Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Kicks sa má predávať globálne

Informácie o sériovej výrobe a dostupnosti mimo trhov Južnej Ameriky dostali oficiálnu pečať. Produkčný automobil si ponechá označenie štúdie.
1 1 príspevok 06.01.2016 / Marek Pokrývka

Koncom roka 2014 odhalil Nissan koncept SUV s označením Kicks, ktorý bol o niečo väčší než sériový Juke. Jeho premiéra sa odohrala v Brazílii. Už vtedy sa v neoficiálnych sférach povrávalo o sériovej výrobe a dostupnosti aj mimo trhov Južnej Ameriky. V týchto dňoch dostali informácie oficiálnu pečať. Nový model japonskej značky sa má predávať globálne.

Výroba modelu Kicks bude prebiehať v Rio de Janeiro

Produkčný automobil si ponechá označenie štúdie, žiadne ďalšie detaily však o ňom automobilka neprezradila. Jeho výroba bude prebiehať v Rio de Janeiro. Nie je preto prekvapením, že medzi úvodnými krajinami určenými pre jeho predaj sú Brazília či Argentína. Neskôr by sa však Nissan Kicks mal dostať aj na mnoho ďalších trhov, vrátane tých európskych.

V koncepčnej podobe meralo SUV na dĺžku 4,3 metra a stálo na rázvore merajúcom 2 620 mm, čím sa dostalo medzi Juke a Qashqai. Bližšie je pritom k druhému menovanému. Sériová verzia pravdepodobne nebude s proporciami veľmi hýbať, zachované asi ostanú i dizajnové línie.


Najnovšie články
Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Mercedes-Benz zmodernizoval svoju triedu C. Vizuálnej stránky sa facelift výrazne nedotkol, no prináša dvojicu obrazoviek a viaceré technológie.

Céčko bude odteraz jazdiť aj autonómne

Po decembrovom poklese sa v Európe v januári opäť oživil predaj vozidiel. Najväčší nárast zaznamenali Španielsko a Nemecko a január bol veľmi pozitívny najmä...

V januári bodovali najmä francúzske značky

Od klasického modelu sa kupé Iacocca Silver Edition odlišuje čistými líniami. Predávaný exemplár má kompresor a doposiaľ nenajazdil ani 800 kilometrov.

Do dražby sa chystá výnimočný Mustang
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×