Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V USA začína predaj elektrického Focusu

Elektrický Focus spravil ďalší krok smerom ku garážam bežných užívateľov. Ford odštartoval jeho objednávky v USA.
1 03.11.2011 / Marián Balog

Na svojej internetovej stránke Ford spustil konfigurátor elektrického Focusu, kde zároveň záujemcovia môžu vyplniť objednávku pre najbližšieho certifikovaného dílera elektrických Fordov. Základná cena bola stanovená na 39 200 dolárov, čo je v prepočte asi 28 400 eur.

Focus Electric štartuje na americkom trhu

Focus EV je poháňaný elektromotorom s výkonom 92 kW (125 k), ktorý putuje na kolesá cez jednostupňovú prevodovku. Elektrický pohonný systém čerpá energiu z Li-ion batérií s kapacitou 23 kWh, čo by malo stačiť na dojazd asi 160 km.

Spočiatku bude Ford Focus Electric k dispozícii v limitovanom počte pre štáty New York/New Jersey a Kalifornia. Po rozbehu výroby v budúcom roku sa elektrický Focus dostane do ďalších 15 štátov USA. Európa si bude musieť na uvedenie a cenu ešte počkať.


Najnovšie články
Balíte sa na dovolenku? Pozor, pokuta až 5 000 €

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na stredu 24. mája 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Kategória automobilových sleeperov dostala nový prírastok. Je ním staré Audi S2 Avant, ktoré po úpravách šikovných mechanikov zrýchľuje závratnou rýchlosťou.

Staré Audi S2 Avant má pod kapotou 812 koní

Mladoboleslavský sedan sa zmenil na kupé s vyklápacou zadnou časťou, má motor uprostred a asi trikrát vyšší výkon než originál.

Extrémna Škoda 120: Prekvapuje motorom

PRVÁ JAZDA Piata generácia Nissanu Micra sa pokúša o reštart. So svojimi predchodcami štýlová novinka totiž nemá prakticky nič spoločné. Aký je drobný Japonec...

Nissan Micra číslo päť: Podarená premena

Malý hatchback má pomerne dravý vzhľad, podľa zákulisných zdrojov bude dostupný s motormi schopnými spaľovať benzín i etanol.

Fiat Punto nahradí originálny typ Argo

Mark Fields odchádza do dôchodku po 28 rokoch práce vo firme. Vo funkcii ho vystrieda Jim Hackett, ktorý prišiel do automobilky v roku 2013.

Ford potvrdil výmenu generálneho riaditeľa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×