Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Areál Slovakia Ring sa intenzívne chystá na ESET RACING WEEKEND

Areál Slovakia Ring čaká najintenzívnejšie motoristické podujatie tejto sezóny.
08.08.2012 / redakcia

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah. 

ESET RACING WEEKEND v dňoch 17.-19. augusta 2012 v sebe spája tradičnú Veľkú cenu Slovenskej republiky cestných automobilov na okruhu, prestížne Majstrovstvá sveta FIA GT1 a mnoho ďalších sprievodných pretekov. Organizátori práve preto venujú špeciálnu pozornosť prípravám celého areálu Slovakia Ring na tento vrchol sezóny.

Podľa športového riaditeľa areálu, Ladislava Šnegoňa čaká návštevníkov naozaj intenzívny program počas všetkých troch dní.  „Na víkend máme prihlásených 175 pretekárov, ktorý budú pretekať  až v 7 seriáloch. V piatok sú na programe kvalifikácie, sobotu zavŕši dvojhodinový vytrvalostný pretek s ukončením okolo 21. hodiny a v nedeľu potrvá program od pol desiatej až do o 19. hodiny. Diváci sa preto môžu tešiť na nabitý program a naozaj zvučné mená.“ 

Hlavným partnerom pretekov je spoločnosť ESET. „Rozhodli sme sa podujatie podporiť kvôli kvalite a atraktivite areálu. Rozhodovanie bolo pre nás o to jednoduchšie, že máme svoje želiezko v ohni v osobe jazdca Attilu Bártu z Trevor Racing tímu,“ informovala PR špecialistka ESET Zuzana Hošalová.
Organizátor sa na veľký motoristický víkend intenzívne pripravuje. Novinkou sú rozšírené zóny parkoviska, ktoré odbremenia samotný areál.  Celkovo bude k dispozícii 18 hektárov parkovacích plôch. Príjazdová cesta k areálu bude opätovne upravená na jednosmernú, aby sa predišlo  dopravným zápcham. Navyše Stella centrum bude pravidelne na čísle *75 informovať o stave príjazdových ciest a situácii na parkoviskách.

Podobne ako v júni pribudne na trať kvôli pravidlám FIA GT1 šikana z pneumatík pred veľmi rýchlym druhým horizontom. „Šikana sa jazdí vo vysokej rýchlosti a jazdci sa už na túto výzvu tešia, keďže už na júnovom podujatí FIA GT1 tento prvok pridal okruhu nový adrenalínový náboj,“ povedal L. Šnegoň. Slovakia Ring plánuje tento prvok do budúcnosti trvalo začleniť do trate, čo po schválení homologizačnou komisiou FIA ďalej zatraktívni okruh v Orechovej Potôni.

Okrem atraktívnych hlavných pretekov nás čaká aj nabitý sprievodný program, počas ktorého budete mať možnosť získať aj cenný úlovok v podobe podpisu, alebo fotky s vaším obľúbeným jazdcom.  K dispozícií bude pre návštevníkov aj off-roadový areál, Centrum bezpečnej jazdy a iné atrakcie.

O tom, že poctivé prípravy na jednotlivé podujatia prinášajú ovocie svedčí aj fakt, že kalendáre svetových pretekov počítajú s areálom Slovakia Ring aj na budúci rok. „Pre budúci rok sme už dnes v predbežnom kalendári WTCC a GT Sprint Series. Konkrétne, závod WTCC by sa mal na Slovakia Ringu jazdiť posledný aprílový víkend a nová šprintová séria  GT Sprint Serieszase v auguste 2013. Veľmi sa tešíme, že promotéri svetových seriálov oceňujú kvalitu okruhu, dobrú organizáciu a nadšené publikum,“ vysvetľuje L. Šnegoň.

Pre viac informácií navštívte stránku www.slovakiaring.sk.

Slovakia Ring v Orechovej Potôni je jedinečný motoristický areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na špičkovom motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli. Slovakia Ring je moderný okruh so špičkovými parametrami a dĺžkou 5 922 m, ktorou sa radí medzi najdlhšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdné zručnosti, je pripravené Centrum bezpečnej jazdy so školou šmyku a kurzami jázd rôzneho zamerania a náročnosti. Po aktívnom výkone si môžete dopriať obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý zároveň ponúka 47 izieb/apartmánov a wellness so saunami a bazénom.

(tlačová správa)

BANNER300


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

Novinka s označením Kamiq svojou vizážou pripomína súrodencov. Odhalená je v predstihu, premiéru má absolvovať na autosalóne v Pekingu.

Prekvapenie: Škoda pripravuje ďalšie SUV

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×