Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
< späť na článok

Diskusia : Únava je rovnako nebezpečná ako alkohol

14 príspevkov
10.08.2012 04:15 / wasco1 nevhodné
Moj navod na jazdenie pri unave: 1. nikdy nezapinat topenie...teplo a pohodlie najrychlejsie uspava...drahe, vyhrievane auta v ktorych sedite ako v pohodlnom kresle su velmi nebezpecne co sa tyka unavy; 2. ak citite unavu, zhruba na 1-3 hodiny pomoze hlasna hudba, otvorene okno(ak je vonku zima), cigarety(donutia vas otvorit okno), velmi malo energeticke napoje a kava-hlavne je vytvorit nepohodlie-pohoda a teplo uspava; 3. ak je uz unava prilis silna, zacne sa vam stavat, ze 1-3 sekundy vam vypadavaju...zacat rozpravat sam so sebou, spievat, hybat sa, atd. a zastavit okamzite na najblizsom odpocivadle...ak je den, pospat vo vertikalnej pohole cca hodinku...v noci to uz nema vyznam, treba pospat par hodin aspon do vychodu slnka(za svetla zaspite ovela tazsie); 4. s tym prirovnanim k alkoholu je to podcenene...po alkohole je clovek extra opatrny, pri extremnej unave su reflexy este ovela horsie; po 8 hodinach non-stop jazdy som v ovela horsom stave ako po 4 pivach;-) 5. radsej chvilku zdriemnut na odpocivadle/pumpe v nepohodlnej polohe ako zabit seba/svoju rodinu/inych ludi, kvoli pohodlnej posteli;-) 6. radsej si dam 20 klikov/drepov a oplachnem si tvar studenou vodou na pumpe, ako by som sa mal hanbit posmeskov cudzich idiotov, ktorych uz v zivote neuvidim;-) 7. Dialnica je omnoho nebezpecnejsia co sa tyka unavy ako krivolake rozbite slovenske cesticky... Maximalne blaznovstva, ktore som spravil boli: -cca 8000 km v dodavke s obmedzenim na 90km/h za cca 9 dni, spal som iba v aute bez kurenia pri -5C- -25C; -4 dni jazdy s dokopy cca 4-5 hodinami spanku v lete...takze viem o co pisem...pri unave si stale pospim, nikam sa neponahlam...riskovat s rozumom...moj zivor je ovela dolezitejsi(pre mna) ako pohodlny spanok v postielke doma...
10.08.2012 01:04 / KONIKsandy nevhodné
Bezne sa mi stavalo, ze som presla nejaky usek cesty a vobec si nepamatam ako. Alebo som sa prebrala pri stredovych zvodidlach (na dialnici) A hlavne v noci, kedze som vela cestovala 550 km sama. Po viacerych mikrospankoch som si zvykla zdriemnut na odpocivadle tych spominanych 15-20 minut, je to bomba, ziadne redbuly a kavy nezaberaju, teraz cestujem najradsej cez den, ked je mensia pravdepodobnost ze zaspim.
09.08.2012 11:30 / Romanos2 nevhodné
Nieje to sranda, cloveku zacne hucat v usiach az sa ten zvuk straca ako v tunely a ani nevie ako zavrie oci. Nedoporucujem odchylit okno, ten zvuk uspáva este viac..
08.08.2012 22:52 / S.W.A.TSVK nevhodné
mňa už raz tiež chytil mikrospánok na diaľnici a keď som sa spamätal tak som bol v ľavom pruhu ..keby ma niekto predbiehal tak som v ňom .. na prvom odpočívadle som si zastavil riadne som sa napil skočil si na wc ,dal som si cigaretu a trocha som sa prebehol a pokračoval som ďalej
09.08.2012 04:34 / 1.Garrone
0
nevhodné
kurva a ja som v 140ke dostal mikrospánok, cestou z cyklistického veľtrhu v Miláne 1993, v rakúskom tuneli som Lanciu Prizma posunul A+B stĺpik o 6 cm. ---- Odvtedy keď cítim únavu na najbližšom odpočívadle 30 min chôdze. A zjem ovocie a pomalé cukry. ---Jednoznačne môj názor, že 90% nehôd je ľudský faktor. Ale tí kokoti z Bruselu chcú od myslím 2015 STK každý rok, Na 3 autá + jeden vozík, ďaľších 70 E úplatkov
