Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
< späť na článok

Diskusia : Kedy môžu policajti porušovať dopravné predpisy

86 príspevkov
11.08.2012 11:50 / hardceel1 nevhodné
vsak sme na slovensku to je to bezne ze policajti si robia co chcu a vzdy maju pravdu,dnesnej dobe sa polisi maju dobre,vybavia si co chcu,zoberu uplatky,cely den sa vozia hore dole a este napalia niakemu chudakovy pokutu..... ;-D
09.08.2012 23:57 / g1011 nevhodné
k veci vam napisem tolko: velmi casto sa stava, ze sa ponahlame na sluzobny zakrok a pri tom nemame zapnute majaky, pretoze vela policajtov nema kvoli neskutocnej byrokracii moznost spravit si na ne opravnenie. nikoho nezaujima ako sa dostaneme na miesto, hlavne aby to bolo rychlo a zakrok bol uspesne vykonany. ina vec je, ked sa nieco cestou stane, vtedy dava od teba kazdy ruky prec. a ze su veci, kde sa treba ponahlat - rozne nasilne, majetkove delikty... vsetko kde je kazda minuta minuta draha k ochrane zivota, zdravia, majetku a k odhaleniu pachatela. alebo len obycajne stihanie vodica, ktory usiel z miesta nehody. no a potom je tu ista kategoria ludi, ktori sa tu hraju na gerojov a napisu ze sa zenu 130 km/h po dedine za policajnym autom s tym, ze isto nemaju ciste svedomie kedze ho nezastavia a neskontroluju. nezastavia, pretoze nemaju na dementov cas ani priestor, ked letia na zakrok. keby ten cas nechybal ...
08.08.2012 08:38 / len_a_len_ja nevhodné
Bohužiaľ, u nás na Sk pribúda viacej takých ktorí si dovoľujú viac ako by mali alebo lepšie nemali, mam skúsenosť so známym policajtom ktorý spravil obrovskú chybu pri cúvaní a ešte nás zdrbal, že sme išli rýchlo ale že on nevidel na cestu, nemal náležitý rozhľad, a či môže cúvať ho vôbec netrápilo, mali sme šťastie že sme nešli rýchlo a oproti taktiež nešlo žiadne auto. Ale na vine sme podľa neho boli my, vyrútil sa na nás ako fúria že sme ho my ohrozili. Cúval z parkoviska na hlavnú cestu a po jeho pravej strane stál autobus a to ešte v miernej zákrute a my sme prichádzali z prava, na 100% nás nemohol spoza autobusu vidieť. Chvalabohu sa nič nestalo, a to je lej jedna desatina alebo stotina čo si policajti dovoľujú. Škoda reči u nás na SK je všetko možné...........
07.08.2012 23:56 / AndreasLignitzer nevhodné
Síce chápem že policajti potrebujú prednosť na cestách v prípade nejakej krízovej situácie, chápem že potrebujú sa niekam rýchlo dostať a preto vôbec nevnímam ako problém fakt že prekračujú povolenú rýchlosť, nezastavujú na stopke (čo som už viac krát videl) a podobné záležitosti. Skôr vnímam ako problém to, že parkujú občas cez 2 parkovacie miesta, objehajú vpravo atď. čím priamo ohrozujú šoférov, alebo ich nejakým spôsobom obmedzujú. Kým si však robia svoju prácu a likvidujú zločin tak musíme si všetci priznať že to za to stojí. Za zločin však nepovažujem lekárničku po záruke, alebo prekročenie rýchlosti mimo mesta o 10km/h. Udržovanie poriadku je jedna vec, vyťahovanie pokút z ľudí na nezmysloch vec druhá.
07.08.2012 23:53 / SussanaBarb nevhodné
jasne ze si moze robit co chcu a to staci ze ma sluzobny preukaz. Znamy len strazi hranice a podla jeho slov pocas jezdy ked nemal bezp.pas . ,,chcem vidiet toho k*k*ta policajta co by mi dal pokutu" a ukazal mi preukaz....A co kua pre nich zakon neplati
07.08.2012 22:30 / miros0071 nevhodné
ty k$k$ti si robia co chcu (N) (N) (N) (N)
07.08.2012 21:34 / klidek2007 nevhodné
Nuz...urcite ich porusuju ked idu cez obec 110 a ja za nimi a vobec nic neurobia.... Vtedy asi vedia ze nic z toho...a ani radan ka kufri nemajuuuu. 3ks v aute a kazdy ma mobil pri uchu... vsak su to len ludia :))
07.08.2012 20:37 / tartan005 nevhodné
TOTO TRÁPI SLOVENSKÉHO OBČANA NA ČO POTOM VOLATE KED MATE PROBLEM 158 HM??? TAM SA POZRITE ŽE NÁM BANDA SKORUMPOVANÁ VO VLÁDE ROZKRADA SLOVENSKO.........
