Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Ford Transit Custom získal titul Medzinárodná dodávka roka

Úplne nový Ford Transit Custom získal v Hannoveri na výstave úžitkových vozidiel IAA ocenenie „Medzinárodná dodávka roka“.
19.09.2012 / redakcia

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah. 

Úplne nový Ford Transit Custom získal na výstave úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri titul „Medzinárodná dodávka roka 2013“, čím sa stal už štvrtým členom rodiny Transit, ktorý získal toto prestížne ocenenie.

Transit Custom získal od poroty pozostávajúcej z 24 odborných novinárov 117 z možných 133 bodov, čo je viac, než získali dokopy Dacia Dokker na druhom a Mercedes-Benz Citan na treťom mieste.

Po úspechoch modelov Transit (2001), Transit Connect (2003) a Transit (2007) tak ide o rekordné, štvrté víťazstvo pre rodinu Ford Transit vo 22-ročnej histórii tohto ocenenia.

„Transit Custom je nový druh 1-tonového vanu – robustný a praktický, ale skvelo vyzerajúci a skvelo jazdiaci,“ povedala Barb Samardzichová, viceprezidentka pre vývoj produktov spoločnosti Ford of Europe.

„Spojiť legendárnu odolnosť a hospodárnosť modelu Transit s dizajnom a vlastnosťami zo sveta osobných automobilov bolo skutočne ťažké, ale naši konštruktéri to dokázali,“ dodala. „Sme hrdí, že ich snaha bola ocenená takýmto významným titulom.“

Ocenenie na rok 2013 bolo udelené po prvom tlačovom dni hannoverskej výstavy. Okrem nového modelu Transit Custom, ktorý reprezentuje úplne novú generáciu 1-tonových úžitkových vozidiel, spoločnosť Ford na výstave predstavila aj úplne nový Transit a úplne nový Transit Connect. Ako spoločnosť Ford nedávno prezradila, v priebehu nasledujúcich dvoch rokov plánuje kompletne vynoviť celý svoj sortiment úžitkových vozidiel pre Európu s využitím svojej stratégie globálnych platforiem.

Transit Custom ponúka najlepšie prepravné schopnosti vo svojej triede aj vďaka množstvu inovatívnych prvkov v nákladovom priestore, ako je napríklad otvor na veľmi dlhé predmety v deliacej priečke alebo integrovaný strešný nosič, ktorý možno sklopiť do strechy, a tým znížiť odpor vzduchu. Vodiči určite ocenia aj najmodernejšie technológie z dielne Ford, ako je napríklad asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu alebo systém Ford SYNC.

Najnižšia spotreba paliva v danej triede s emisiami CO2 už od 174 g/km je okrem iného zásluhou vylepšeného 2,2-litrového vznetového motora Duratorq TDCi, ktorý môže byť vybavený technológiou Auto-Start-Stop, pričom celkové prevádzkové náklady ďalej minimalizujú najdlhšie servisné intervaly v danej triede, a to dva roky alebo 50 000 km.*

„Nový Transit predstavuje nový štandard, pokiaľ ide o dizajn, jazdné vlastnosti a prepravné schopnosti,“ Povedal Pieter Wieman, predseda poroty pre ocenenie ‚Medzinárodná dodávka roka‛. „Spoločnosti Ford sa podarilo vytvoriť úplne nový ľahký van s využitím svojej globálnej platformy pre úžitkové vozidlá a overených pohonných a podvozkových komponentov.

„Tento van sa svojím zovňajškom, interiérom aj jazdnými vlastnosťami veľmi približuje osobnému automobilu, a napriek tomu je veľmi funkčný a praktický. Spoločnosť Ford venovala pri vývoji svojho nového modelu veľkú pozornosť aktívnej a pasívnej bezpečnosti, a tiež zníženiu prevádzkových nákladov,“ povedal Pieter Wieman.

Úplne nový Transit Custom sa práve začína predávať na významných európskych trhoch.

*Všetky hodnoty spotreby paliva a hodnoty emisií CO2 v g/km boli získané oficiálne schválenými testami v súlade so smernicou Komisie 93/116/EHS na vozidlách so základnou výbavou.  Uvedené hodnoty spotreby paliva vychádzajú z európskej smernice o spotrebe paliva EU 80/1268/EHS a líšia sa od výsledkov merania spotreby paliva pri iných jazdných cykloch v iných oblastiach sveta.

Informácie o spoločnosti Ford Motor Company

Spoločnosť Ford Motor Company, globálny líder automobilového priemyslu so základňou v Dearborne v americkom štáte Michigan, vyrába alebo distribuuje automobily na šiestich svetadieloch. Táto spoločnosť s približne 168 000 zamestnancami a 65 továrňami po celom svete vlastní automobilové značky ako Ford a Lincoln. Spoločnosť poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o produktoch spoločnosti Ford nájdete na internetovej stránke http://corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 51 individuálnych trhoch a má približne 66 000 zamestnancov. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 22 výrobných závodov vrátane podnikov s účasťou iných spoločností. Do Európy boli prvé automobily značky privezené v roku 1903 – v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba sa v Európe začala v roku 1911.

(tlačová správa)


Najnovšie články
Dokonalý inzerát? Takto vyzerá podľa odborníka

Koncept crossoveru LF-1 Limitless láka pohľady dynamickou siluetou, originálnym dizajnom i honosne spracovaným interiérom.

Lexus naznačuje svoju druhú vlajkovú loď

V Česku naďalej bodujú jazdenky, ktorých predaj vlani vzrástol výrazne viac než predaj nových áut. Spája sa s tým aj riziko podvodu, keďže podľa odhadov až 40...

Česi majú záujem najmä o jazdené autá

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

V pokračovaní titulu Ant-Man od štúdia Marvel sa kórejský automobil predstaví ako špeciál disponujúcim prvkami kategórie hot-rod.

Veloster je pripravený na filmovú úlohu

Kupé-sedan disponuje vo verzii 53 šesťvalcom s dvomi formami prepĺňania a elektrickým dopingom, identické vnútornosti sa dostali aj do triedy E.

Mercedes-AMG: Silné medvede s iskrou

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen...

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×