06.11.2011 16:37 | Šport | Futbal

Fanúšikovia Slovana sa predviedli: Šiesti skončili na policajnej stanici

Spartak Trnava zvíťazil v nedeľňajšej dohrávke 15. kola Corgoň ligy nad Slovanom Bratislava 2:0 a vrátili sa na čelo tabuľky, odkiaľ zosadili MŠK Žilina.

Zápas medzi Trnavou a Slovanom bol ešte pred jeho začiatkom vyhodnotený ako rizikový. V uliciach Trnavy sa preto pohybovalo asi 600 policajtov, ktorí dohliadali na poriadok.

Keď sa fanúšikovia Slovanu blížili k štadiónu, podpálili kríky. Napokon boli počas zápasu predvedení na policajnú stanicu šiesti slovanisti. Štyroch si policajti predviedli za to, že fajčili na zakázanom mieste a neuposlúchli policajtov, ktorí im kázali, aby prestali. Ďalší skončil na policajnej stanici po tom, ako hádzal do fanúšikov Trnavy kamene.

Aby toho nebolo málo, počas zápasu slovanisti rozoberali železné konštrukcie, ktoré boli na tribúne namiesto sedadiel, a potom ich hádzali smerom k ihrisku. Ďalší fanúšik belasých dokonca podpálil aj verejné WC.

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Góly: 54. a 65. Koro Kone. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Kaščák, Čarnota - Bagayoko, Dobrotka, Žofčák, ČK: 90.+2 Dobrotka (Slovan), 8482 divákov.

Zostavy a striedania:

Spartak: Raška - Habánek, Gross, Čvirik, Hanzel - Prochádzka, Kaščák, Karhan, Ciprys (64. Petráš) - Vyskočil (86. Čarnota), Koro Kone (78. Oravec)

Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Had, Táborský - Kladrubský - Milinkovič (75. Štepanovský), Grendel (53. Lačný), Žofčák, Halenár - Šebo (75. Kuzma)

Úvodná štvrťhodina tradičného ligového derby priniesla obojstranne opatrný futbal. Prvú veľkú príležitosť videli diváci až v 22. minúte, keď pred bránou Slovana vznikol obrovský závar, lopta skončila na brvne, no "belasým" sa ju napokon podarilo upratať do bezpečia. O tri minúty neskôr takmer zahrmelo na druhej strane, keď si Čvirik nedal pozor na dobiedzajúceho Šeba, ale brankár Raška napravil spoluhráčovo zaváhanie.

V 37. minúte mali domáci výhodu priameho kopu z blízkosti šestnástky, loptu si postavil Hanzel, jeho technický pokus však gólman Hroššo zneškodnil. V závere polčasu sa zatriasla konštrukcia trnavskej brány po strele Halenára, skóre však zostalo nezmenené aj po šanci Vyskočila.

Po zmene strán domáci vystupňovali svoju aktivitu a dočkali sa v 54. minúte, keď Koro Kone potrestal chybu Hada a v samostatnom úniku nedal Hroššovi žiadnu šancu - 1:0. Rovnaký hráč o desať minút neskôr zvýšil vedenie Spartaka na dva góly, keď číhajúc na vzdialenejšej žrdi hlavou zužitkoval center z pravej strany - 2:0. Vzápätí mal ďalší gól na kopačke Hanzel, jeho delovku však Hroššo vytlačil nad brvno. Slovanisti už vpredu nedokázali nič vymyslieť, Dobrotka navyše v nadstavenom čase uvidel červenú kartu a "spartakovci" tak súperovi vrátili prehru 1:2 zo 4. kola.