07.08.2012 18:09 / Mates78 nevhodné
ja Vám poviem len jedno, keď sú policajti takí zvýhodňovaní, nedostávajú pokuty, jazdia si ako chcú, či už na svadbách v službách, alebo iných príležitostiach, nič Vám nebráni aby ste si podali žiadosť splnili podmienky prijatia a požívajte tie obrovské výhody a neohrozenosť, však keď je to také lukratívne zamestnanie nech sa páči, ešte že som sa dočítal, že chýba v stavoch PZ 1300 príslušníkov tak šup a píšte žiadosti a nie nezmyselné príspevky:-)
07.08.2012 20:22 / Matheus1988
1
nevhodné
Som úprimný človek, a preto budem písať úprimne a od srdca. AAAAACH si zabiil ;-D Keby to bolo take jednoduche ohľadom dostania sa do PZ po podaní žiadosti a bez tlačenky, kedže su volne miesta ako píšeš... Mam zbrojný preukaz a pravidelne som chodil na strelecke súťaže (zbrane ovladam perfektne aj vdaka škole, na ktoru som chodil), mam najlepšiu školu ohladom bezpečnosti na SVK (neskorumpovanu narozdiel od POLICE ACADEMY-musel som sa v nej aj čosi učiť :-0 ), nikdy som nič nespáchal (žiaden trestný čin ani len priestupok ani som nikdy nikomu nijako len neubližil a ani sa na mna nikto nikdy nestažoval), mám 100 % zdravotný stav (žiadne problémy s tlakom, alergiami alebo neviem čím, angínu alebo prechladnutie mávam tak raz za dva roky), ovladam AJ aktívne a NJ pasívne a predstav si, že žiadosť mi zamietli. Psychotesty som robil asi trikrat (dvakrát v škole a raz na ZP a vždy som prešiel bez problemov a psychologičky povedali, že som racionálne uvažujúci mladý chalan). Len v čom je problém celého PZ SR = ťažko sa človek dostane do PZ pokial tam nemáš tatíka alebo mamu či strýka... Radšej tam vezmú nejaku ceckatu modelku alebo vyučeného kuchára, čašníka (z rodiny) ako schopného človeka, ktorý by mohol byť prínosom pre bezpečnosť ludí v SR a je skutočne na úrovni.
08.08.2012 06:11 / Mates78
0
nevhodné
ak je pravda, že ovládaš všetko tak ako si napísal tak nestrácaj čas podávaním žiadosti do PZ, s jazykovým,i fyzickými a psychickými predpokladmi a zbrojným preukazom sa radšej zamestnaj v súkromnej sfére ako v PZ, kde by si bol na OOPZ za 500,-€ v čistom a nepoznať víkendy sviatky, alebo armáda to je ako taká istota pokiaľ sme v NATO. To by si bol ozaj hlúpy s tvojimi schopnosťami takto strácať čas a ešte v tejto dobe kedy im rušia tie skvelé sociálne istoty /viď/ návrh zákona/
14.08.2012 21:58 / Matheus1988
0
nevhodné
Vieš Mates78 existuje niečo ako vnútorný hlas alebo presvedčenie alebo neviem čo to je a ako by som to popísal, ale jednoducho človek cíti, že chce robiť toto, pretože je v tom dobrý a mohlo by po nom ostať niečo dobré, ked raz skončí... Ja som nechcel ísť k polícii, preto lebo, ked má fízel choré dieťa, tak sa môže hodiť na 7 dní pn-ky a toto podľa zákono môže opakovať dokolečka dokola, alebo koli tomu, že po pár rokoch odíde do dochodku a xy dalčích výhod čo má polícia... Chcel som jedoducho svojimi schopnosťami, ktoré mám pomáhať... Možno nechápeš o čom píšem, ale to je OK. A čo sa týka toho súkromného sektoru :D ak máš pod tým na mysli to staré známe policajné: Ked nás nezaplatí štát, tak nás zaplatí mafia! ; tak to ma moc neláka... zatial som ešte neprehodnocoval svoje hodnoty.
14.08.2012 22:00 / Matheus1988
0
nevhodné
sorry za chyby, ale píšem po tme a som strašne uťahaný po celom dni...
07.08.2012 17:55 / Stevensen nevhodné
ja som išiel z Top. do Nitry..v Ludaniciach cez plnú čiaru..šmyk ho...fízli z Nitry..myšička a pred nami kamion!!!... :-0
07.08.2012 19:56 / leeds111
0
nevhodné
to nic u nas z pred kostola krasne vidno na most.isli najskor od pz stanice smaerom von z mesta v priebehu min sme ich videli ako sa vralili a struhli si to na most v polke mosta ,,asi zistili,, ze im nieco chyba tak sup rovno sa otocili na moste a vsetci vieme ze este aj na plnej
07.08.2012 17:47 / udh11 nevhodné
JA SOM SIEL Z KROMPACH DO SP.NOVEJ VSI. V DEDINE KOLINOVCENA PREDBEHLI ,PRI MOSTE BOLA 30-TKA KOLI ROBOTNIKOM A ONI VESELO 120. SKODA ZE NENAM KAMERU V AUTE, AUTO KIA CEED- KOSICE.
07.08.2012 16:45 / monty555 nevhodné
kua skoro hodinu som tu pisal komentar o praktikach policie a ich porusovanie zakona....co myslite? nepresiel mi ten clanok a nezobrazil sa tu...cenzura? asi hej.....policajna......
07.08.2012 16:43 / frero22 nevhodné
Kedy mozu policajti porusovat dopravne predpisy? VZDY !!! a to nie len v sluzobnych autach, ale aj sukromnych,,,ukaze sluzobak a ide dalej,,,a nech mi tu povie nejaky policajt ze to nie je pravda tak ho vysmejem
07.08.2012 17:44 / edifice2473
6
nevhodné
mojko a ty ako vieš, že vždy čo ty si pri každom priestupku a vidíš ako ukazuje dotyčný policajt služobák. Aspoň netrep. A kludne ma vysmej. Nemáš ani poňatia ako to chodí. Ty vonku dostaneš trapnú pokutu 100 eur a ja mám po disciplinárke 15/3 to znamená 15 % zo služobného platu na dobu troch mesiacov čo činí niekedy aj viac ako 500 eur. Takže nemudruj.
