Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Poradíme vám ako zabrániť krádeži auta so systémom Keyless-Go

INZERCIA
Účinnou zbraňou na zlodejov je zabezpečenie priamo zo Slovenska!
2 01.04.2016 / inzercia

V magazíne AUTOBILD bol nedávno uverejnený článok, v ktorom redaktori testovali novú fintu zlodejov. Jedná sa o využitie čoraz viac používaného systému KEYLESS-GO. Podnetom k tomuto testu ich inšpirovala výpoveď pána Michaela Brestera, ktorému za pár sekúnd ukradli jeho BMW 520d priamo spred domu a to bez akéhokoľvek násilia. Celkovo im na to stačilo iba 26 sekúnd !

S použitím tohto systému je možné dostať sa do vozidla a odísť s ním úplne nepozorovane za veľmi krátky čas a to bez akéhokoľvek poškodenia vozidla.

Každé auto využíva svoju určitú frekvenciu. Na tomto systéme je možné nastaviť ju takmer na každé vozidlo, ktoré je aktuálne dostupné na trhu.

Reálny test funkčnosti tohto systému spravil aj Nemecký ADAC, ktorý testoval 24 áut. Skúškou neprešlo ani jediné.

Ten istý systém na otvorenie auta slúži aj na jeho naštartovanie, pretože rovnaká frekvencia kľúča je použitá ako na otvorenie auta, tak na jeho naštartovanie. Keďže je tento systém čoraz viac preferovaný, zaujímalo nás, ako a či vôbec je možné sa proti tomuto typu krádeže chrániť. Opýtali sme sa preto odborníka a špecialistu na zabezpečovanie vozidiel, pána Richarda Vámoša, konateľa Slovenskej spoločnosti VAM system, ktorá je jednotkou v segmente zabezpečovania vozidiel.

Pán Vámoš, čo hovoríte na tento spôsob krádeží vozidiel? Deje sa to aj u nás?

Samozrejme, je to žiaľ pravda a nejedná sa len o systém Keyless-Go. Je to u všetkých systémov ktoré využívajú na komunikáciu akýkoľvek signál či frekvenciu. V dnešnej dobe je možné akýkoľvek signál načítať či odrušiť. Na trhu sú voľne dostupné rušičky alebo čítačky akéhokoľvek signálu či frekvencie. Zabezpečovacie systémy, ktoré sú dodávané do vozidiel priamo od výroby na dnešných zlodejov žiaľ nestačia. Rovnako je to aj pri zabezpečeniach, ktoré používajú zámok alebo sú riadené signálom.

To je celkom odvážne tvrdenie. Prečo si myslíte, že je to skutočne tak?

V Európe sa ukradnú stovky vozidiel každý jeden deň. V dnešnej rýchlej dobe cestujeme za prácou a oddychom takmer po celom svete. Je preto veľmi nepríjemné keď auto zaparkujete v cudzom meste, či hoteli a po príchode na miesto tam Vaše auto už nie je. Skúste sa zamyslieť čo by ste v tej chvíli spravili. Komu by ste zavolali, ako by ste sa dostali domov? Pracujem v tejto oblasti už viac ako 20 rokov a každý deň mi zavolá niekto, komu ukradli auto a chce si svoje nové dokonale zabezpečiť proti krádeži.

Viete nám všetkým poradiť ako sa treba chrániť proti krádeži vozidla?

Vždy sa jedná o spôsob akým sa auto zabezpečí. My zabezpečujeme každé vozidlo úplne individuálne čo je unikát nie len na Slovensku ale aj vo svete. Vďaka tomu sa za celú históriu našej spoločnosti (cez 15 rokov / pozn. red.) nepodarilo zlodejom ukradnúť ani jedno auto, ktoré sme zabezpečili.

Teraz otázka „na telo“. Je Váš zabezpečovací systém skutočne tak neprekonateľný, ako tvrdíte?

Pokiaľ vyberiete z auta „čiernu skrinku“ VAM R1, zlodejovi nepomôže žiadna rušička, čítačka, diagnostika a môže dokonca vymeniť ktorúkoľvek súčiastku v aute. S autom neodíde.

Pokojne si teda môžete užívať výhody spojené napr. aj so systémom KEYLESS-GO.

. 2 fotografií v galérii . Zdroj: VAM system

Informácie o tomto spôsobe ochrany vozidla proti krádeži nájdete: www.autoalarm-vamos.sk


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×