Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najlepšia kamera do auta na trhu DOD LS460W

INZERCIA   Kamery do auta nazývané aj čierne skrinky, boli spočiatku len fenomén internetu s napínavými videami. O čosi neskôr sa dostali na trh aj na Slovensku.
5 29.09.2014 / inzercia

Momentálne máme na výber obrovské množstvo kamier do auta. Ich ceny začínajú pri podozrivo lacných kamerách v cenách okolo 30 eur o ktorých sa vlastne ani nedá tvrdiť, že patria do kategórie čiernych skriniek a končia niekde pod hranicou 300 eur. Taktiež aj záujem šoférov o tento produkt rastie a s ním vzniká množstvo otázok o potrebe takejto kamery, jej funkciách a jej akceptácie ako dôkazového materiálu napr. políciou, poisťovňami atď.

DOD LS460W 5 fotografií v galérii DOD LS460W Zdroj: kamerydoauta.sk

V tomto článku sa pokúsime bližšie pozrieť na kameru najvyššej triedy s označením DOD LS460W. Táto kamera je aktuálne najnovším modelom od výrobcu DOD. Už jej predchodca, model LS430W sa dokázal zapísať hlboko do povedomia motoristov, ktorý majú záujem o podobné bezpečnostné prvky. Model LS430W zožal množstvo úspechov a ocenení, vďaka ktorým sa dostal medzi najkvalitnejšie kamery do auta v celosvetovom merítku. Po porovnaní technických parametrov týchto dvoch kamier sme usúdili, že model LS460W pôjde po stopách svojho predchodcu a opätovne zabojuje o titul TOP kamery do auta na trhu.

DOD LS460W 5 fotografií v galérii DOD LS460W Zdroj: kamerydoauta.sk

Výrobca DOD-TEC ako prvý použil vo svojej kamere na mieru navrhnutý senzor snímania obrazu, ktorý zhotovila firma SONY. Týmto krokom dosiahli ešte ostrejšie a reálnejšie farby a zvýšili veľkosť zorného pola kamery. Ďalší posun od svojho predchodcu dosiahli použitím najvýkonnejšieho procesora, aký bol kedy v kamere do auta použitý. Spracovanie videa vo FULL HD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu takýto výkon určite potrebuje. Achillovou pätou kamier do auta je práve natáčanie za zníženej viditeľnosti, ako aj v noci. Tento problém sa výrobca pokúsil vyriešiť automatickým nastavovaním hodnoty ISO v spolupráci s veľkou F/1.6 clonou a funkciou Wide Dynamic Range (WDR). Kamera DOD LS460W problém s nočným natáčaním zvládla bravúrne. Pre natáčanie potrebuje samozrejme minimálne predné svetlá vozidla, ale natočí všetko to, čo vidíte voľným okom. Práve táto skutočnosť posúva kamery do auta značky DOD ďaleko od ďalšej konkurencie. Množstvo dopravných nehôd a rôznych škodových udalostí sa stáva najmä v noci. Prečo by som si mal inštalovať do vozidla kameru, ktorá ma nebude chrániť nepretržite, ale iba počas vhodných svetelných podmienok?

DOD LS460W 5 fotografií v galérii DOD LS460W Zdroj: kamerydoauta.sk

Všimli sme si, že LS460W disponuje aj novou funkciou Time-Lapse. Podľa slov distribútora ide o funkciu, ktorá je primárne zameraná na šetrenie miesta na pamäťovej karte, batérie ako aj vášho času. Ako môže kamera do auta ušetriť váš čas? Predstavte si, že nájdete svoje vozidlo poškodené na parkovisku na ktorom bolo zaparkované napr. 12 hodín. Chcete si skontrolovať záznam z kamery do auta, aby ste zistili čo sa vlastne stalo pričom samozrejme neviete, kedy k poškodeniu došlo. A tu nastáva ďalší rozdiel medzi LS460W a ostatnými kamerami. Pri klasickej kamere by ste museli postupne prezrieť celých 12 hodín záznamu, ale vďaka funkcii Time-Lapse vám kamera prehrá celý záznam za niekoľko minút bez toho, aby ste o niečo prišli. Táto funkcia funguje na princípe  pravidelného zhotovovania fotografií, ktoré kamera ukladá do jedného videa v ktorom ich prehráva v zrýchlenom tempe.

DOD LS460W 5 fotografií v galérii DOD LS460W Zdroj: kamerydoauta.sk

Ak vezmeme v úvahu množstvo ďalších funkcií ako napr. detekcia pohybu, cyklický záznam, automatické premazávanie starých záznamov,  3D redukciu šumu a predovšetkým zaznamenanie rýchlosti a polohy na mape teda funkciu GPS loggera, stáva sa táto kamera neprekonateľným modelom. Jej záznamy z jázd počas dňa sú jasné a ostré, obraz zaberá celú vozovku s množstvom detailov mimo nej. Záznamy z nočných jázd vás zaskočia svojou kvalitou a najmä výbornou viditeľnosťou.

DOD LS460W 5 fotografií v galérii DOD LS460W Zdroj: kamerydoauta.sk

Kamera síce nestojí práve najmenej, ale ponúka najkvalitnejšiu technológiu a zhotovuje záznamy, ktoré sa dajú skutočne použiť aj pri dokazovaní nehodovej udalosti. S touto kamerou sa vám určite nestane, že nedokážete prečítať ŠPZ vozidla, ktoré vás nejako poškodilo, alebo ohrozilo. Rovnako sa vám nikdy nestane, aby kamera nedokázala zaznamenať práve to čo potrebujete, kvôli malému zornému uhlu, silnému svetlu či tme. Odporúčame zainvestovať do kamery s akceptovateľnými dôkazmi a takouto kamerou DOD LS460W určite je.  

V prípade záujmu o viac informácií či kúpu tejto kamery navštívte stránku slovenského distribútora www.dod-tec.sk.


Najnovšie články
Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×