Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vieme prví: Názov SUV značky Škoda odhalený

V prípade novinky českej značky sa väčšinou spomínalo označenie Snowman, toto meno sa však nakoniec ukázalo ako nesprávne.
1 61 príspevkov 18.12.2015 / Marek Pokrývka

Už dlhší čas sa v kuloároch hovorí o druhom SUV mladoboleslavskej automobilky, ktoré sa postaví o priečku vyššie než aktuálny typ Yeti. Okolo chystanej českej novinky sa počas ostatných mesiacov vyrojilo množstvo špekulácií. Väčšinou sa v jej prípade spomínalo označenie Snowman, ktoré sa však nakoniec ukázalo ako nesprávne. Vozidlo má totiž dostať názov Kodiak.

Prekvapujúce odhalenie priniesol partnerský portál autobild.de a meno Škoda Kodiak označuje za oficiálne, pravdepodobne preto pochádza z dobre informovaného zdroja blízkeho firme. Mladá Boleslav teda svoje nové SUV pomenuje podľa obrovského druhu medveďa žijúceho na Aljaške.

Škoda Kodiak by sa mala svetu predstaviť na parížskom autosalóne

Česká značka postaví pripravované vozidlo na báze druhej generácie typu Volkswagen Tiguan, dá mu však kompletne odlišnú karosériu. Konštrukčne pôjde o blízkych koncernových súrodencov využívajúcich modulárnu platformu MQB. Na technickom fronte preto možno čakať veľa styčných bodov. Hovorí sa o piatich úvodných motorizáciách, z čoho budú tri benzínové. Vo vybavení veľkej štvorkolky sa má objaviť množstvo výdobytkov modernej techniky.

Škoda Kodiak by sa mala svetu predstaviť na budúcoročnom parížskom autosalóne. V súčasnosti nie je jasné, či príde na svet rovno ako sériový model, alebo ju uvidíme ešte o niečo skôr vo forme konceptu. Ten by mohol byť už v Ženeve. Predaj sa má začať na sklonku roka 2016. Podľa nemeckých médií by v tamojších obchodoch malo nové SUV štartovať na sume asi 24-tisíc eur.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×