Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
< späť na článok

Diskusia : Alkohol za volantom: Ako je to v skutočnosti

33 príspevkov
17.08.2012 18:16 / armani555 nevhodné
tie odrecitované otázky v prvom videu sú strašné
16.08.2012 22:30 / veles1222 nevhodné
mne osobne je total jedno ci niekto niekoho zabije pod vplivom alebo arogantnou jazdou triezvy urcite som za toleranciu aj 0,8 ale kludne aj za zdvihnutie trestov ked niekto debilnou jazdou sposobi nehodu mi to pripada vsetko strasne falosne ako bojujeme proti alkoholu ale dane z alkoholu su vsetkym dobre nech zakazu teda predaj ked su taky frajeri a vsetkym abstinentom dvihnu dane ci by aj potom tak moralizovali
16.08.2012 16:47 / rickardts nevhodné
aj tak neviem co tu riesite, ci ste uz vsetci zdegenerovani alkoholici ??? to proste nevie vydrzat bez alkoholu pred tym ako pojdete soferovat ?? raz je tu zakon, ze je nulova tolerancia tak nebudem jednoducho pit alkohlo pred jazdou, to je proste jednoduche a ked je niekto ignorat tak nech nesie zodpovednost
16.08.2012 16:27 / Hrou nevhodné
NAJSVETLEJSI PRIKLAD JE JANKO SLOTA,TRIEZVY ASI NIKDY NESOFEROVAL A NIKDY NIC VAZNEJSIE NESPOSOBIL XIXI
16.08.2012 16:26 / Hrou nevhodné
NAPRIKLAD TAKY FRAJIREK ZITNY,LIETAL AKO DEMENT AJ NA AUTE A NA MOTORKE A ZABIL LUDI A NEBOLO TO ALKOHOLE A CO ROLINCOVA LABUDA SKRUCANY A PODOBNE XIXI
16.08.2012 16:25 / Hrou nevhodné
ANO JE TO O INTELIGENCII,NAJVIAC HAVARII SPOSOBUJU TRIEZVY DEBILI JAZDIACI RYCHLO,KED SI VYPIJES SI OPATRNEJSI XIXI,MNE SA NAJLEPSIE SOFEROVALO PO PAR PIVKACH A NEJAKOM TOM KONACIKU XIXI,ALE UZ SOM PREDAL AUTO
16.08.2012 14:47 / Rastinho74 nevhodné
Vzdy je to o inteligencii cloveka. Vobec nie je podstatne co zakon povoluje alebo nie. Normalny clovek si predsa za volant nesadne ani po jednom pive aj keby zakon povoloval piv desat. Ale toto pochopia zas len tí inteligentnejsi. :-D
16.08.2012 12:05 / sento nevhodné
preco sa uz zase raz nezohladnuje aj typ metabolizmu alebo povaha u cloveka ?! mnohym ludom dokonca povedal by som ze 1 pol deci moze pomoct pri riadeni vozidla ! lebo nieje potom nervny a agresivny a dava o to vatsi pozor ! ze reakcny cas ? heh ! valam sa smiechom po zemi ! je pravdou, ze na mol spity clovek ma reflexy asi jak medved bez cuchovych zmyslov alebo americky sub bez zraku a cuchu, ale stejne u kazdeho cloveka inak "zabera" jedno pol deci za volantom... preto v mnohych vyspelych krajinach (kam sa Slovensko neradi este vzdy) maju dokonca povolene vysoke hranice alkoholu v krvi (Rakusko alebo Nemecko)
16.08.2012 12:44 / CELUAR
2
nevhodné
Zaujímavý názor, toto povedz na súde tatkovi ktorému opitý sedliak zrazí na prechode decko, by si videl ten krátky proces kamarát. Okrem toho, nie všetko čo je za hranicou je aj dobré. Áno, vyspelé krajiny ... V Nemecku sú povolené aj iné veci, v rámci automobilovej dopravy, ale keď tam niekto niečo spraví sú aj tresty iné. A keď sa napáli niekde do stĺpu vo vysokej rýchlosti, tak ho už len zametú metlou a vybavené (Y)
16.08.2012 09:34 / peterpans.ok nevhodné
Najlepsie je ziadne auto nemat, neplatis cestnu dan, poistenie, neinvestujes do udrzby, mozes si strngnut kedy chces, si zdravsi ty aj tvoja rodina lebo viac chodite pesi ako autom, auto ti skracuje zivot, auto ta robi lenivejsim. Poznamka: ty co auto skutocne potrebuje nech si ho maju ...
16.08.2012 20:37 / peterpans.ok
1
nevhodné
Ale ved som napisal ty co ho potrebuju nech si ho maju, co riesite? vešd su aj ludia co auto nechcu a vobec to nemusi byt scifi ani nevyhnutnost k zivotu.
16.08.2012 13:45 / Psiho
