Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektrický Renault Kangoo Z.E. aj vo verzii Maxi

Na jeseň tohto roku sa začne predávať aj predĺžená verzia elektrického Renaltu Kangoo Z.E. s označením Maxi.
7 24.02.2011 / Ladislav Malák

Prípojka nabíjania sa nachádza na prednej časti 7 fotografií v galérii Prípojka nabíjania sa nachádza na prednej časti Verejnosť si novinku bude môcť pozrieť už na ženevskom autosalóne. Na pohon slúži elektromotor s výkonom 44 kW (60 k) a krútiacim momentom 226 Nm. Energiu mu dodáva lítium-iónová batéria s kapacitou 22 kWh.

Jej plné dobitie trvá približne šesť až osem hodín. Dojazd vozidla je v závislosti od podmienok približne 170 km. Maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 130 km/h.

Renault Kangoo Maxi Z.E. bude k dispozícii v dvoj- alebo päťmiestnej verzii. Dvojmiestna verzia má objem prepravného priestoru 4,6 m3, čo je o 1,1 m3 viac, než u kratšieho elektrického Kangoo.

V päťmiestnej verzii splní Kangoo Z.E. Maxi aj úlohu priestranného rodinného vozidla 7 fotografií v galérii V päťmiestnej verzii splní Kangoo Z.E. Maxi aj úlohu priestranného rodinného vozidla

Výška dosahuje 1,82 metra, čo znamená bezproblémový prístup aj do podzemných parkovísk s výškovým obmedzením pre osobné autá. Päťmiestna verzia má zadné sedadlo delené v pomere 60/40.

Výrobca avizuje už aj ceny: dvojmiestne Kangoo Maxi Z.E. má stáť 21 200 eur bez dane, cena päťmiestneho má byť 22 000 eur bez DPH. V domácom Francúzsku, kde vláda poskytuje na elektromobily dotáciu až 5 000 eur, klesnú tieto sumy až na 16 200, resp. 17 000 eur.

BANNER300


Najnovšie články
Superšport Italdesign poháňa desaťvalec

Rusko stále zápasí s dôsledkami ekonomických sankcií, no výroba vozidiel sa postupne zviecha. V januári stúpla až o 60 percent.

Výroba áut v Rusku stúpla o vyše 60 percent

Kombi prichádza s tradičnou modrou farbou, nelakovanými plastmi i diskami kolies. Jeho svetlá výška sa zväčšila o päť centimetrov.

Dacia Logan MCV dostala terénne šaty

Hoci parkovacie miesta navodzujú dojem, že sú čoraz užšie, v mnohých prípadoch stále umožňujú pohodlné otvorenie dverí bez rizika doudierania susedných...

Obúchané dvere auta: Takto sa im vyhnete

Český automobilový priemysel vlani zamestnával tri percentá práceschopného obyvateľstva. Ich priemerné platy zhruba o tretinu presahujú celoštátny priemer.

České automobilky zamestnávajú 150 000 ľudí

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na štvrtok 23. februára 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Krásna Margot Robbie sa rozhodla podporovať elektromobilitu. Stala sa totiž tvárou ekologickej divízie japonskej značky Nissan. Ako prvý z celého portfólia si...

Nissan spojil sily s kráskou Margot Robbie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×