Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Exkluzívne odhalenie: SUV Škoda Snowman

Škoda v najbližšom čase rozšíri svoje portfólio o trojicu automobilov SUV. Ten prvý a zároveň najväčší príde na trh už budúci rok a postupne bude k dispozícii v dvoch karosárskych verziách.
1 02.09.2015 / Redakcia AUTO BILD

Škoda si v posledných rokov vedie finančne i predajne dobre. Jej automobily rozumne využívajú koncernovú techniku tak, aby neboli príliš drahé, pritom však už popri svojich súrodencoch nepôsobia ako škaredé káčatká. Stabilná pozícia firmy dovoľuje rozmýšľať nad expanziou do nových segmentov a popri tradičnej orientácii na rodinu dať jej modelom konečne tiež viac emócií. Súčasťou tejto stratégie je aj príchod prvých SUV mladoboleslavskej značky.

Najväčšie SUV značky Škoda bude dlhé asi 4 700 mm a okrem základného modelu by malo byť dostupné aj vo verzii so splývajúcou zadnou časťou. Takto má vyzerať podľa exkluzívnych informácií redakcie AUTO BILD

Vrchol ponuky SUV s okrídleným šípom v znaku, plánovaný už na budúci rok, má dostať meno Snowman, pričom základný model by mala neskôr doplniť aj vizuálne atraktívnejšia verzia so splývajúcou zadnou časťou karosérie. Mix SUV s líniami strechy „štvordverového kupé“ znamená, že Škoda sa posunie do triedy, ktorú doteraz okupoval napríklad model BMW X4. Konštrukčný základ českej novinke poskytne sesterský model Tiguan, jeho platforma však bude o niečo predĺžená, a tak Škoda narastie do dĺžky 4 700 mm.

Rodina SUV z Mladej Boleslavi sa postupne v nasledujúcich rokoch rozrastie až na trio. V roku 2017 by mal prísť na trh nástupca kompaktného crossoveru Yeti, využívajúci, podobne ako väčší Snowman, techniku modelov Tiguan a prípade aj Golf. O ďalší rok neskôr ho má doplniť najmenší zástupca, robustná verzia typu Fabia, zdieľajúca komponenty s nasledujúcou generáciou VW Polo.

Ambície firmy preraziť v novom segmente sú úplne pochopiteľné, stoja za nimi plány na ďalšie rozšírenie produkcie. Škoda chce už v roku 2018 prekonať hranicu 1,5 milióna vyrobených kusov a o štyri roky neskôr už má byť prelomená aj dvojmiliónová bariéra. Stále rastúce predaje SUV nielen v Európe, ale aj na ostatných trhoch jej k tomu môžu dopomôcť významnou mierou.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×