1
nevhodné
Tak ja neviem ale bez auta by som sa nevedel dotrepat na hradzu na korcule, na jazero si zaplavat, na svah na lyzovacku, aj len obycjany vylet do lesa pri mizernosti verejnej dopravy do odlahlych dedin pod horou (obzvlast cez vikendy) by bol bez auta riadne komplikovany.. Popravde, predstavujuc si svoj zivot bez auta.... Tak asi cely rok len sedim doma co by som sa nikam nedostal. Byt dospely zarabajuci clovek a nemat auto... To musis byt nejaka socka... :-P
16.08.2012 12:39 / CELUAR
0
nevhodné
Nehnevaj sa, napísal si to ako tá banda Greenpeace. Treba si uvedomiť že auto, doprava vo svete je potrebná, ľudia menej športujú ale to nieje spôsobené autom a už vôbec sa to nedá takto brať, v dnešnej dobe kde rozhoduje takmer vždy čas a každá minúta je dobrá sa to bez auta nedá, kto má možnosť môže chodiť kľudne na bicykli alebo peši. To máš tak niekto to má do práce 2 KM, niekto 20 a niekto 200. Povedať si serieme na to a ideme bez automobilovej,leteckej,železničnej,vodnej dopravy a všetci na kolobežku je dnes už trošku sci-fi :-)
16.08.2012 23:33 / Marcus-aem
1
nevhodné
A načo je ako potrebná tá doprava? Aby sme kupovali austrálske vína miesto našich? Alebo sa každoročne opekali pri mori pod ozonovou dierou? Mne osobne by sa svet páčil viac keby sa neroztápali ladovce a bol čistý vzduch. Inak každá minúta je dobrá? to asi aby sme sedeli dlhšie pred televízorom alebo na internete či v kasíne. 50% mladych ako ty..je v španielsku bez roboty tak si myslím že majú času viac jak dosť.
16.08.2012 09:26 / CELUAR nevhodné
Tu nieje vôbec čo riešiť, Alkohol za volant nepatrí ... ja osobne by som v živote po nejakej "hard party" alebo len oslave za volant nesadol, nejde tu vôbec o frajerinu alebo pod. je to skôr prejav slabosti a nerozvážnosti hodnej puberťáka. Nehovoriac o možných dôsledkoch, keď niekto naliaty za volantom niekoho zabije prípadne spôsobí nehodu v ktorej zomrie x a y nevinných ľudí ale on ešte vyviazne bez škrabanca. Takých by som rovno strieľal :-( (N)
16.08.2012 13:57 / Psiho
1
nevhodné
Lenze nejde o opitych. Skor je problem ten ze pri nulovej tolerancii alkoholu za volantom moze nafukat aj abstinent. Po niektorych liekoch alebo bomboniere s rumovou esenciou ci po zozrati nejakeho kompotu kludne mozes mat 0.1 promile co aj ked si uplny abstinent nezvyknuty na alkohol v tele nijakym sposobom neovplyvni tvoje reflexy a ani si to neuvedomis ze mas v sebe alkohol,zatsavi ta hliadka, nafukas a prides o papiere a platis pokutu rovnako ako ten co si da 3 piva, 3 poldeci a nafuka promile. Okrem toho, ti co jazdime po nasich cestach tak vidime, ze kopec vodicov aj za triezva jazdia ako keby dosli nie z autoksoly,ale z pomocnej skoly. Viac ako vodic co soferuje potom co si dal na obed 2 piva ma sere taky vodic ktory aj ked je tiezvy tak v obci kde uz aj bez tak je trapna nizka 50ka miesto toho aby siel 55 km/h na hornej hranici nepokutovanosti, tak ide pre istotu 40kou a mimo dediny max. 80kou (uplne super experti su napr pri Strecne ked do zakrut ide 60 a ked je konecne rovinka kde ho mozes obehnut tam na to dupne na 120 a pokial nemas bavorak s trojlitrovym motorom tak ho tam nemas sancu trhnut) a vytvori za sebou 20 km kolonu... Takyto "opatrni" vodici sposobia v konecnom dosledku omnoho viac nehod ako sucet vsetkych vikendovych nocnych nehod zavinenych alkoholom dokopy.. Fizli by sa okrem alkoholu z avolantom a za prekrocenie rychlosti 3 metre za cedulou obce ktora je osadena pol kilometra za dedinou v poli mohli zamerat aj na pokutovanie bezdovodne pomalo jazdiacich vodicov. Vsak na to je predsa tiez dopravny predpis. Blokuju plynulost premavky..
