Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volvo V90 Cross Country: 6,5 cm k dobru

Švédska automobilka prepracovala nárazníky, blatníky i prahy kombi. Zmeny na podvozku dostávajú jeho svetlú výšku na 218 milimetrov.
25 5 príspevkov 17.09.2016 / Marek Pokrývka

Po krátkej kampani odvolávajúcej sa na históriu kombíkov prispôsobených pre výlety mimo spevnený povrch Volvo odhalilo model V90 Cross Country. Ide o akúsi nadstavbu päťdverového vozidla prezentovaného počas jarného ženevského autosalóna. Novinka sa chystá na výstavisko do Paríža, pričom na jeho pôdu neprinesie žiadne veľké prekvapenia.

Volvo V90 Cross Country sa chystá na výstavisko do Paríža 25 fotografií v galérii Volvo V90 Cross Country sa chystá na výstavisko do Paríža Zdroj: Volvo

Štvrtý člen rodiny s číslom deväťdesiat sa od východiskového typu líši na prvý pohľad. V prvom rade za to môže bodykit: švédska automobilka prepracovala oba nárazníky, blatníky i prahy vozidla. Neodmysliteľnou súčasťou karosérie sú nelakované plasty i strieborné prvky pripomínajúce kov. Ako to už býva, terénnej štylistike výrobca prispôsobil aj disky kolies.

Volvo je podľa očakávaní podstatne ďalej od cesty než pri štandardných kúskoch. V porovnaní s nimi má 6,5 cm k dobru, čo jeho svetlú výšku dostáva na slušných 218 milimetrov. Pri takýchto zmenách na podvozku je samozrejmosťou zmena charakteristiky pruženia. Testovanie auta prebiehalo najmä v drsných končinách Švédska, malo by teda toho zvládnuť dosť.

Exemplár na fotografiách prezrádza dostupnosť verzie T6 25 fotografií v galérii Exemplár na fotografiách prezrádza dostupnosť verzie T6 Zdroj: Volvo

Pod odolným zovňajškom sa skrýva luxusná kabína, ktorá nijako nezaostáva za bežným kombi. Cross Country ponúkne rovnaký rozsah komfortného i bezpečnostného vybavenia ako klasika. O technickej stránke zatiaľ Volvo nič nepovedalo, samozrejmosťou bude pohon všetkých kolies. Exemplár predstavený na fotografiách prezrádza dostupnosť verzie T6. Paleta motorizácii by sa meniť nemala, očakávať možno rovnaké benzínové i naftové štvorvalce. Viac sa asi dozvieme v Paríži. Výroba terénneho kombi sa má začať krátko na to, prvé kusy prídu k majiteľom na jar.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×