Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Fiesta ST zatiaľ ako koncept

Frankfurtská expozícia Fordu je ozaj ostrá. Okrem Focusu ST predstavil aj predobraz vysokovýkonnej malej Fiesty.
24 13.09.2011 / Ladislav Malák

Nová Fiesta ST bude pokračovateľom po desaťročia trvajúcej tradície malých športovo orientovaných Fordov, ktorá priniesla legendy ako Fiesta XR2, XR2i, Fiesta RS1800 alebo RS Turbo. Samozrejme, v absolútne aktuálnom dizajnovom šate a s efektívnou pohonnou technológiou. A podľa najnovšej filozofie OneFord pre trhy celého sveta.

TIP: Ford Fiesta faceliftuje a oslavuje

Ford sa netají tým, že nová Fiesta ST má dizajn inšpirovaný súťažným špeciálom Fiesta WRC a pretekárskou Fiestou Rallycross. Tak ako tieto ostré náradia, aj koncepčný predobraz Fiesty ST poháňa 1,6-litrový turbomotor EcoBoost. Vo Fieste ST Concept má výkon naladený na 132 kW/180 k, krútiaci moment vrcholí hodnotou 240 Nm.

Dizajnová inšpirácia ostrou súťažnou Fiestou je dôvodom pochváliť tvorcov Fiesty ST Concept 24 fotografií v galérii Dizajnová inšpirácia ostrou súťažnou Fiestou je dôvodom pochváliť tvorcov Fiesty ST Concept Zdroj: redakcia

Na stovku sa rýchly malý modrý ovál rozkotúľa za menej než sedem sekúnd a maximálnou rýchlosťou má presiahnuť 220 km/h. Pritom však vďaka efektivite svojho motora neprekročí hodnotou emisií CO2 hranicu 140 g/km.

Vŕtané brzdové kotúče? Ak to Ford myslí aj so sériovou verziou rovnako vážne ako s týmto konceptom, tak sa máme na čo tešiť 24 fotografií v galérii Vŕtané brzdové kotúče? Ak to Ford myslí aj so sériovou verziou rovnako vážne ako s týmto konceptom, tak sa máme na čo tešiť Zdroj: redakcia

Fiest ST Concept vyzerá pomerne ostro, nie však nereálne. Rozšírené lemy blatníkov so širokými 17-palcovými kolesami, znížená svetlá výška, dvojitá koncovka výfuku aj dizajn difúzora pod zadným nárazníkom by sa podľa nás bez problémov mohli uchádzať aj o sériovú výrobu. Ak bude interval medzi konceptom a produkčnou verziou podobný ako pri Focuse, tak by sme sa mali jej predstavenia dočkať najneskôr na budúcu jeseň v Paríži.

BANNER300

Všetky novinky, ktoré výrobcovia prezentovali na autosalóne vo Frankfurte môžete sledovať v špeciálnej rubrike AutoMoto.sk, na Facebooku a Twitteri.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×