Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo

VIDEO
Autá s umelecky pomaľovaným zovňajškom vznikajú pomerne bežne, no v našich končinách nie. Výnimkou je dielko českého výtvarníka s názvom BMW Fluidum.
15 04.04.2013 / Marián Balog

Často čítame správy zo sveta o umelecký dielach na kolesách. Automobilky sa spájajú s renomovanými umelcami a vznikajú tak unikátne kúsky, takzvané art cars. Naposledy zarezonovalo Bugatti Veyron pokreslené konceptuálnym umelcom Bernarom Venetom, predtým napríklad facebookovské Porsche Cayman, Volvo S60, Renault Twingo, Ford Focus, či rovno celá kolekcia BMW. A pri bavorskej značke aj zostaneme, pretože jej rad 3 sa stal „obeťou umenia“ českého výtvarníka Andyho Reibena.

V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo 15 fotografií v galérii V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo Zdroj: Jan Kasl V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo 15 fotografií v galérii V Česku spravili z BMW radu 3 psychedelické umelecké dielo Zdroj: Jan Kasl  
BMW Fluidum na svetle hýri farbami...

 Reiben v spolupráci s karlovarským dílerom BMW vytvoril svoju interpretáciu umenia na kolesách. V priebehu niekoľkých dní ovešal trojkový sedan motívmi, ktoré majú aj hlboký filozofický podtón. Motív prednej kapoty podľa umelcových slov symbolizuje zrodenie a skrotenie sily, boky naznačujú rovnováhu síl, deň a noc, zadok zobrazuje  vzdor a strecha kľukatosť a prekážky.

BANNER300

Tri vlnovky tiahnuce sa spredu dozadu sú odkazom na označenie auta a zároveň symbolizujú zaťaté pazúry šelmy, ktorá sa snaží uniknúť zo zovretia. Okej, všetko to znie naozaj hlboko, ale naše doplnky výživy sú asi málo psychotropné na uchopenie tohto diela. Andy Reiben svoju kreáciu pomenoval výrazom Fluidum.

...a v tme ho vidno tiež 15 fotografií v galérii ...a v tme ho vidno tiež Zdroj: Jan Kasl

Ak máte podobné vandalské sklony a voľné BMW radu 3, vo videu máte postup prác. Len by nás zaujímalo, akú farbu má toto vozidlo zaznačenú v techničáku.


Najnovšie články
Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×