16.08.2012 09:02 / kagee nevhodné
Príspevok bol zmazaný.
16.08.2012 08:15 / bootlover nevhodné
Jazda pod vplyvom alkoholu, aka je teda miera obsahu alkoholu v krvi, kedy dochadza k ovplyvneniu schopností? Preco sa tresta za obsah alkoholu v krvi a nie za ovplyvnenie schopnosti viest vozidlo? Pretoze je lahsie preukazat obsah alkoholu v krvi ako negativne ovplyvnene schopnosti viest vozidlo ....
16.08.2012 09:03 / mars777
0
nevhodné
Samozrejme, že je jednoduchšie preukázať obsah alkoholu v krvi, ako zníženú schopnosť viesť vozidlo. Ono je totiž dokázané, že alkohol znižuje schopnosť viesť vozidlo a okrem toho je nemožné testovať každého individuálne, či je viac alebo menej schopný viesť vozidlo.
16.08.2012 14:01 / Psiho
0
nevhodné
Keby sa merala (ne)schopnost viest motorve vozidlo, tak dobra patina vodicov a vodiciek by museli vratit soferaky..
25.08.2012 21:42 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
patina? aby to nebolo 50% :-(
16.08.2012 08:54 / BitchPleaseThink
0
nevhodné
kazdy kto ma aspon nejake medicinske vzdelanie ti povie ze alkohol VZDY ovplyvnuje centralny nervovy system, ale jeho zaludnost je v tom, ze do urciteho bodu si vodic ani neuvedomuje! ze jeho schopnosti sa rapidne zmensili. Mysli si ze ked on nic neciti tak je vsecko ok. Nie je ! To si mysli kazdy opity aky je borec, ze vie povedat nejake tazke slovo bez prskania a prejst 3m po ciare. A toto ma stacit na vedenie vozidla ? Tonu zeleza v 60 km rychlosti medzi ludmi ??? Kedy ludia pochopia ze auto je v podstate zbran rovnaka ako samopal ked sa pouzije nedbalo? Ked sa rozhodnes autom vletiet medzi 10 ludi zabijes ich urcite ako so samopalom. Zveril by si opitemu samopal lebo by dokazal trafit jednu plechovku zo stola ??? Alkohol je oblbovak ako hocijake ine sedativa a hypnotika alebo drogy, chcel by si aby taki ludia mohli volne jazdit po cestach ked najtazsia vec co su schopni je dat prednost v jazde napr. ? A keby niekto v takom stave zabil tvoje decko, to uz by nebolo ok ze preukazal schopnost nevyvalit sa autom do priekopy, zrazu ?!
16.08.2012 22:14 / TRNCO7
0
nevhodné
bitch please:D:D
16.08.2012 11:44 / hrino
1
nevhodné
asi rok dozadu nejaky slovensky ustav robil vyskum kde jednoznacne potvrdil ze do 0,2 promile niesu nijak ovplyvnene schopnosti vodica. Preco potom v CR policajti toleruju do 0,3, v polke krajin EU je povoleny alkohol 0,2 az do 0,5? Alkohol za volant nepatri to suhlasim ale dat si pohar cerveneho alebo jedno pivo na obed a sadnut za volat je podla mna uplne normalne... to len u nas maju potrebu z toho robit velke halo a bu*erovat ludi a vyberat peniaze do statnej kasy...
25.08.2012 21:43 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
lebo su v tom peniaze ;-D
16.08.2012 12:19 / sento
3
nevhodné
BitchPleaseThink totalne anonymny nick bez identity a teda aj bez realneho nazoru pise nejake sproste nezmysli z kniziek, studii, proste teoreticke zvasty od medincin-manov :-) lebo alkohol zabera na kazdeho cloveka uplne inac a to treba zohladnovat tiez, ze reflexy, heh, chodte niekam s reflexami furt, co ak naopak je clovek po 1 pol deci praveze veselsi ? pruznejsi ? reakcny cas sa mozno znizuje o 0.2 sec co nezachrani zivot nikomu no na druhej strane si mozno zasa na cestach viac veci uvedomuje nez ked by bol pod stresom a vynervovany a bez jedneho pol deci v krvi :-) ludia su fakt rozni !
16.08.2012 13:02 / BitchPleaseThink
0
nevhodné
