Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

11 najčítanejších článkov za rok 2015

Rok 2015 sa pomaly končí a je čas na menšiu bilanciu. V nasledujúcom prehľade ponúkame články, ktoré si získali vašu najväčšiu pozornosť.
30.12.2015 / Redakcia AUTO BILD

Ešte sa dva dni a prehupneme sa do nového roka. Nastáva čas bilancovania. Redakcia AUTOBILD.SK vám v tomto roku ponúkla množstvo zaujímavých článkov a tak sme sa pozreli na to, čo vás najviac zaujalo. Ponúkame prehľad najčítanejších článkov za rok s päťkou na konci.

1. Poklad v stodole

Prečítané: 780 941-krát

Absolútnym víťazom v našom rebríčku sa stal článok o zaprášenom Jaguari E-Type z roku 1973, ktorý našiel vnuk prvého majiteľa. Krásne červené Auto (to veľké „A“ je použité zámerne) s dvanásťvalcom pod kapotou a prekvapivo nízkym číslom na počítadle kilometrov stálo zakonzervované v stodole. Pre vašu informáciu, aukčný dom Silverstone predal toto konkrétne auto za 43 875 libier, čo podľa kurzu z 23. mája, keď sa konala aukcia, predstavuje sumu 61 467 eur.

2. Škoda Snowman

Prečítané: 541 759-krát

Druhé miesto nie je žiadnym prekvapením, keďže česká Škoda sa v našich končinách teší naďalej veľkej obľube. Mladoboleslavská automobilka stále dokáže využívať technológie materského koncernu Volkswagen tak, aby si zachovávali prijateľnú cenu a popri nemeckých súrodencoch nepôsobili ako škaredé káčatká. Škoda má stabilnú pozíciu, preto môže expandovať do nových segmentov, dôkazom čoho je aj nový zástupca triedy SUV: Škoda Snowman. Práve exkluzívne predstavenie tohto modelu pritiahlo pozornosť našich čitateľov.

3. Testovacie križovatky

Prečítané: 529 038-krát

Na treťom mieste sa umiestnil náš výber križovatiek z testov v autoškolách. Ponúkli sme 11 najzaujímavejších dopravných situácií a samozrejme aj správne odpovede. Vysoké číslo čítanosti dokazuje, že možnosť otestovať vedomosti zo zákona o premávke sa u vás teší veľkej obľube. Hoci sme tému zákona v priebehu roka takmer úplne vyčerpali, v tom nadchádzajúcom roku sa pokúsime vymyslieť pre vás ďalšie testy.

4. „Alkoholické“ potraviny

Prečítané: 396 059-krát

Téma alkoholu štiepi našu čitateľskú obec na dva tábory. Jedna časť z vás úplne odsudzuje alkohol za volantom, čo je aj názor našej redakcie. Druhá časť podporuje zrušenie nulovej tolerancie a zavedenie aspoň určitej tolerancie. Nech sú argumenty „pre“ či „proti“ nulovej tolerancii akékoľvek, každého určite zaujímajú potraviny, po ktorých policajný skener ukáže v dychu vodiča viac než nulu. Spája sa s nimi množstvo mýtov a náš článok o potravinách, po ktorých môžete nafúkať, priniesol nejedno prekvapujúce zistenie.

5. Škoda Fabia SUV

Prečítané: 323 044-krát

Vysoký počet zobrazení článku o SUV verzii populárnej Fabie, dokazuje naše predchádzajúce tvrdenie, že Škoda a jej nové modely či ich verzie stále zaujímajú veľkú časť motoristickej verejnosti. V tomto článku sme exkluzívne predstavili crossover postavený na modeli Fabia, i keď o jeho osude zatiaľ definitívne rozhodnutie nepadlo. Ak by sa tak stalo, Fabia SUV by prišla na trh najskôr v roku 2018.

6. Neúspešný odťah Maybachu

Prečítané: 300 195-krát

Majitelia veľkých a drahých áut si občas nerobia ťažkú hlavu s tým, kde zaparkujú. A odťahovým službám tak pridajú vrásky na čele. Nebolo to inak ani v prípade majiteľa Maybachu vo Viedni. Rameno odťahovky si s takmer trojtonovým kolosom neporadilo a tak ho zamestnanci služby museli nechať stáť v úseku so zakázaným státím. Nech to napokon dopadlo akokoľvek, sme presvedčení, že rakúski policajti si na majiteľovi poriadne „zgustli“.

