< späť na článok

Diskusia : Užitočná zimná výbava do auta

28 príspevkov
12.02.2012 17:49 / maroon2 nevhodné
S tym palivom na dojazd by som si to rozmyslel. Ak zisti hliadka pri beznej kontrole ze mate v aute benzin (okrem nadrze samozrejme) nedostanete za to pokutu ale budete automaticky zapisani na nieco ako zoznam podozrivych osob. Aj ja osobne netuzim po tom aby mi policia zakazdym klopala na dvere ked sa nieco zomelie.
15.02.2012 00:51 / fakyno2
0
nevhodné
tak toto je riadna hlúposť kedže toto sa robí pri väčšom množstve paliva (20L a viac) a ked vezieš viac tak ti stačí mať pri sebe pokladničný blok z čerpacej stanice ak ho nemáš tak si to potom zaslúžiš ked bereš palivo z pochybných zdrojov. A toto čo som vravel platí v Celej EU(určite aj mimo EU)pokial to samozrejme vezieš v certifikovaných nádobách.
01.02.2012 12:48 / SI-102-BG-SFC2004 nevhodné
Clanok hovori o vhodnych doplnkoch do auta v zimnom obdobi. rezervne koleso, palivo na dojazd, kompresor, zdvihak, lano, ziarovky ci poistky, klinove remene a naradie by som povazoval za veci ktore sa vozia v aute v hociktorom rocnom obdobi. Na zimu by som vsak doporucil nahradnu bateriu, napriklad firma Black&Decker predava rozne typi nahrdnych zdrojov ci uz s kompresorom, zasuvkov na 230V, baterkou na svietenie a samozrejme neodmislitelnymi kablami na prepojenie akumulatora vozidla. Sotja sice viacej ale rozhodne pomozu, su prakticke, niekolko veci v jednom obale.
05.12.2011 19:59 / Charka nevhodné
a ešte :-D nejakú poriadnu babu nech neje zima
05.12.2011 18:36 / Tomas2047 nevhodné
Príspevok bol zmazaný.
05.12.2011 17:48 / MajorBass nevhodné
A co tak privesny vozik a vnom elektrocentralu,mikrovlnku,rychlovarnu.k.televizor ? uz vam harasi v tych gebuľoch? ja uz 11 rokov vozim len skrabku na okna aj jazdim den co den.
06.12.2011 20:39 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
ale tu sa pise o vodicoch ,nie o kaceroch,ak vyrasties,napis nieco rozumne (N)
05.12.2011 13:54 / kaskader nevhodné
Doplnil by som baterku na svietenie, najlepšie čelovku. O piatej je tma...
01.02.2012 12:31 / SI-102-BG-SFC2004
0
nevhodné
;-D suhlasim, najlepsie baterky su s dynamom. Nepotrebujete baterky a nevybije sa Vam akurat ked ju potrebujete.
05.12.2011 12:28 / Pribik nevhodné
v mojom pripade hlavne zavazia do kufra a vrecko so smesou strku a piesku
05.12.2011 10:06 / ax06 nevhodné
(Y) mne sa osvedčili tekuté stierače od českej firmy, ( taka sivá hranatá fľaša s rozprašovačom) keď aj skla namrznú, tak sa dajú veľmi ľahko očistiť, totižto zamedzia priľnutiu filmu ku sklu. treba ich naniesť na čisté sklá a ihneť vyleštiť, učinnosť cca 2 mesiace.
05.12.2011 12:54 / monkfish1
0
nevhodné
Cav, hod nejaky link, nech si to objednam, cosi takeho hladam uz dlhsie.......
05.12.2011 07:38 / monkfish1 nevhodné
Pokial viem v nemecku smiem prevazat v typizovanych kanistroch do 350 litrov pohonnych hmot, musia byt ale priputane, zabezpecene proti prevrhnutiu........
05.12.2011 07:34 / monkfish1 nevhodné
Zdvyhak - taka bezna vec, krizovy kluc na rozne matice, skrutky kolies, nielen na mojom aute, vacsina vyrobcov aut si totiz ani nepoklada za potrebne vobec dodat do povinnej vybavy, dalej rezervu, skutocnu naozajsnu, nie nejaky bordel na dojazd maximalne 60 km za hodinu, aj s pumpou, ci kompresorom, pretoze naco by nam bola, ked je po par rokoch uz riadne podhustena a nemame ju cim nafukat. Hasiaci pristroj by sa tiez hodil a nahradne ziarovky, poistky, klinovy remen, remene a naradie na ich vymenu, napnutie tych piskajucich v starsich autach..... Ku vsetkemu dodavam, ze je neseriozne od vyrobcov aby zakaznik znasal naklady casto aj do 800 eur aby som vobec s novym autom mohol na cestu. A este by som sa rad spytal ako prebieha homologizacia korejskych aut na europsky trh, konkretne hyundai, pretoze jedno ake auto, cena ci vybava, ziadne nema klucku na zdvyhak, takze pri defekte tocite skrutkou na zdvyhaku po pol otackach srobovakom systemom pootocenie o 180° vytiahnutie srobovaka zasunutie opacne a zase pootocenie a zurite, v dazdi a v zime je to fakt na zapal pluc.......nastasie som sa nad rodinnym prislusnikom zlutoval a klucku mu vyrobil, ale ako hovorim technikom z hyundai-u nasrat to ruk.......a nielen im, zial......o poddimenzovanych pruzinach na tlmicoch a vyzihanych plastovych parabolach na svetlach by vydalo na dalsi clanok.......
