Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renovatio V8: Slovensko-slovinský K1 Attack s osemvalcom

VIDEO
Slovenský roadster K1 Attack je dobrým základom pre ďalšie úpravy. Potvrdzuje to aj fakt, že skladačku používa viacero výrobcov na realizáciu svojich zámerov, najnovšie slovinský Tushek Supersports.
20 6 príspevkov 21.03.2012 / Marián Balog

Pri našom každodennom naháňaní noviniek sme narazili na známu tvár. Nízky športiak so zamračeným pohľadom má svoje korene na Slovensku. Aktuálne sa ním pýšia Slovinci, ako prvým tamojším superšportom. Za premenou stojí nadšenec a pretekár Aljoša Tušek.

K1 Attack v slovinskej koži: Tushek Renovatio T500 20 fotografií v galérii K1 Attack v slovinskej koži: Tushek Renovatio T500

Slovenský K1 Attack dostal pod kapotu silnejší záprah v podobe osemvalca z Audi RS4. Motor 4.2 V8 je vyladený na výkon 331 kW (450 k) pri 7900 otáčkach. Krútiaci moment vrcholí hodnotou 428 Nm pri 3200 otáčkach. Dvojmiestnemu roadsteru so suchou hmotnosťou necelých 1100 kg to postačuje na zvládnutie šprintu z nuly na sto za 3,7 sekundy a maximálnu rýchlosť asi 310 km/h. Dvestovku ručička rýchlomera pohladí 11,5 sekundy po štarte. Tušek udáva priemernú spotrebu na úrovni 11,5 litra.

Zadné kolesá poháňa osemvalec z Audi RS4 20 fotografií v galérii Zadné kolesá poháňa osemvalec z Audi RS4

Základ K1 Renovatio V8, alebo podľa iných zdrojov nazývaného Tushek Renovatio T500,  tvorí priestorový rám z chróm-molybdénových rúrok. Karoséria roadstera s odnímateľnou strechou pozostáva z jednej tretiny z karbónového kompozitu. Pod 19-palcovými kolesami pracujú karbón-keramické brzdy s priemerom kotúčov 390 a 370 milimetrov, do ktorých hryzú šesť a štvorpiestikové brzdiče.

Vo výbave nabrúsenej ká jednotky nechýba nastaviteľné zadné krídlo, štvorbodové bezpečnostné pásy, satelitná navigácia, klimatizácia, audio systém a mnoho ďalších prvkov. Za príplatok bude možné si objednať napríklad vyhrievanie sedadiel, titánový výfukový systém, súpravu originálnej batožiny, či parkovaciu kameru.

Renovatio s osemvalcom od Aljošu Tušeka bude mať premiéru na podujatí Top Marques Monaco 19. apríla. Informácie o dostupnosti a cene zatiaľ nie sú známe.


Najnovšie články
Lamborghini Centenario v plnom nasadení

Charakteristické farby si v rámci krátkodobej pôžičky obliekla honosná biela limuzína Ghost, navyše v špeciálnej edícii Black Badge.

Policajný luxus: Rolls-Royce pre mužov zákona

Taliansky veterán má špecifický vzhľad a techniku Chrysler. Jeden exemplár z 26-člennej série plánuje v rámci dražby ponúknuť spoločnosť RM Sotheby’s.

Na predaj je bezchybné kupé Ghia L 6.4

Závod v meste Čchung-čching je súčasťou plánov juhokórejskej firmy zvýšiť konkurencieschopnosť. Mal by totiž vyrábať malé sedany a športovo-úžitkové vozidlá...

Hyundai spustí v Číne výrobu v piatom závode

Britská výrobca vypustil na verejnosť trio fotografií. Možno na nich vidieť čierny ráfik, brzdy, výkonné pneumatiky i časť zadného nárazníka.

Lotus chystá premiéru ostrého modelu

Strečnianske bralo je mimoriadne nestabilné, úplná uzávera cesty I/18 potrvá pravdepodobne do konca júla. Ak môžete, Žiline a okoliu sa vyhnite. Ponúkame...

Uzávera Strečna: Ako obísť kritický úsek?

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na štvrtok 20. júla 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×