07.11.2011 19:39 | Šport | Hokej

Stačilo im sedem minút: Poprad zdolal v predohrávke Slovan

V predohrávke 28. kola hokejovej extraligy zdolal Poprad bratislavský Slovan, keď Tatranci rozhodli o svojom víťaztsve v druhej tretine.

"Začali sme veľmi zle, súper korčuľoval, bol dôrazný a vyhrával všetky osobné súboje. V druhej tretine sme sa vyprostili spod tlaku a stresu a dôležité bolo, že sme hneď vyrovnali. To nás naštartovalo a potom sme boli v zápase lepší. Sme radi, že sme po niekoľkých spackaných zápasoch získali tri body a môžeme sa počas prestávky v pohode pripravovať," povedal po zápase tréner Popradčanov Ladislav Svozil.

Tréner Bratislavčanov Štefan Mikeš: "Hovorili sme si, že keď dnes vyhráme, tak budeme počas prestávky na prvom mieste, čo dodá pohodu do ďalšej prípravy. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Začali sme dobre, viedli sme 2:1, ale potom dal do toho súper viac dôrazu a emócií. Za sedem minút sme si prehrali zápas, pretože sme trikrát inkasovali. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu."

Poprad - Slovan Bratislava 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Góly: 14. Novotný, 22. Kroták, 24. Vaic, 29. Hult - 4. Bulík, 16. Kukumberg, 60. Ďatelinka. Rozhodovali: D. Konc - Milan Novák, Stano, vylúčenia: 4:3, navyše: Kroták - Kukumberg, Šatan všetci 10 minút za nešportové správanie, Suchý (Poprad) na 5 minút za sekanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2474 divákov.