zato teba a tvoju real sektu tu pozna kazdy. Ked si taky strasny realista , tak preco si nestiahnes nejake skripta z lekarskej fakulty ked neveris ? jaj google ti nefunguje ? nemas okuliare ci jak ? ale mas pravdu, nejaky krcmovy demokrat vie o tom urcite viac nez nejaky de-bil medicinman ktory studiom ludskeho tela stravil minimalne 6 rokov, alebo nejaky farmaceut, ze ? a povec mi, naco VOBEC spomalovat svoje reakcie ked ides autom ? ze si sa prezral pri obede tak to musis zapit par pivami ? to ako by si povedal sak co ze si nadrezem rebrik ked idem na strom, mozno to bez tej jednej chodule prezijem. Rovnaka logika.
16.08.2012 16:50 / Peacemaker89
1
nevhodné
zase to neprehanaj. nikto tu nehovori o par pivach. ale je normalne si dat k obedu pivko. a keby si bola taka farmaceutologicka ako vravis, tak vies, ze pivo je jediny alkohol, s ktorym mozes dodrzovat pitny rezim. vypi za cely den 2 litre piva a nic ti nebude. takze ked si das nejaky fajny mastny vyprazany rezen, k tomu pivko za letneho horuce dna, tak ho skor vypotis ako sa ti dostane do zaludka. ja tiez niesom zastancom ludi co vyzeru liter vodky a potom sadnu za volant a juchuuu, ideme 200 cez dedinu. ale co je zle na jednom pivku??? zase to vsetko netreba prehanat. ty mozno vyzeras po jednom pivku ako ja po pol litri vodky, ale mne osobne jedno pivo nic neurobi, nesposobi ziadne obrovsky spomalenie mojich reakcoo a reflexov, a neviem coho este. takze tu je potrebne urcite zmenit zakon. lebo prist o vodicak kvoli jednemu pivu, to je take slovenske
16.08.2012 21:13 / pepek55555
0
nevhodné
Z jedného piva nenafúkaš kamarát ...jedine že by si vypil tie maxi fľaše čo sú ale obyčajné pollitrové pivo ti nespraví nič do pol hodinky od vypitia piva nenafúkaš ani ň.
16.08.2012 12:09 / 5K0TE1N05
2
nevhodné
Nuz ja som pocul, ze do 0.4 promile je to bez nejakeho velkeho dopadu na tvoje schopnosti. Ale to je jedno, FAKT je, ze v Anglicku ti nikto nic nepovie ak nafukas 0.8, zatial co u nas je trestny cin ak nafukas uz len 0.05. Dalsi fakt je, ze sme 8. najnebezpecnejsia krajina a na nasich cestach zomrie 2x tolko ludi (na 100 tis obyvatelov) ako v spominanom Anglicku, a absolutne nesplname limity dane EU... Takze poucenie, naucte sa soferovat a aj chlast za volantom nam povolia.
16.08.2012 21:23 / Satanas_DCA
0
nevhodné
u nás je tresntný čin keď nafukaś nad 1 promile. ..
16.08.2012 14:55 / Dodo_NO
0
nevhodné
nemas pravdu trestny cin je ak nafukas viac ako 1 promile a ohladom toho UK mozes mat v krvi alkohol ale akonahle si ucastnikom nehody tak je vinny ten co pil
16.08.2012 13:05 / MichaelPribula
2
nevhodné
Podľa mňa hrá v nehodovosti veľkú rolu kvalita ciest a počet dialnic. Som proti alkoholu za volantom, ale tolerancia 0.1-0.2 promile nie je nič strašného, najme ked ide o zbytkový alkohol.
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Šport.sk Mobilmánia.sk Živé.sk Čas.sk Adam.sk

Súkromný železničný prepravca RegioJet sa chystá zdražovať. Po vyše mesiaci, odkedy začal prevádzkovať vlakové spojenie medzi Prahou a Košicami,...

RegioJet sa chystá na trase Košice – Praha zdražovať

November bude doslova prešpikovaný známymi hernými značkami. O zábavu bude postarané.

Tieto TOP hry dorazia už čoskoro

Stávková kancelária Fortuna ešte v utorok informovala na svojej facebookovej stránke o historickej výhre neznámeho stávkara.

Slovák stavil 123 eur, vyhral 750-tisíc eur!

Rekordy sú na to, aby sa prekonávali. A tak sa aj stalo nedávno v Číne.

Najväčšie nebeské divadlo: Len jediná raketa vážila pol tony!
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie