Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Geniálny trik: Zbavte sa ľahko zahmlených okien

VIDEO
Zarosené okná auta trápia v zime snáď každého vodiča. S týmto jednoduchým a navyše lacným trikom sa im však možno spoľahlivo vyhnúť raz a navždy.
2 44 príspevkov 18.10.2016 / Redakcia AUTO BILD

Jedným z typických problémov jesenných a zimných dní je zvýšené zahmlievanie sa okien auta. Príčinou je chladný vzduch, neschopný pohltiť toľko vlhkosti ako teplý. Tá sa potom zráža na rôznych studenších miestach, najmä na sklách. Vodiči tak majú zhoršený výhľad, často aj dlhé minúty sa zahmlených okien snažia zbaviť, čo významne zvyšuje riziko nehody. Ako však ukazuje nasledujúce video, tieto starosti možno vyriešiť úplne jednoducho.

Liek na zarosené okná sa skrýva v boji s primárnou príčinou – s vlhkosťou v interiéri. Jej zníženie je možné docieliť v podstate ľubovolným prostriedkom, ktorý ju pohlcuje. Vhodná je napríklad podstielka pre mačky. Nemôže však byť akákoľvek, musí obsahovať kryštáliky kremíka. Okrem tohto materiálu sú však aj iné dostupné možnosti, napríklad chlorid vápenatý.

S absorbérom vlhkosti v aute by mali problémy so zahmlievajúcimi sa oknami pominúť do niekoľkých dní. To však neznamená, že sa možno spoliehať len výlučne naň. Ak je to potrebné, je vhodné si nechať ešte pred zimou vymeniť kabínový filter a tiež skontrolovať klimatizáciu. Jej úloha totiž odchodom leta nekončí, keďže aj ona vie prispieť k vysušeniu vzduchu v kabíne významným dielom.

ilustračná snímka 2 fotografie v galérii ilustračná snímka

Vlhkosť sa samozrejme dostáva do kabíny za každých okolností, no nemusí to byť viac ako je nevyhnutné. Jednou z ciest, najmä na starších autách môže byť napríklad nejaké poškodené tesnenie, či skorodovaná karoséria. Množstvo vody si však môžu dovnútra vniesť aj sami cestujúci. Hlavne ak nastúpia so zasneženými topánkami.

Ako bojujete so zahmlenými oknami vy? Napíšte nám vaše skúsenosti v diskusii.


Najnovšie články
Kamión sa náhle skrížil v premávke

Seat Leon v našich končinách občas akoby žil v tieni väčšej Octavie a drahšieho Golfu. Je však táto pozícia zaslúžená? Toto kombi vás presvedčí o tom, že nie.

Test Seat Leon ST: Keď v kolónach relaxujete

Nedávno omladený pick-up má charakteristické farby i osvetlenie, rám v prednej časti či integrovanú vysielačku. Poháňa ho šesťvalec EcoBoost.

Do policajnej služby nastupuje Ford F-150

Nemci majú servis automobilov zasiahnutých škandálom zadefinovaný ako povinnosť, KBA plánuje ignorovanie výziev tvrdo trestať.

Dieselgate: Autám hrozí strata značiek

Americké športové autá boli vždy odlišné od tých európskych. Kým v Európe sa výrobcovia doťahujú o to, kto vyrobí motor s čo najmenším objemom a najvyšším...

Omladený Mustang dýcha na krk Európanom

Medzi motoristami sa nájde množstvo vodičov, ktorí si vyslovene potrpia na čistote ich štvorkolesového tátoša. Ak sa však chcú vyhnúť poškodeniu krycej vrstvy...

Fatálna chyba pri čistení auta: Nerobíte ju aj vy?

Po uzavretí cesty pod Strečnom motoristi pravdepodobne prišli o časť jednej z možných obchádzkových trás. Od zajtra totiž bude úplne zatvorená R2 pri Zvolene.

Od dnes zatvoria R2 pri Zvolene
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×