Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Kicks sa má predávať globálne

Informácie o sériovej výrobe a dostupnosti mimo trhov Južnej Ameriky dostali oficiálnu pečať. Produkčný automobil si ponechá označenie štúdie.
1 1 príspevok 06.01.2016 / Marek Pokrývka

Koncom roka 2014 odhalil Nissan koncept SUV s označením Kicks, ktorý bol o niečo väčší než sériový Juke. Jeho premiéra sa odohrala v Brazílii. Už vtedy sa v neoficiálnych sférach povrávalo o sériovej výrobe a dostupnosti aj mimo trhov Južnej Ameriky. V týchto dňoch dostali informácie oficiálnu pečať. Nový model japonskej značky sa má predávať globálne.

Výroba modelu Kicks bude prebiehať v Rio de Janeiro

Produkčný automobil si ponechá označenie štúdie, žiadne ďalšie detaily však o ňom automobilka neprezradila. Jeho výroba bude prebiehať v Rio de Janeiro. Nie je preto prekvapením, že medzi úvodnými krajinami určenými pre jeho predaj sú Brazília či Argentína. Neskôr by sa však Nissan Kicks mal dostať aj na mnoho ďalších trhov, vrátane tých európskych.

V koncepčnej podobe meralo SUV na dĺžku 4,3 metra a stálo na rázvore merajúcom 2 620 mm, čím sa dostalo medzi Juke a Qashqai. Bližšie je pritom k druhému menovanému. Sériová verzia pravdepodobne nebude s proporciami veľmi hýbať, zachované asi ostanú i dizajnové línie.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×