07.08.2012 18:47 / AppleComp
0
nevhodné
ako nwm čo to tu táraš, to čo píšeš ťa čaká podľa zákona, ale od kamošov policajtov som počul a aj videl ako to robievajú, dokonca aj keď sedí len na sedadle spolujazdca a zostoví niekoho polícia za rýchlosť tak ukáže služobák a povie "prepáčte pán kolega, ponáhlame sa" a hotovo. Mi nehovor že pôjde policajt proti policajtovi... nabudúce bude možno potrebovať rovnako helfnúť ten druhý poliš, takže pochybujem žeby ho nahlásil na disciplinárku
07.08.2012 17:41 / AppleComp
0
nevhodné
počkaj, zachvílu dohrá fízlovský hovorca korsky GTA a on ti to vyvráti ;-D
07.08.2012 14:06 / ragnarr nevhodné
Uz dlhsie planujem zakupit si GoPRO kameru a pri kazdej jazde ju proste osadit na vhodne miesto, ktore by malo zaber (first person). Bol som nedavno na sluzobnej ceste a prechadzal som takmer celym Slovenskom, pricom som sa stretol asi s 3 hliadkami, ktore bez pouzitia vystraznych svetiel jazdili doslova rally...
07.08.2012 16:23 / korsky
2
nevhodné
Mat tak tvoje problémy a zbytocné financie na takéto hracky, aby si pravdepodobne úplne zbytocne zamestnával so svojimi dohadmi ostatnych ludí...
08.08.2012 10:38 / ragnarr
0
nevhodné
Co je pre teba zbytocnou financiou, pre druheho je zarobkova cinnost. Zivim sa fotenim a tato kamera ma aj ine moznosti vyuzitia. Takych kratkozrakych rosomakov ako si ty mam najradsej :-D
07.08.2012 14:05 / bielamyska nevhodné
Som policajt !!! Kto je viac???? ;-D ;-D ;-D
07.08.2012 21:36 / klidek2007
2
nevhodné
aj ja sooooom :)
07.08.2012 14:26 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
money ;-D
07.08.2012 13:18 / krasavec121 nevhodné
co ja som vsetko videl u policajtov mal som dost :D .....take ohrozenie premavky ze dovidenia ...stoji na krizovatke a zrazu v protismere ide na policajnom aute ja pozeram nanich ze co robia kurva oproti im idu auta ziadne vystrazne znamenia nic auta oproti sa uhynali jak blazni potom sa jebol cez plnu ciaru do mojho pruhu a zas isiel do proti smeru bez vystraznych a smeroviek tak spravil asi 3x a potom spomalil a isiel normalne v pohode ked som ho neskor dobehol ...nejaky mlady kktkovia takych nemozem ani zduse ...a kazdy vystresovany ze co sa deje ze co robia ....a to len preto lebo slo vela aut tak ako ja vtom produ kde sa chceli zaradit ...tak radsej sli do protismeru a tak sa zaradili prednas ..ohroznie take ze dovidenia ....od nervov som ponich vieskal a trubil ze co zo seba robia ..to je viac nez chore
07.08.2012 16:35 / korsky
4
nevhodné
heh kámo, ty si ale pekne mimo. Nuz ale ked ti zrejme uvazovanie az tak daleko nesiaha, tak sa ta po lopatisticky opytam, pocul, si uz niekedy o zrusenej úlohe? Nie? Skoda, lebo je ich vela... ale hlavne ze ty VIES, ze to bolo len preto, lebo slo vela áut. Zas na druhej strane, tvoje trúbenie bolo urcite v súlade so zákonom... ;-D
08.08.2012 08:59 / speedpilot
0
nevhodné
tak "pocuvajte" vy vsetci policajti, co sa tu stazujete, ze vam my, normalni ludia ublizijeme svojou neznalostou, co je to "zrusena uloha" a podobne kraviny. vy ste tak zakomplexovani, ze tie vase uniformovane a casto aj civilne sluzobne auta naozaj zneuzivate na vozenie sa a to casto bez svetiel, bez pouzitia bezp. pasov, suverenne prekracujete rychlost aj vtedy, ked vam zrusili tu vasu pochybnu ulohu a podobne. ale, na nas normalnych ludoch sa budete odbavovat za totalne kraviny, ako je mierne prekrocenie rychlosti (napriklad 57 km/h v zone 50), alebo pasy na vzdialenost presunu 300 metrov (lebo "je to v zakone", ale ze tym neohrozujeme okrem seba nikoho ineho to je vam, primitivnym uniformovanym gumam jedno. su samozrejme medzi vami aj vynimky, ale su to zial len vynimky. neskusajte mi nahovorit, ze rakuska alebo nemecka policia je nieco ine. denne to vidim v rakusku, ked idu policajti na akciu, tak maju pustene minimalne majaky, ked aj nie hukacku, ale X krat som videl, ked im "zrusili ulohu" - z nicoho nich vypli vystrazne "oneee" - a zase sa pekne zaradili medzi ostatne auta a pokracovali pekne dalej predpisovou rychlostou. zato ale napriklad vy, tu, na slovensku, velmi radi a casto jazdite tak, aby vas clovek jednoducho musel predbehnut, lebo sa poflakujete 45 km/h a ked ste predbehnuti, tak majaky, hukacka, placacka a uz zas buzerujete. zazil som to neraz!!! okrem toho, ked uz zastavite, tak sa chovate k vodicom ako dobytok. ziaden pozdrav, ziadne "prosim predlozte doklady" ale jednoducho "predloz doklady" - ano, casto mi sopliak, mladsi o 20 rokov zacne tykat a po upozorneni, zo to si naozaj nemoze dovolit, sa mi vyzhraza, ze znevazujem jeho "postavenie". takze, moj malicky zakomplexovany policajtik, spamataj sa, pozri sa ako sa chovate vy k normalnym ludom, zacnite konecne nahanat bastardov na bmw, audi, mercedes, a pod., ktori jazdia v meste 100 a viac a neodbavujte sa na p..vinach. a uvedomte si, ze vy tu nie ste na to, aby ste sa chovali a
07.08.2012 18:36 / skmiki
1
nevhodné
Súhlas. Všetci títo chytráci a mudrlanti vždy presne vedia kam a za akým účelom ide hliadka. Asi majú v autách svoje vlastné vysielačky.
