Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvá Tesla Model S dodaná v Európe

Prvou európskou krajinou, do ktorej Tesla dodala svoj sedan Model S je Nórsko. Premiérový exemplár si odviezol dlhoročný aktivista za ochranu životného prostredia.
3 08.08.2013 / Marián Balog

Tesla Model S ide v USA na dračku. V prvom štvrťroku 2013 si ho objednalo skoro 5 000 zákazníkov, čo je vzhľadom na povahu vozidla výborný výsledok. Výrobca si naplánoval, že do konca roka predá viac než 20 000 kusov. Ak to pôjde ďalej takýmto tempom, Tesla Model S môže pokojne konkurovať v predajných číslach Nissanu LEAF.

Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ 3 fotografií v galérii Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ Zdroj: Tesla

Po nedávnom avíze, že Model S sa bude predávať aj Európe (hoci za pomerne vysokú cenu), sa dočkali prví zákazníci v Nórsku. Na podujatí v Oslo boli odovzdané prvé exempláre majiteľom. Úplne prvým je Frederic Hauge, ktorý je prezidentom nadácie Bellona a priekopníkom v oblasti elektromobility. Už v roku 1989 jazdil na dovezenom elektrickom vozidle.

Tip redakcie

Ďalšie odovzdávky Modelu S budú pokračovať ešte tento mesiac vo švajčiarskom Zürichu a holandskom Tilburgu, ktorý je zároveň európskym strediskom značky. Základná Tesla Model S so 60 kWh batériami sa bude v Európe predávať za viac než 72 000 eur.


Najnovšie články
Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG

Aukčná firma ponúkne na podujatí v Las Vegas strieborný historický roadster, ktorý vyniká prevodovkou a dobrým stavom.

Do dražby sa chystá Cobra s automatom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×