7. Spoľahlivosť motorov

Prečítané: 283 924-krát

Celkovú spoľahlivosť vozidla určuje viacero faktorov. Pravdepodobne tým najnákladnejším ohnivkom je motor. V našom letnom článku sme sa pozreli práve na spoľahlivosť motorov jednotlivých automobilových značiek. Rebríček 39 značiek vypracovala britská poisťovňa na základe 50 000 vozidiel, ktoré má vo svojej evidencii. V článku prinášame celkové poradie značiek, no aj podrobnejšiu tabuľku, ktorá hodnotí spoľahlivosť motorov podľa počtu najazdených kilometrov.

8. Spoľahlivosť ojazdených vozidiel

Prečítané: 274 762-krát

Hoci predaj nových vozidiel u nás mierne stúpa, mnohí našinci si radšej zvolia kúpu ojazdeného auta. Spoľahlivosť resp. kazovosť jazdenky je preto pri výbere najdôležitejším faktorom. Nemecká spoločnosť Dekra každoročne zverejňuje analýzu kvality a spoľahlivosti ojazdených vozidiel, v ktorom rozdeľuje vozidlá podľa počtu najazdených kilometrov do troch kategórií a technický stav hodnotí v piatich oblastiach. V článku ponúkame prehľad najspoľahlivejších modelov (tri v každom segmente aj kategórii).

9. Nekvalitné palivá na benzínkach

Prečítané: 261 887-krát

Podobne ako spoľahlivosť či údržba je pre dlhovekosť vozidla dôležitým faktorom aj kvalita tankovaného paliva. Preto nie je prekvapením, že článok o kvalite palív na čerpacích staniciach si získal veľkú pozornosť. Prekročenie limitných hodnôt u niektorých parametrov nemusí hneď znamenať zničenie motora, avšak vzhľadom na hustú sieť čerpacích staníc na Slovensku môže mať strata dôvery motoristov likvidačnejšie následky než prípadná pokuta. O to viac, že hneď za rohom môže byť benzínka, ktorá sa v zozname hriešnikov neobjavila. A pokojne k tomu môžeme pripočítať aj čerpacie stanice v blízkej cudzine, ktorá pre tie slovenské predstavuje drsnú cenovú konkurenciu.

10. Kontrolky na prístrojovej doske

Prečítané: 255 495-krát

Moderné vozidlá sú technicky a technologicky čoraz vyspelejšie, disponujú stále väčším počtom komplikovaných systémov. A spolu s tým sa rozrastá aj počet kontroliek na prístrojovej doske. Ak by sa rozsvietili všetky naraz, vianočný stromček by sa mohol potichu hanbiť v kúte. V článku popisujeme význam najdôležitejších kontroliek a ponúkame ich najčastejšie vyobrazenie.

11. Likvidačné pokuty za autokamery

Prečítané: 243 642-krát

Kamery v autách sa tešia čoraz väčšej obľube, keďže vodiči ich môžu použiť ako dôkaz neviny v prípade dopravnej nehody alebo pri spáchaní dopravného priestupku. Nezávisle od toho, do akej miery je otázka kamier legislatívne doriešená, väčšina európskych krajín kamery povoľuje. V jednom sa však národné zákony zhodujú: zverejňovanie záznamov na internete je zakázané. Týmto článkom zároveň reagujeme na informácie, že v Rakúsku je používanie autokamier všeobecne zakázané a hrozia za ne likvidačné pokuty. Nie je to pravda, keďže kamery možno používať aj tam a vysoké sankcie hrozia len za určitých okolností.


Najnovšie články
Dokonalý inzerát? Takto vyzerá podľa odborníka

Koncept crossoveru LF-1 Limitless láka pohľady dynamickou siluetou, originálnym dizajnom i honosne spracovaným interiérom.

Lexus naznačuje svoju druhú vlajkovú loď

V Česku naďalej bodujú jazdenky, ktorých predaj vlani vzrástol výrazne viac než predaj nových áut. Spája sa s tým aj riziko podvodu, keďže podľa odhadov až 40...

Česi majú záujem najmä o jazdené autá

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

V pokračovaní titulu Ant-Man od štúdia Marvel sa kórejský automobil predstaví ako špeciál disponujúcim prvkami kategórie hot-rod.

Veloster je pripravený na filmovú úlohu

Kupé-sedan disponuje vo verzii 53 šesťvalcom s dvomi formami prepĺňania a elektrickým dopingom, identické vnútornosti sa dostali aj do triedy E.

Mercedes-AMG: Silné medvede s iskrou

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen...

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×