07.08.2012 13:08 / Duska.Jan nevhodné
ja som videl policajta ako si za jazdy v meste spokojne telefonoval ... :))
16.01.2013 22:35 / saman-rs
0
nevhodné
Vodič nesmie počas vedenia vozidla používať telefónny prístroj okrem telefonovania s použitímsystému "voľné ruky" alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedenímvozidla; to neplatí pre vodiča vozidla ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej len"ozbrojené sily"), ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskejpolície, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru, ostatných hasičských jednotiek,Horskej záchrannej služby, záchrannej zdravotnej služby, banskej záchrannej služby,Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby pri plnení svojich úloh, najprv treba naštudovať zákon 8/2009, §4/2 písm.l a potom tu možte kritizovať PZ....
07.08.2012 16:24 / korsky
0
nevhodné
V ráci sluzobného hovoru, nielenze moze, ale musí.... ale predpokladám samozrejme ze ty si v zivote za volantom netelefonoval... ;-D
07.08.2012 12:57 / Mariankica519 nevhodné
jsem s cech a byl sem minuli rok na slovensku na vychodu a tam mne chytili dvakrat policie slovaku , a jelikos sem mnel v poradku automobyl tak my dali pokutu 50 eur , a zadrzeli mi ridicki prukaz a pak sem jim dal zase 20 eur aby my vratili ridicak mysli ze to neni spravedlivy takze mne to stalo celkem 70 eur abych dostal spatki ridicak , a zadnej papir my nedali jako tady v cechach ze gdyz mne chytne policie a daji my pokutu tak my daji papir ze mam zaplatit pokutu ale na slovensku my nic nedali tagze sem prisel o 70 eur ,
07.08.2012 13:20 / krasavec121
0
nevhodné
tak nvm ako to je mozne lebo normalne by si mal dostat pokutu 60 eu a podalsie museli mat nejaky dovod ...ak sa clovek vie dohodnut normalne s policajtom tak sa da stiahnut na tych 20 eu a museli ti dat povinne papier o potvrdeny ....inaksie by som ani nezaplatil a nikam nesiel dokym by nedali potvrdenie ze som im dal ..
07.08.2012 12:49 / D4rkD4ncer nevhodné
nad niektorými komentami sa len musím zasmiať a keď si spomeniem na to čo som zažil počas môjho pôsobenia u MsP a aké výhovorky(napr. priestupca - údajne dopravný inžinier a plánovač - sa ma snažil presvedčiť že pri pozdĺžnom parkovaní platí značka vyhradeného parkoviska pre invalidov pred ňou a nie za ňou) som sa napočúval a podobne tak sa smejem ešte viacej....chcete sa sťažovať na pokuty? tak sa sťažujte ale nevyvršujte sa na radových policajtov ktorí z toho nič nemajú a ktorí za to nemôžu...a ďalšia vec kto nerobí priestupky pokuty neplatí :P a čo sa týka doprovodu po svadbe nejakého kolegu? že ma to vôbec prekvapuje koľko je na slovensku závistlivcov ...však kde je problém prihlásiť sa k polícii? len potom nefrflite keď budete stáť v zime celú noc na jednom mieste pri teplotách -25 a menej bez auta....veľa ľudí vie kritizovať niečo do čoho nevidí..
07.08.2012 20:40 / tartan005
0
nevhodné
TRAPNY MsP CO VIETE OKREM DAVANIA PAPUČ HM???
08.08.2012 02:57 / D4rkD4ncer
0
nevhodné
choď si to vyskúšať ked si taký inteligent ...riešiť to, vysvetľovať kvoli čomu, prečo, za čo, ... a keď chceš vedieť prečo sa dávajú papuče tak nech sa páči na váš mestský úrad poprípade na parkovaciu spoločnosť...
07.08.2012 18:46 / MIEJSKA
0
nevhodné
Myslím si, že sprievod na svadbe policajta musí doprevádzať hliadka. Ja by som tam poslal niekoľko hliadok a motoriek z dôvodu úcty a rešpektu ku kolegovi. Pozrite si na youtube, keď v USA pochovávajú policajta, aká je to ceremónia. Hasiči, záchranári všetci sú tam v uniformách a na služobných autách a tak vzdávajú česť. Riešte radšej populačnú expanziu cigáňov. Nečítam viac.
