Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Fiesta ST zatiaľ ako koncept

Frankfurtská expozícia Fordu je ozaj ostrá. Okrem Focusu ST predstavil aj predobraz vysokovýkonnej malej Fiesty.
24 13.09.2011 / Ladislav Malák

Nová Fiesta ST bude pokračovateľom po desaťročia trvajúcej tradície malých športovo orientovaných Fordov, ktorá priniesla legendy ako Fiesta XR2, XR2i, Fiesta RS1800 alebo RS Turbo. Samozrejme, v absolútne aktuálnom dizajnovom šate a s efektívnou pohonnou technológiou. A podľa najnovšej filozofie OneFord pre trhy celého sveta.

TIP: Ford Fiesta faceliftuje a oslavuje

Ford sa netají tým, že nová Fiesta ST má dizajn inšpirovaný súťažným špeciálom Fiesta WRC a pretekárskou Fiestou Rallycross. Tak ako tieto ostré náradia, aj koncepčný predobraz Fiesty ST poháňa 1,6-litrový turbomotor EcoBoost. Vo Fieste ST Concept má výkon naladený na 132 kW/180 k, krútiaci moment vrcholí hodnotou 240 Nm.

Dizajnová inšpirácia ostrou súťažnou Fiestou je dôvodom pochváliť tvorcov Fiesty ST Concept 24 fotografií v galérii Dizajnová inšpirácia ostrou súťažnou Fiestou je dôvodom pochváliť tvorcov Fiesty ST Concept Zdroj: redakcia

Na stovku sa rýchly malý modrý ovál rozkotúľa za menej než sedem sekúnd a maximálnou rýchlosťou má presiahnuť 220 km/h. Pritom však vďaka efektivite svojho motora neprekročí hodnotou emisií CO2 hranicu 140 g/km.

Vŕtané brzdové kotúče? Ak to Ford myslí aj so sériovou verziou rovnako vážne ako s týmto konceptom, tak sa máme na čo tešiť 24 fotografií v galérii Vŕtané brzdové kotúče? Ak to Ford myslí aj so sériovou verziou rovnako vážne ako s týmto konceptom, tak sa máme na čo tešiť Zdroj: redakcia

Fiest ST Concept vyzerá pomerne ostro, nie však nereálne. Rozšírené lemy blatníkov so širokými 17-palcovými kolesami, znížená svetlá výška, dvojitá koncovka výfuku aj dizajn difúzora pod zadným nárazníkom by sa podľa nás bez problémov mohli uchádzať aj o sériovú výrobu. Ak bude interval medzi konceptom a produkčnou verziou podobný ako pri Focuse, tak by sme sa mali jej predstavenia dočkať najneskôr na budúcu jeseň v Paríži.

BANNER300

Všetky novinky, ktoré výrobcovia prezentovali na autosalóne vo Frankfurte môžete sledovať v špeciálnej rubrike AutoMoto.sk, na Facebooku a Twitteri.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×