Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Preteky GT1 na Slovakia Ringu prilákali aj známe osobnosti

Uplynulý víkend patril okruh Slovakia Ringu  známym menám automobilového športu.
11.06.2012 / redakcia

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

Atmosféru Majstrovstiev sveta FIA GT1 zažili aj slovenské osobnosti ako Ivan Tásler s bubeníkom z IMT Smile Danom Šoltišom. Asi najväčší fanúšikovia rýchlych áut sú slovenskí hokejisti. Automobilové Majstrovstvá sveta si užili z pozície divákov a so svojimi striebornými medailami sa pochválili počas sobotnej autogramiády.

Brankár Jano Laco vymenil hokejový tréning na ľade za tréning bezpečnej jazdy v Driving Academy. „Bezpečnosť na ceste vnímam hlavne cez moju malú dcérku. Na ceste jazdí privela zlých šoférov. Preto by kurzy bezpečnej jazdy mali byť povinné ako v niektorých okolitých krajinách“  Svoje vodičské schopnosti si  vyskúšal v off-road jazde pri Centre bezpečnej jazdy.  Keďže je Laco veľký fanúšik rýchlej jazdy neodolal ani jazde vyše 200-kilometrovou rýchlosťou na samotnom okruhu Slovakia Ring.

Obranca Milan Jurčina rozdal počas soboty mnoho podpisov. Neostal iba v areáli okruhu Slovakia Ring a svojimi autogramami potešil aj deti v detskom domove v Poddunajských Biskupiciach.  Milan síce jazdí rád aj rýchlejšie ako povoľujú predpisy cestnej premávky, no  na rozdiel od Ľuba Višňovského, ktorý sa v piatok postavil na dráhu popri profesionálnych pretekároch, si do auta nesadol. „Na Ľuba Višňovského zatiaľ nemám, ten sem chodí pravidelne, no možno sa raz stretneme na okruhu aj spoločne.“ Adrenalínu z rýchlej jazdy však neodolal a okruh si prešiel na mieste spolujazdca Štefana Rosiho.

Jedine Ľubo Višňovský našiel odvahu sa postaviť na štartovú plošinu. „Z mojej jazdy som nadšený, podarilo sa mi predbehnúť niekoľko áut. Jasné, že aj oni predbiehali mňa, ale bol to úžasný pocit byť na trati s našimi poprednými pretekármi.“ Ferarri je jeho srdcová záležitosť, takže pri výbere značky neváhal.

Ivan Tásler kvôli pretekom vyliezol na strechu

Sobotné preteky si prišiel pozrieť aj muzikant Ivan Tásler z kapely IMT Smile. Spolu s bubeníkom Danom Šoltisom vyliezli po požiarnom rebríku až na strechu prevádzkovej budovy Slovakia Ringu hneď vedľa štartového „roštu“, kde sa im spomedzi 20 000 divákov naskytol úplne  najlepší výhľad na 500-koňové autá značiek ako Lamborghini, Porsche, Mercedes AMG, McLaren a Audi, čakajúce na štart pretekov.

Ivan okrem toho išiel do tímovej garáže Reiter Engineering povzbudiť jediného slovenského pretekára na štarte, Štefana Rosinu (24). „Som tu po prvýkrát a úprimne som veľmi milo prekvapený, že na Slovensku vyrástol takýto jedinečný areál a krásny okruh.“ Svojmu bubeníkovi Danovi Šoltisovi pripravil Ivan k oslave 30-ky prekvapenie: Dano si vychutnal okruh z miesta spolujazdca v pretekárskom špeciále Lamborghini Gallardo so „Štofim“ za volantom, ktoré na rovinkách dosahovalo  rýchlosť 260 km/h a následne na Honde Civic Type R s českou jazdeckou hviezdou Tomášom Engem.

Slovakia Ring v Orechovej Potôni je jedinečný motoristický areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na špičkovom motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli. Slovakia Ring je moderný okruh so špičkovými parametrami a dĺžkou 5 922 m, ktorou sa radí medzi najdlhšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdné zručnosti, je pripravená Driving Academy so školou šmyku a kurzami jázd rôzneho zamerania a náročnosti. Po aktívnom výkone si môžete dopriať obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý zároveň ponúka 47 izieb/apartmánov a wellness so saunami a bazénom.

(tlačová správa)

BANNER300


Najnovšie články
Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika

Bentley dostalo motor prevzatý z modelu Panamera Turbo, ktorý dosahuje výkon 404 kW (550 k). Okrem toho uvádza automobilka aj gigantické brzdy.

Bentayga prichádza s ďalším osemvalcom

Výdavky a odškodnenia, ktoré musí Volkswagen vyplácať v súvislosti s dieselgate, sa nekončia. Po miliardách v USA musí kanadským motoristom vyplatiť ďalšie...

Volkswagen zaplatí ďalšie milióny

Ropné trhy testujú 70-dolárovú hranicu a hoci sa očakáva, že táto hranica bude ešte odolávať, jedného dňa ju prelomia. Podľa analytikov sa to odzrkadlí aj...

Pripravte si peňaženky: Benzín aj nafta zdražia

Elektrické kupé má prepracovanú aerodynamiku zadnej časti a silnejšie elektromotory, vďaka ktorým má dosiahnuť vyše 354 km/h.

Chevrolet Corvette na batériu je realitou
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×