07.08.2012 12:10 / Mustangs21 nevhodné
policajti su to vraj hahaha :D toto s policajti? :D:D:D co vedia davat len pokuty a ked sa nieco vazne deje tak sa motaju 200 metrov od miesta cinu a ipotom idu prec :D srab policajt :D
07.08.2012 16:12 / korsky
1
nevhodné
Hlavne ze ty tam zasahujes... ;-D
07.08.2012 11:54 / balpo nevhodné
V našom okrese je uplnou samozrejmostou že ak sa policajt ženi , alebo policajtka vydava tak kolonu vozidiel sprevadzaju policajne vozidla s majakmi. Nevidim dovod aby som taketo počinania prislušnikov mal rešpektovat a zaujima ma kto nato dava suhlas a či ako bežny občan si takuto službu u policie možem objednat a čo to stoji.
07.08.2012 16:11 / korsky
0
nevhodné
Nestojí to nic, ak by si chcel vediet... :-)
07.08.2012 11:24 / tinoLM nevhodné
no ja som raz videl ako sa cez mesto o cca 19:50 rutia so sirenami a majakmi cez mesto stovkou...idem dalej po hlavnej za nimi ( nie 100vkou ale nestratil som ich z dohladu) a oni sa ponahlai do billy co ju o osmej zatvarali..fakt uzas
07.08.2012 10:53 / carda7 nevhodné
samozrejme ak su v prave a maju to podlozene tak to je o inom.....a ked nieco porusia ta veta ----VYKONAVAJU OPERATIVNU CINNOST----dobre ne...
07.08.2012 10:50 / carda7 nevhodné
NAJLEPSI BYC NA NICH MAT V AUTE SIKOVNU KAMERU NA- TOCIT ICH A FOTIT A DAT NA YOTUBE PRIPADNE MARKIZA A JOJKA A HNED IM SPADNE HREBIENK-toto je najlepsi liek, tak ako oni nas schovani meraju alebo kontroluju a za kazdu cenu chcu pokutu.....
07.08.2012 17:52 / edifice2473
2
nevhodné
Ja by som sa zasmial, keby niekto zastavil hliadku lebo sa domnieva, že sa len tak premávajú po meste a predbiehajú kolóny. A to by tá hliadka išla na zásah k nepríčetnému chlapovi, čo chce podrezať nejakú ženu na ulici. A čuduj sa svete bola by to či už tvoja žena, alebo priateľka nedajbože tvoja dcéra. Samozrejme hliadka by na miesto prišla, neskoro a dotyčná osoba by ležala na zemi s podrezaným krkom. To by som ťa chcel vidieť čo by si písal ty chytrák a potom tebe padne ten hrebienok . Všetci tu kritizujete policajtov a keď ich zrazu potrebujete lebo ste v sračkách tak sú to tý naj chlapy na svete. A čo sa týka merania jazdi tak aby ťa ani tý schovaní nenamerali .
07.08.2012 16:13 / korsky
0
nevhodné
Mat tak tvoje problémy.... ;-D
07.08.2012 18:40 / skmiki
0
nevhodné
Dúfam, že ten de.ment s tou kamerou sa v prípade núdze potom neobráti na políciu ale na rybársky zväz.
07.08.2012 10:35 / tb15 nevhodné
To je nic u nas v Zlatych Moravciach sa hraju na muzov zakona ale v civile jazdia minimalne 150 cez mesto na tovarenskej ulici daju si folie dopredu a vsetko v pohode takych by som bil po tych sprostych hlavach a ty mlady su vsetko Povolanie SYN!!!
07.08.2012 10:31 / Aspire122 nevhodné
tak isto som videl svietili fur dilakovimi misme im začali tieš a už ondiali donas doriti tak oni mmožu? možu prekračovat richkost aj ked nič enrobia ja hlasujem zato nech dostanu pokutu ešt tolko krat viac ako mi mame običajne pokuty
07.08.2012 15:23 / Rumi007
0
nevhodné
nauč sa po slovensky :D
07.08.2012 09:32 / AppleComp nevhodné
Uz X krat som videl policajtov telefonovat za volantom a svietit s hmlovkami. Obycajnemu cloveku by to bez pokuty nepreslo (N)
07.08.2012 08:54 / vichy nevhodné
"Otázne je, čo je to nevyhnutný rozsah. Ak vás sprava cez krajnicu predbehne hliadka bez majákov nemusí to nutne znamenať, že sa policajti ponáhľajú na obed. Môžu napríklad ísť za nejakou úlohou, pričom nedostali povolenie použiť výstražné znamenia." Tak toto ma dosť vytočilo. Ja som si myslela, že bez majáka a sirény, teda bez práva prednostnej jazdy, sú takí istí účastníci premávky ako my, ostatní. Alebo sú to nadľudia? Čo znamená, že môžu ísť za nejakou úlohou? Veď pochopiteľne, že idú za úlohou, keď sú v práci a v služobnom vozidle. Hádam len nejdú na rande alebo svojmu nadriadenému brigádovať na rozostavaný dom?! Fakt by mali policaji vysvetliť, kedy si môžu dovoliť nedodržiavať predpisy bez práva prednostnej jazdy, najmä nepoužívať smerovky, prekračovať rýchlosť, odbočovať tam, kde je zákaz, predbiehať cez plnú čiaru a pod.
