Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superluxusná Lagonda príde do Európy

Dvanásťvalcový sedan vytvorený pôvodne pre Blízky východ sa bude predávať aj na európskych trhoch. Kúpiť ho bude možné tiež v Južnej Afrike.
4 02.03.2015 / Marek Pokrývka

Aston Martin vlani oživil značku Lagonda. Pridelil ju superluxusnému sedanu, ktorý po technickej stránke vychádza z modelu Rapide S. Tento dvanásťvalcový automobil pôvodne vznikol pre zámožných zákazníkov na Blízkom východe a nemal sa dať kúpiť nikde inde. Britská značka sa však nakoniec rozhodla túto stratégiu zmeniť. Lagonda nakoniec príde aj do Európy.

Aston Martin vyrobí zo sedanu Lagonda Taraf dovedna 200 exemplárov 4 fotografií v galérii Aston Martin vyrobí zo sedanu Lagonda Taraf dovedna 200 exemplárov Zdroj: Aston Martin

Okrem starého kontinentu sa má vozidlo predávať v Spojenom kráľovstve a Južnej Afrike. Dodávané teda bude s volantom na oboch stranách. Limuzína bude v spomínaných krajinách známa pod kompletným označením Aston Martin Lagonda Taraf. Automobilka uvádza, že jej výrobu obmedzí na 200 exemplárov. Každý jeden bude ručne vyrobený divíziou Q podľa špecifickej objednávky zákazníka. Koľko za to budúci majitelia zaplatia nie je známe, no nepochybne pôjde o poriadne mastnú sumu. Neoficiálne sa hovorí o čiastkach dotýkajúcich sa hranice pol milióna eur.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×