Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renovatio V8: Slovensko-slovinský K1 Attack s osemvalcom

VIDEO
Slovenský roadster K1 Attack je dobrým základom pre ďalšie úpravy. Potvrdzuje to aj fakt, že skladačku používa viacero výrobcov na realizáciu svojich zámerov, najnovšie slovinský Tushek Supersports.
20 6 príspevkov 21.03.2012 / Marián Balog

Pri našom každodennom naháňaní noviniek sme narazili na známu tvár. Nízky športiak so zamračeným pohľadom má svoje korene na Slovensku. Aktuálne sa ním pýšia Slovinci, ako prvým tamojším superšportom. Za premenou stojí nadšenec a pretekár Aljoša Tušek.

K1 Attack v slovinskej koži: Tushek Renovatio T500 20 fotografií v galérii K1 Attack v slovinskej koži: Tushek Renovatio T500 Zdroj: Tushek Supercars

Slovenský K1 Attack dostal pod kapotu silnejší záprah v podobe osemvalca z Audi RS4. Motor 4.2 V8 je vyladený na výkon 331 kW (450 k) pri 7900 otáčkach. Krútiaci moment vrcholí hodnotou 428 Nm pri 3200 otáčkach. Dvojmiestnemu roadsteru so suchou hmotnosťou necelých 1100 kg to postačuje na zvládnutie šprintu z nuly na sto za 3,7 sekundy a maximálnu rýchlosť asi 310 km/h. Dvestovku ručička rýchlomera pohladí 11,5 sekundy po štarte. Tušek udáva priemernú spotrebu na úrovni 11,5 litra.

Zadné kolesá poháňa osemvalec z Audi RS4 20 fotografií v galérii Zadné kolesá poháňa osemvalec z Audi RS4 Zdroj: Tushek Supercars

Základ K1 Renovatio V8, alebo podľa iných zdrojov nazývaného Tushek Renovatio T500,  tvorí priestorový rám z chróm-molybdénových rúrok. Karoséria roadstera s odnímateľnou strechou pozostáva z jednej tretiny z karbónového kompozitu. Pod 19-palcovými kolesami pracujú karbón-keramické brzdy s priemerom kotúčov 390 a 370 milimetrov, do ktorých hryzú šesť a štvorpiestikové brzdiče.

Vo výbave nabrúsenej ká jednotky nechýba nastaviteľné zadné krídlo, štvorbodové bezpečnostné pásy, satelitná navigácia, klimatizácia, audio systém a mnoho ďalších prvkov. Za príplatok bude možné si objednať napríklad vyhrievanie sedadiel, titánový výfukový systém, súpravu originálnej batožiny, či parkovaciu kameru.

Renovatio s osemvalcom od Aljošu Tušeka bude mať premiéru na podujatí Top Marques Monaco 19. apríla. Informácie o dostupnosti a cene zatiaľ nie sú známe.


Najnovšie články
Jeep Grand Commander na živých fotkách

Štyridsiate vydanie súťaže vyhral ostrieľaný španielsky jazdec Carlos Sainz, druhú a tretiu priečku obsadili piloti tímu Toyota Gazoo Racing.

Peugeot tretíkrát po sebe vyhral rely Dakar

Ford v súčasnosti ťaží zo zotaveniu ruského automobilového trhu a rastúceho záujmu o jeho modely, najmä však o SUV a vany. Ford chce začať vyvážať autá aj...

Ford chce z Ruska vyvážať autá do EÚ

Pred pár dňami sme sa dočkali ďalšej generácie Géčka, ktorá postupne príde vo viacerých variantoch. Známy grafik načrtol ich predpokladaný vzhľad.

Ako môže vyzerať nová trieda G od AMG?

To, ako sa dokážu správať niektorí mladší motoristi na mieste dopravnej nehody, často výrazne prekračuje všetky medze. Prečo je to tak a čo im za to hrozí?

Zlozvyk: Vodiči ho robia v premávke s mobilom

Nemecké úrady nariadili Audi zvolať do servisov tisíce vozidiel s motorom V6 TDI. Zároveň pohrozili zákazom evidencie pre Audi A8.

Nemecké úrady pritlačili na Audi

Ropné trhy boli síce minulý týždeň stabilné, no trend stále ukazuje nahor. V stopách ropy sa hýbu aj palivá a motoristi sa musia pripraviť na dlhšie obdobie...

Benzín a nafta: Palivá budú naďalej zdražovať
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×