07.08.2012 19:14 / MIEJSKA
2
nevhodné
Dám ti príklad: Minule operačný oznámil hliadke, že tam a tam je samovrah a chce vyskočiť z okna a záchranári potrebujú pomoc. Službukonajúci policajt nemal ešte kupón na majáky a tak ich namohol použiť a ver mi, že miesto prišli včas, pritom porušili zopár predpsiov. Tak napr. toto je tá úloha. Ešte nejaké príklady? Nikto tu nie je nadčlovek, len neviem, prečo by ti niekto mal niečo vysvetľovať. Si nejaký kontrolný orgán? Keď tomu nerozumieš spýtaj sa a nekritizuj skôr ako sa nepresvedčíš o opaku.
07.08.2012 16:21 / korsky
0
nevhodné
heh... más dost velké rezervy v uvazovaní ak to tak pozerám. Je totiz kvantum úloh ktoré to vyzadujú, avsak nepovolujú vyuzitie majákov.... to ale treba byt v obraze o co ide a co asi z chodníka, resp. vlastného auta nebudes.... :-)
07.08.2012 08:17 / King9112 nevhodné
Bezny clovek proti tomu zmoze hovno s prepacenim a u nas v RA ich mozete vidiet bezne ako nezastavaju na stopkach na prechodoch a 50siatka pre nich neexzistuje a urcite maju ulohy :D to je ta najvacia hlupost :D co so mpocul :D ich uloha je naozaj sa ist najest :D a nech su co najskor :D alebo odparkovane auta v noci kde chrapu,..no mozete si vybrat :D
07.08.2012 10:52 / juventus202
1
nevhodné
no king ako myslis...zakomplexovany blb, ktory neurobil psychotesty...ale revuca je male mesto
07.08.2012 08:27 / levican96
1
nevhodné
Samozrejme, dovoľujú si, ved kto u nás dá pokutu policajtovi? NIKTO !
07.08.2012 10:34 / borrelli
0
nevhodné
28.07.2012 v Hornej Seci pri Leviciach medzi 15-16:00 robili policajti doprovod svadobnemu sprievodu. pekne s majakmi a hukackou. Potom sa odstavili pred miestnu krcmu a este sprievodu zamavali a zahukali na rozlucku. Tak ma to zaskocilo ze som nestihol zapnut kameru, tentokrat mali stastie.
07.08.2012 21:42 / klidek2007
0
nevhodné
vsade sa tu pise ze ked nema kupon..ci povolenie na majaky a vystrazne znamenia tak ich nemoze pouzit ani ked ide na zasah. No tak je jasne ze preco ich nemaju..ked ich minuli na svadbe :)))))))
07.08.2012 16:17 / korsky
1
nevhodné
Ze fíha, tak to teda fakt mali... ;-D Videl si policajnú akadémiu, tam bolo tiez nieco podobné - to je vo svete bezné... A ked tak, sprievod nic nestojí, nikto sa tym neohrozí a je to udalost raz za sto rokov... takze mat tvoje problémy... ;-D
07.08.2012 18:56 / skmiki
2
nevhodné
Ďalší dement s kamerou.
07.08.2012 10:55 / juventus202
1
nevhodné
a co ze isli s majakmi...co ak sa im zenil kolega alebo vydavala kolegyna?...a ze zastali pred krcmou a zamavali im :D..esteze si nezapol tu kameru bo iste by ich zato vyhodili :D
07.08.2012 14:19 / Ludovit.Pajer
3
nevhodné
juventus,ty policajny nepodarok,je to zneuzitie pravomoci,moze sa vydavat,zenit........ :-( chces moju adresu?tel.cislo?
07.08.2012 10:47 / vichy
1
nevhodné
No tak zase ... možno sa ženil kolega, v tomto prípade by mi to nevadilo, veď sme ľudia, i keď predpisy porušili :-)
07.08.2012 16:17 / korsky
1
nevhodné
neporusili... :-)
07.08.2012 16:30 / H22A5
0
nevhodné
Tvoje nazory su retardovane a nezhoduju sa s tvojim vekom. K ostatnym sa netreba ani vyjadrovat. A v tomto konkretnom prispevku porusili predpisy, si precitaj zakon ty truhlik, kedy sa maju, mozu, musia a nemozu svetelna a zvukova signalizacia pouzit... ked sa ti zeni kolega... kriste.
07.08.2012 19:09 / MIEJSKA
3
nevhodné
Všade na svete je normálne, že keď sa žení policajt alebo vydáva policajtka kollónu doprevádzajú policajné motockyle, alebo vozidlá. Len na Slovensku je to divné, čudné, nemožné. Starajte sa o svoje veci a nestrkajte nos do toho, do čoho Vás nič. Aj pekár má rožky a chlieb zadarmo, to Vás prečo neserie?
09.05.2013 00:07 / adamsXYZ
0
nevhodné
Ano, je to cudne ak na takyto ucel mate kupony ci povolenie a pri plneni ulohy nie! Tebe to nepride absurdne? Uvedom si prosim ze vy ste plateny z nasich dani takze sa nedivte ze sa starame lebo nas do toho nieco je! Takymto sposobom si len podryvate svoju autoritu a respekt u obcana - danoveho poplatnika.
07.08.2012 16:44 / korsky
2
nevhodné
Hmmmm.... urcite más pravdu... Skús ale trocha lepsie uvazovat, a mozno dojdes na to ze okrem zákona ktorí drzís v ruke existuje na svete aj nieco iné...A co sa tyka retardovanosti názorov, tvoje sú urcite lepsie, ba co viac najsamlepsie na svete... ;-D Hmmm...
