WTCC: Slovakia Ring priniesol dramatické preteky

Nedeľné preteky WTCC na Slovakia Ringu boli plné napätia, tímy Chevrolet aj Lukoil v nich získali double. Sprievodné podujatie ETCC potešilo fanúšikov mladého slovenského jazdca Maťa Homolu.
30 5 príspevkov 30.04.2012 / Marek Pokrývka

Sobotu odštartovali preteky European Touring Car Cup 30 fotografií v galérii Sobotu odštartovali preteky European Touring Car Cup Zdroj: autor

Domácich zastupovali dvaja jazdci – Patrik Nemec a Maťo Homola 30 fotografií v galérii Domácich zastupovali dvaja jazdci – Patrik Nemec a Maťo Homola Zdroj: autor

Slovakia Ring bol novinkou pre väčšinu zúčastnených jazdcov 30 fotografií v galérii Slovakia Ring bol novinkou pre väčšinu zúčastnených jazdcov Zdroj: autor

Na okruhu sme videli viacero naozaj napínavých súbojov 30 fotografií v galérii Na okruhu sme videli viacero naozaj napínavých súbojov Zdroj: autor

Preteky poznačilo niekoľko výletov mimo trate 30 fotografií v galérii Preteky poznačilo niekoľko výletov mimo trate Zdroj: autor

Maťo Homola skončil v druhých pretekoch na výbornom treťom mieste 30 fotografií v galérii Maťo Homola skončil v druhých pretekoch na výbornom treťom mieste Zdroj: autor

Pódium druhej jazdy ETCC obsadili dvaja Česi a Slovák 30 fotografií v galérii Pódium druhej jazdy ETCC obsadili dvaja Česi a Slovák Zdroj: autor

Drift show bola súčasťou sprievodného programu 30 fotografií v galérii Drift show bola súčasťou sprievodného programu Zdroj: autor

Diváci kompletne zaplnili tribúny Slovakia Ringu 30 fotografií v galérii Diváci kompletne zaplnili tribúny Slovakia Ringu Zdroj: autor

Veľké zastúpenie mali fanúšikovia maďarského jazdca Michelisza 30 fotografií v galérii Veľké zastúpenie mali fanúšikovia maďarského jazdca Michelisza Zdroj: autor

Slovensko predviedlo svetu okrem svojho okruhu aj ženskú krásu 30 fotografií v galérii Slovensko predviedlo svetu okrem svojho okruhu aj ženskú krásu Zdroj: autor

Dievčatá okrášlili najmä štartový rošt 30 fotografií v galérii Dievčatá okrášlili najmä štartový rošt Zdroj: autor

O pilotov bolo na okruhu dobre postarané 30 fotografií v galérii O pilotov bolo na okruhu dobre postarané Zdroj: autor

Z pole position odštartoval Norbert Michelisz 30 fotografií v galérii Z pole position odštartoval Norbert Michelisz Zdroj: autor

Maďarský pilot doplatil na dva nárazy od súperov 30 fotografií v galérii Maďarský pilot doplatil na dva nárazy od súperov Zdroj: autor

Diváci mali možnosť vidieť niekoľko veľmi blízkych súbojov... 30 fotografií v galérii Diváci mali možnosť vidieť niekoľko veľmi blízkych súbojov... Zdroj: autor

...čoho výsledkom bolo viacero poškodených automobilov 30 fotografií v galérii ...čoho výsledkom bolo viacero poškodených automobilov Zdroj: autor

Z prvých pretekov WTCC vyšiel víťazne Gabriele Tarquini 30 fotografií v galérii Z prvých pretekov WTCC vyšiel víťazne Gabriele Tarquini Zdroj: autor

Majster sveta z roku 2009 sa zo svojho prvého tohtoročného víťazstva tešil 30 fotografií v galérii Majster sveta z roku 2009 sa zo svojho prvého tohtoročného víťazstva tešil Zdroj: autor

Druhý Dudukalov získal aj trofej pre nezávislých jazdcov 30 fotografií v galérii Druhý Dudukalov získal aj trofej pre nezávislých jazdcov Zdroj: autor

Britský jazdec James Nash mal podstatne menej šťastia 30 fotografií v galérii Britský jazdec James Nash mal podstatne menej šťastia Zdroj: autor

Pri návrate áut do boxov sa niektorí tešili, iní hromžili 30 fotografií v galérii Pri návrate áut do boxov sa niektorí tešili, iní hromžili Zdroj: autor

O slovenskej trati sa všetci vyjadrovali pochvalne 30 fotografií v galérii O slovenskej trati sa všetci vyjadrovali pochvalne Zdroj: autor

Tom Coronel mal na okruhu problémy 30 fotografií v galérii Tom Coronel mal na okruhu problémy Zdroj: autor

Druhé preteky WTCC od štartu po koniec ovládali Chevrolety 30 fotografií v galérii Druhé preteky WTCC od štartu po koniec ovládali Chevrolety Zdroj: autor

Na Slovakia Ringu sa predstavil aj bývalý jazdec F1 Tiago Monteiro 30 fotografií v galérii Na Slovakia Ringu sa predstavil aj bývalý jazdec F1 Tiago Monteiro Zdroj: autor

Z druhých pretekov vyšiel víťazne Brit Robert Huff 30 fotografií v galérii Z druhých pretekov vyšiel víťazne Brit Robert Huff Zdroj: autor

Trofej pre nezávislých jazdcov získal mladý Pepe Oriola 30 fotografií v galérii Trofej pre nezávislých jazdcov získal mladý Pepe Oriola Zdroj: autor

Koniec nedele poznačilo balenie príslušenstva... 30 fotografií v galérii Koniec nedele poznačilo balenie príslušenstva... Zdroj: autor

...a nakladania do desiatok kamiónov 30 fotografií v galérii ...a nakladania do desiatok kamiónov Zdroj: autor