Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrnené BMW X5 príde do Ruska

AUTOSALÓN
Bavori o necelý týždeň naživo predstavia bezpečnostný variant svojho SUV vo verziách Security a Security Plus.
4 6 príspevkov 22.08.2014 / Marek Pokrývka

Koncom júla sme priniesli informácie o pancierovanej limuzíne Mercedes S-Guard, ktoré automobilka po niekoľkých dňoch rozšírila o ďalšie detaily. Nezabudla sa pritom pochváliť, že jej produkt je prvým fabrickým vozidlom spĺňajúcim bezpečnostnú triedu VR9. Do segmentu obrnených modelov priamo z továrne teraz prichádza ďalší model: BMW X5.

BMW X5 Security po testoch odolnosti a ochrany pasažierov 4 fotografií v galérii BMW X5 Security po testoch odolnosti a ochrany pasažierov Zdroj: BMW

Bavori špeciálne prevedenie svojho SUV ohlásili už na minuloročnom autosalóne vo Frankfurte spolu s premiérou tretej generácie tohto typu. Naživo ju však predvedú až v najbližších dňoch. O necelý týždeň sa totiž začína výstava v Moskve, pričom v týchto končinách sa pancierované vozidlá tešia slušnej popularite. Najmä medzi bohatými oligarchami...

BMW X5 bude k dispozícii v dvoch verziách: Security a Security Plus. Prvá spĺňa bezpečnostný štandard VR4 a je teda zameraná proti bežným kriminálnikom s ručnými zbraňami. Vyššia úroveň spadá do kategórie VR6 a svojich pasažierov už ochráni aj pred množstvom vojenského arzenálu, napríklad pred útočnými puškami či ručnými granátmi. V rámci overovania týchto tvrdení prešlo SUV testami, pri ktorých dostalo vyše 300 nábojov do kritických partií, no odolalo.

Okrem pancierovania možno auto vybaviť ďalšími doplnkami 4 fotografií v galérii Okrem pancierovania možno auto vybaviť ďalšími doplnkami Zdroj: BMW

Interiér vozidla je chránený klasickými prvkami: pancierom v plechových častiach karosérie, nepriestrelným sklom z viacerých vrstiev a zosilnením v mnohých partiách automobilu. Tieto úpravy sa prejavili na hmotnosti, no konkrétne kilogramy sme sa nedozvedeli. Motoru by to však veľmi vadiť nemalo. Obrnené BMW X5 bude totiž Mníchov dodávať iba so silným agregátom 50i, teda dvakrát prepĺňaným osemvalcom s objemom 4,4 litra a výkonom 330 kW (450 k).

Samozrejme, tento model nie je len o ochrane pasažierov. Na želanie vedia Bavori vybaviť obrnené vozidlo mnohými ďalšími prvkami ako sú LED svetlá, sirény, sekundárna batéria. Všetko skryté tak, aby pôsobilo ako bežné auto. Diskrétnosť je heslom aj pri cene. Keďže každý exemplár je vyrábaný podľa špecifických požiadaviek, kúpnu čiastku výrobca neuvádza.


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×