08.08.2012 01:13 / Iwantagirl17times
0
nevhodné
áno okrem toho zákona, ktorý držíš v ruke existuje presne to o čom sa v tomto článku píše medzi riadkami, teda porušovanie dopravných predpisov nezákonne, pokiaľ si v uniforme. ja ti to korsky a tvojim kamarátom zo zboru, ktorí si tu obraňujú svoje "tolerovane výstrelky v pracovnej dobe" vysvetlím po lopate. Nikto z občanov, ktorí vás platia zo svojich daní, ktorým máte pomáhať a chrániť (je to na smiech) nečaká nič viac, iba to, že si budete robiť svoju robotu. Tak ako si svoju robotu každý deň robí kuchár, pekár, murár, architekt, učiteľ. Na výkon tejto funkcie vám boli delegované isté právomoci a nástroje, ktoré môžte využívať v intenciách zákona. Takže je nezákonné ich zneužívať bez ohľadu nato ,či už svojím konaním pri zneužívaní právomocí niekomu spôsobíš újmu alebo nie. O morálnej stránke tohoto konania ani nehovorím. Takže sa tu nerob zo svojej osoby kreténa so svojimi výsmechmi, ak niekto od teba žiada aby si si robil svoju robotu zodpovedne a nezneužíval svoje právomoci, neporušoval predpisy. Presne tak ako to nemôže robiť nikto iný, hlavne tak verejne ako ty. Potom ma zarazil názor typu "natáčal by ich kamerou ale keď sa niečo udeje budú mu policajti dobrí."... ja ti poviem jedno: má na to plné právo! Ten človek vás platí zo svojich daní. Platí to čo som písal vyššie, je to vaša robota. Konajte si ju zodpovedne, bez porušovaní zákona. Človek inej profesie je za dokázané porušovanie zákona potrestaný. Prečo by mal byť niekto výnimka? Dám ti príklad: Dokážeš porušovanie zákona - branie úplatkov lekármi v štátnej nemocnici. Zopár lekárov pripravíš o prácu, niektorých možno zavrú, či vyviaznu s podmienkami. Ale keď sa niekto z tvojej rodiny nedajbože zraní alebo ochorie, budú ti lekári dobrí. A ver mi, že je sakramentsky veľká pravdepodobnosť, že ich bude ošetrovať lekár, ktorý už niekedy zobral nejaký úplatok. Len za to nebol riešený. Niekto tu písal o tom, že pekár má rožky zadarmo a nikoho to netrápi a nikto to nerieši. Áno netrápi ma to pret
08.08.2012 01:14 / Iwantagirl17times
0
nevhodné
pokračovanie... Niekto tu písal o tom, že pekár má rožky zadarmo a nikoho to netrápi a nikto to nerieši. Áno netrápi ma to pretože ten pekár pracuje v súkromnej firme a nie je platený z mojich daní. Stačí? Je policajný zbor súkromná firma? Viem, že niektorí si tam možno robia vlastný biznis... ale de jure, nie PZ nie je súkromná firma... dúfam, že dotyčný pochopil. Dúfam, že ste si to ty korsky ale aj tebe podobní prečítali celé. Mohlo by ti to pomôcť uvidieť sám seba vo svojej uniforme s tvojimi názormi ako totálneho kreténa, ktorým aspoň podľa toho čo a ako tu píšeš si. Presne tak ako ťa vidia ostatní. A pri troche šťastia zmeniť svoj postoj. No offense. Maj sa
08.08.2012 02:20 / MIEJSKA
0
nevhodné
Čo ak si práve ty platený z mojich daní? Čo ak moji rodičia platili celý život dane, aby si mal z čoho žiť ty?
08.08.2012 02:08 / MIEJSKA
1
nevhodné
Bolo to myslené obrazne s tým pekárom. Ja nie som platený z tvojich daní, takže cnie som tvoj poskok. Aj súkromný pekár berie peniaze z fondov EU, ktoré spláca štát, teda aj moje dane. Argumentuješ len tým, že policajti žijú z tvojich daní. Policajti a ich rodiny dane neplatia, či čo? Nečítal som celú diskusiu a myslím, že KORSKY neobhajuje porušovanie zákona, poukazoval len, že nie všetko čo občan vidí a považuje za porušenie je ním naozaj aj je.
08.08.2012 02:18 / Iwantagirl17times
0
nevhodné
Argumentujem iba tým a poviem ti jedno... to úplne stačí. Pretože ako uvedomelý občan mi nie je jedno začo platím. Nie je mi jedno za koho peniaze si policajt vyváža prdel v aute a koľko tých peňazí je. Za koho peniaze si robia policajti svadobný doprovod a koľko tých peňazí je... Jasné že policajti aj ich rodiny dane platia tiež :) a preto majú alebo mali by mať tiež také isté práva ako ja :). Bohužiaľ tento argument moc neobstojí... pretože nefunguje adresný model financovania verejných statkov. Nemôžeme povedať, že tento svadobný doprovod financoval len Jožko Mrkvička zo svojich daní. Financovali sme ho všetci :)
08.08.2012 02:42 / MIEJSKA
0
nevhodné
Už nečítam, keby niečo píšte na nick. Rád pokecám s normálnym a vzdelaným človekom. OFF
08.08.2012 02:25 / MIEJSKA
1
nevhodné
Diaľnice sa stavajú tiež z našich peňazí, z peňazí nás všetkých. Prečo občanov nezaujíma, že zamestnanci Doprastavu chodia a využívajú služobné resp. firemné vozidlá na súkromné účely? Jazdia po dovolenkách a pod. Obdobne je to aj s vozidlami Západoslovenskej energetiky. A peniažky, ktoré vyhadzujeme von oknom každý mesiac na sociálky pre našich spoluobčanov, to tiež nikoho nezaujíma. Tŕňom v oku je pár km na majákoch, lebo sú to policajti. Keby to boli smetiari, tak to nikoho ani netrcne.