06.12.2011 20:42 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
monk,treba kupovat auta vyrobene v EU ;-D
05.12.2011 14:25 / amareto5
2
nevhodné
ešte ta doplnim : potápacie flaše, jedlo na štyri dni,neopren,sekerku,náhradne oblečenie,ešte jedno náhradne oblečenie,snehule,tekutiny na tri dni,kompas alebo buzolu,nahradnu násadu do tej lopaty a náhradne lano aby si sa mal na čo zavesiť ked ti bude niečo chýbat.
16.12.2011 19:53 / T-birds
0
nevhodné
Zabudol si ešte na švajciarsky nožík viacucelový. Odporucam kazdemu, nezabera vela miesta a moze sa hodiť
06.12.2011 20:45 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
amareto,dalsi co taha kacera za sebou (N)
05.12.2011 13:06 / alino123
0
nevhodné
Mám Hyundai a tieto veci čo tu píšte neviem odkiaľ máte??, - vo výbave mám všetko potrebné... čo sa týka toho zdviháku viem o čom hovoríte... akurát ide o to, že sa treba s tým dodaným zdvihákom naučiť robiť... auto zdvihnem aj za minútu...
05.12.2011 12:06 / Escudo666
2
nevhodné
Veru tie Korejské odpady. S ich pochybnou kvalitou bude ešte kopec srandy.
05.12.2011 11:38 / alcom
0
nevhodné
Zdvihák je súčasťou povinnej výbavy. Rezervu máš mať dostatočne nahustenú stále (to znamená pravidelne ju kontrolovať). S pumpou alebo kompresorom súhlasím, aj ja si prenosný na 12V nosím, fúka dlho a rýchlo sa zahreje, ale na núdzové dohustenie pneu aspoň na dojazd pár km je fajn. Hasiaci mám v aute takisto (chvalabohu som zatiaľ nemusel použiť). Detto žiarovky a poistky (nie je nič horšie ako keď sa vypáli žiarovka v stretávačkách práve keď to najmenej potrebujeme - v hmle alebo v noci, prípadne kombinácii). Ja so sebou vozím aj rozmrazovač zámkov (diaľkové na centrál už je pokazené), rozmrazovač okien (v spreji), liter motorového oleja (autíčko je už staršie a olej treba doliať častejšie ako u nového), chladiacu kvapalinu, tekuté stierače, sadu náradia a ako čisto paranoidnú súčasť výbavy prenosný tlakomer na pneu do ruky a kvôli nedávnym problémom s batériou aj náhradnú batériu, štartovacie káble a multimeter. Takmer celé (s výnimkou batérie a kompresora) sa to zmestí do prepravky veľkosti nákupného košíka, takže to nezaberá veľa miesta.
05.12.2011 06:26 / t00p nevhodné
Nie su startovacie kable ako startovacie kable.To co sa u nas predava su len atrapy z Ciny. Bud je tam kabel ktory nedokaze prenasat potrebny prud (tenky kabel), su kratke, Klieste niesu izolovane alebo maju zly tvar a malu plochu na uchytenie na svorky na baterii. Opet dalsie plytvanie prirodnimi zdrojmi na vyrobu neuzitocnych smejdov.
06.12.2011 20:43 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
aj pre teba,treba kupovat vyrobky z EU (Y)
05.12.2011 10:12 / ferdo39
0
nevhodné
čo by si chcel za 10 € a možno10 mm2 prierezom medi ;-D ;-D ;-D také 300A 16 mm2 a 3,5 m začínajú na 40 € či 200A 25mm2 a 4,5m stoja od 60 €
01.02.2012 12:42 / SI-102-BG-SFC2004
0
nevhodné
mam obycajne kable s tesca a v pohodicke zvladaju start, dobre vedu el.prud, takze staci si len najst take co vyhovuju tebe. p.s. stali tak 8€ ;-D
05.12.2011 01:16 / Harket nevhodné
Fľašu slivovice
05.12.2011 08:41 / halum
0
nevhodné
Niekedy na krátky úsek pomôžu aj "tekute"reťaze, alebo aj malé vrecko s posypovým materiálom/štrk/
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Šport.sk Mobilmánia.sk Živé.sk Čas.sk Adam.sk

Kolumbijský futbalový útočník Radamel Falcao mieri z AS Monaco do Realu Madrid, tvrdí francúzsky renomovaný denník L'Équipe.

Záhady okolo prestupu Radamela Falcaa: Sen sa stal skutočnosťou?

Aj Belgičania mali svojho miláčika publika. Mladý talent toho do 18-tky stihol naozaj veľa...

Tragická smrť belgického Sagana

Slovensko je malý štát. Narodili sa tu však ľudia, ktorí ovplyvnili nielen osudy našej krajiny. Jedným z nich bol aj generál Ján Golian – veliteľ SNP.

Generál Ján Golian: Pokojný muž, ktorý velil povstaniu!
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie