Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vieme prví: Názov SUV značky Škoda odhalený

V prípade novinky českej značky sa väčšinou spomínalo označenie Snowman, toto meno sa však nakoniec ukázalo ako nesprávne.
1 61 príspevkov 18.12.2015 / Marek Pokrývka

Už dlhší čas sa v kuloároch hovorí o druhom SUV mladoboleslavskej automobilky, ktoré sa postaví o priečku vyššie než aktuálny typ Yeti. Okolo chystanej českej novinky sa počas ostatných mesiacov vyrojilo množstvo špekulácií. Väčšinou sa v jej prípade spomínalo označenie Snowman, ktoré sa však nakoniec ukázalo ako nesprávne. Vozidlo má totiž dostať názov Kodiak.

Prekvapujúce odhalenie priniesol partnerský portál autobild.de a meno Škoda Kodiak označuje za oficiálne, pravdepodobne preto pochádza z dobre informovaného zdroja blízkeho firme. Mladá Boleslav teda svoje nové SUV pomenuje podľa obrovského druhu medveďa žijúceho na Aljaške.

Škoda Kodiak by sa mala svetu predstaviť na parížskom autosalóne

Česká značka postaví pripravované vozidlo na báze druhej generácie typu Volkswagen Tiguan, dá mu však kompletne odlišnú karosériu. Konštrukčne pôjde o blízkych koncernových súrodencov využívajúcich modulárnu platformu MQB. Na technickom fronte preto možno čakať veľa styčných bodov. Hovorí sa o piatich úvodných motorizáciách, z čoho budú tri benzínové. Vo vybavení veľkej štvorkolky sa má objaviť množstvo výdobytkov modernej techniky.

Škoda Kodiak by sa mala svetu predstaviť na budúcoročnom parížskom autosalóne. V súčasnosti nie je jasné, či príde na svet rovno ako sériový model, alebo ju uvidíme ešte o niečo skôr vo forme konceptu. Ten by mohol byť už v Ženeve. Predaj sa má začať na sklonku roka 2016. Podľa nemeckých médií by v tamojších obchodoch malo nové SUV štartovať na sume asi 24-tisíc eur.


Najnovšie články
Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Mercedes-Benz zmodernizoval svoju triedu C. Vizuálnej stránky sa facelift výrazne nedotkol, no prináša dvojicu obrazoviek a viaceré technológie.

Céčko bude odteraz jazdiť aj autonómne

Po decembrovom poklese sa v Európe v januári opäť oživil predaj vozidiel. Najväčší nárast zaznamenali Španielsko a Nemecko a január bol veľmi pozitívny najmä...

V januári bodovali najmä francúzske značky

Od klasického modelu sa kupé Iacocca Silver Edition odlišuje čistými líniami. Predávaný exemplár má kompresor a doposiaľ nenajazdil ani 800 kilometrov.

Do dražby sa chystá výnimočný Mustang
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×