15.08.2012 21:53 / faisceau
0
nevhodné
Toto je gól. Zamestnanci Doprastavu, rovnako ako aj zamestnanci iných spoločností majú zrejme povolené používanie auta na súkromné účely, za čo ako bonus sa im pripočítava mesačne percento z obstarávacej ceny vozidla k daňovému základu, prípadne sú tam ešte iné poplatky. Tu ideme do daňových zákonov a pod. K tomu, že sú platení z našich daní.... Nuž, tu je trhová ekonomika. A aj pri diaľniciach ide o peniaze. Réžie, zisk.... a nezabúdajme na DPH. To je úplne o niečom inom, ako napríklad Polícia. Držia ochrannú ruku nad nami, a pokiaľ si plnia svoje povinnosti, nevidím v tom problém. Doteraz, pokiaľ ma zastavila hliadka, bol som slušný k nim, oni boli slušní ku mne, nestalo sa, že by bol nejaký problém. Všetci si robíme svoju prácu, aj keď napríklad v PZ treba zbierať bodíky, aby bolo lepšie (to je však deformácia SYSTÉMU). Len toľko som k tomu chcel povedať. K tým spoluobčanom som podstatne kritickejší, keby mi zo svojej vôle aspoň auto poumývali, keď idem cez Muráň a pod.... Avšak, podľa pár "neporiadnikov" by som nehádzal vinu na celú skupinu.
08.08.2012 03:20 / Iwantagirl17times
0
nevhodné
Ale zaujíma... resp. zaujímalo. Človečina na Slovensku si už nejako na korupciu a rozhadzovanie peňazí zvykla. Čo je zle. Ovláda ich bezmocnosť niečo s tým stavom urobiť. Čo je snáď ešte horšie. Vieš, ja im ten doprovod vôbec nezávidím. To je len kvapka v mori. Je pravda, že sa plýtva peniazmi oveľa viac niekde inde. Ide o princíp. Nemôžeš povedať, že nech sa nikto nestará, že do toho nikomu nič neni. Naozaj sa netreba tváriť a svätosväte vyhlasovať, že v PZ je všetko úplne kóšer. Že policajt nepožíva vzhľadom na svoju funkciu isté výhody. Sám predpisy porušuje ale slušného človeka dokáže pri kontrole obrátiť naruby ak má v lekárničke síce obsah taký ako má byť, ale obal inej farby. Píšeš o tom, čo občan vidí. A čo to čo človek nevidí alebo vidieť nemôže? Policajt v uniforme nie je prototyp dokonalého občana. Je normálne ak človek, ktorým aj policajt je urobí chybu. Ak je normálny prizná si ju a je schopný niesť zodpovednosť. Ale nie porušovať predpisy naschvál. Otravovať tým ľuďom život. Ako parkovanie v centre Bratislavy cez tri parkovacie miesta na kontrolnom bode, rozprávať sa mimo auta so založenými rukami. Určite ich nemám čas fotiť kamerovať ani nič podobné, bohužiaľ je to vrcholne nevhodné, arogantné a hlúpe. A dvíha mi to krvný tlak do neuveriteľných čísel.
08.08.2012 07:33 / majo.gregus
0
nevhodné
Ved kazdu chvilu nejaky policajt urobi pruser.Jeden falsuje doklady,dalsi vystriela rodinu,dalsi odstreli seba(to je ten lepsi pripad)...Proste protekcne dosadeni potomkovia a znami policajtov.A nech ma ziadny policajt nechce presviedcat,ze to tak nie je.Viem to zo skusenosti,ked moj syn urobil skusky a odpoved bola:Neprijaty bez udania dovodu.Zato synovia a znami policajtov su prijati hned.
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Šport.sk Mobilmánia.sk Živé.sk Čas.sk Adam.sk

Lietadlá by mali v blízkej budúcnosti disponovať zariadením, ktoré bude odpudivými zvukmi odháňať kŕdle vtákov. Početné zrážky znižujú počet vtáctva,...

Koniec smrteľným stretom s vtákmi? Plašiče ušetria aerolinkám miliardu eur

Prelomenie ochrany Apple pred  jailbreakom trvalo v prípade nových verzií iOS trvalo rekordne krátky čas.

Prelomili najnovší systém iOS 8.1

Vojnu fanúšikov na Pasienkoch prežil aj televízny komentátor RTVS Ľuboš Hlavena. 

Komentátor Hlavena opísal minúty hrôzy

Niet nad to, ako si dať na zahriatie v chladnom dni šálku dobrého čaju. Ale čo keď si dáte taký, ktorý vás naopak ochladí? Nie je totiž čaj ako čaj...

Pozor na čaj! Ktorý zahreje, a ktorý škodí?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie