíka. Okrem tohto materiálu sú však aj iné dostupné možnosti, napríklad chlorid vápenatý.

S absorbérom vlhkosti v aute by mali problémy so zahmlievajúcimi sa oknami pominúť do niekoľkých dní. To však neznamená, že sa možno spoliehať len výlučne naň. Ak je to potrebné, je vhodné si nechať ešte pred zimou vymeniť kabínový filter a tiež skontrolovať klimatizáciu. Jej úloha totiž odchodom leta nekončí, keďže aj ona vie prispieť k vysušeniu vzduchu v kabíne významným dielom.

ilustračná snímka 2 fotografie v galérii ilustračná snímka

Vlhkosť sa samozrejme dostáva do kabíny za každých okolností, no nemusí to byť viac ako je nevyhnutné. Jednou z ciest, najmä na starších autách môže byť napríklad nejaké poškodené tesnenie, či skorodovaná karoséria. Množstvo vody si však môžu dovnútra vniesť aj sami cestujúci. Hlavne ak nastúpia so zasneženými topánkami.

Ako bojujete so zahmlenými oknami vy? Napíšte nám vaše skúsenosti v diskusii.


Najnovšie články
Ruské Lamborghini Huracán má 1 459 koní

Britský špecialista pre dvojlitrový motor prichystal turbodúchadlo, ladený výfuk, medizchladič či karbónový tepelný štít.

Mazda MX-5 so silným dopingom od BBR

Polícia v Británii má novú zbraň. Tentokrát nejde o žiadnu technickú vymoženosť, ale o možnosť konfiškácie vozidla na základe agresívnej či neprispôsobivej...

Superšporty z požičovne im zabavila polícia

Automobilový priemysel tvorí 44-% podiel na celkovej produkcii krajiny a z hľadiska vývozu predstavuje 35 %. V roku 2016 bolo na Slovensku vyrobených 1,04...

Automobilový priemysel čelí rizikám

Honda stanovila nový rekord na Nürburgringu, limitovanú verziu nemeckého súpera prekonala o viac než tri sekundy.

Civic Type R: Opäť najrýchlejší v triede

Vzhľad britského elektrického SUV sa podľa šéfdizajnéra značky zásadne nebude meniť, rošáda nečakaná ani technické parametre.

Jaguar I-Pace: Sériovka už vo Frankfurte

Kúpou auta s nižšou spotrebou možno v konečnom dôsledku ušetriť aj tisíce eur. Je tento parameter dôležitý aj pre vás? Pozrite si prehľad 68 obľúbených áut...

Najobľúbenejšie u nás: Reálna spotreba 68 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×