09.08.2012 06:29 / ulicnik24
0
nevhodné
nebol by lepsi 30minut spanok a unavu?
08.08.2012 22:23 / gino331 nevhodné
Ja som uz nato doplatil, nastastie to bola havaria bez zraneni ale je to naozaj tichy zabijak, ani to neviem nazvat spankom, mikrospankom, je to proste chvilkova strata vedomia. Kto to nezazil je "hrdinom" a povysenecky vtipkuje, ale verte mi, moze sa to stat kazdemu, kto podceni nedostatok spanku. Dovtedy som jazdil 20rokov bez nehody a iba raz som podcenil par nedospatych noci pri ustavicnych cestovani medzi domovom a pracou a rano na svitani 4.30 som presne na svoje narodky na Nemeckej dialnici v rychlosti 140km/h havaroval. Nastastie si to odnieslo iba auto. Ale pochopil som, ze unavu naozaj netreba podcenovat, lebo naozaj som sa druhykrat narodil.
08.08.2012 20:53 / petergaca nevhodné
Ja mam vedla seba dve 2-litrove flase vody... poriadne sa napijem... a ide sa. Verte mi, ked vam treba poriadne sa vychcat, tak spanok je to posledne na co budete mysliet. Potom sa zastavim, vystim sa, napijem vody a palim dalej. ;-D
08.08.2012 19:25 / krasavec121 nevhodné
stoho co pisu sa velmi smejem :D ....nvm ako vy ale mna to pobavilo ...:D ...ja som vypil na ex energy a bolo mi fajn a ked som prisiel domov este stale som nevedel zaspat....urcite nebudem robit zo seba saska pri krajnici cesty pobehovat atd ...
08.08.2012 19:17 / krasavec121 nevhodné
mne sa to bezne stava ked idem rano domov ale tych 12km to zvladnem este jak tak...
08.08.2012 19:05 / Lombardi19 nevhodné
uz len dajte kružky jazd a karty vodiča na osobaky este toto ste nepošpatili (N) (N)
08.08.2012 13:19 / TechnoKiller nevhodné
mne pride že na azete nemajú čo robiť tak dávajú dookola to isté (N) ak toto tu už nebolo milión krát tak ja som svätý
08.08.2012 18:39 / ulicnik24
1
nevhodné
ako som to zvykol pisat babkohercovi, menej je niekedy viac. Myslim se ze jeden clovek nedokaze kazdy den napisat daky clanok co ma hlavu a patu. Mali by tu mat viac autorov ak tu chcu mat daku slusnu uroven lebo sa to zvrhava k standardu babkoherca Novotneho.
08.08.2012 12:13 / undertaker22 nevhodné
treba si dat pripinacky na sedadlo (Y)
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Šport.sk Mobilmánia.sk Živé.sk Čas.sk Adam.sk

Futbalový krídelník anglického Manchestru United Ángel Di María sa stal hráčom roka v Argentíne. Bývalý hráč Realu Madrid zdolal útočné megahviezdy...

Doba vládnutia Messiho skončila, hráčom roka v Argentíne je Di María

Priamo z Pekingu   Nový špičkový smartfón ponúkne duálny fotoaparát na zadnej strane aj osemjadrový procesor.

Inšpirácia v iPhone a špeciálny foťák: Honor 6 Plus

Čítať obaly sa oplatí! Aj keď často upozorňujeme na to kvôli zloženiu výrobku, tentoraz to "vypálilo" naozaj nečakane.

Jana také krabicové víno ešte nevidela

Bratia Jacob a Wilhelm Grimmovci si za svoje životné poslanie určili výskum svojho rodného jazyka - nemčiny.

Deti ho milujú desaťročia, film o ňom zarobil 100 miliónov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie