< späť na článok

Diskusia :Test Kia ceed 1.6 GDi: Ide to aj bez turba

24 príspevkov
23.07.2012 19:00 / TL_unicorn nevhodné
22 000€ za túto popolnicu??? Dnes večer ide kamarát do DE pre polročnú W212 E200CDIT s 15 000km za 24 000€. Tak toto sa mi fakt asi sníva...to si môže asi kúpiť len úplný idiotto. :-(
27.07.2012 11:27 / Animak2
0
nevhodné
skladacka, buracka alebo utopenec? :D
23.07.2012 21:11 / Pribik
1
nevhodné
ale nee hlavne ze to je NOVE ne?:)
23.07.2012 18:19 / Peter19986 nevhodné
aha,ale nikto nepovie ako sa v kia zilina clovek namaka ako kon na pase na montaznej linke za smenu 435aut a minutovy cyklus za mizernych necelych 500eur deviaty mesiac,mam zlu skusenost.Vela ludi odtial odchadza.Sa mi nepaci ze sa slovenske vedenie vtiera korejcom to je fabrika pre falosnych ludi a ritolezcov kt.sa potrebuju zviditelnit na ukor aby nabalili.Taka je skutocnost bohuzial...
27.07.2012 11:29 / Animak2
0
nevhodné
To mas vsade... ludia sa snazia dostat hore na ukor inych... aj v kancelariach a este sa ti usmievaju do oci a hovoria aky ste kamarati... to je fakt vsade...
23.07.2012 23:41 / hipi
0
nevhodné
bolo by lepsie, keby tie auta montovali v Polsku a Zilina by bola stale ekonomicka prdel sveta? Ti isti slovaci by chodili pracovat do Polska. Bohuzial je to tak (nie bohudik), raz musime prejst obdobim skladania, pokial nevniknu slovenske firmy, co ale bude tazke s lavicovou vladou a lacnou cinskou konkurenciou s bezcolnym pristupom na EU trhy
23.07.2012 17:48 / drakkar22 nevhodné
22 tis? heh .... jazdim na ceede 1, je to ok auto, ale tato cena, ci okolo 15 za auto s nejakou tou vybavou? lol. ako nic v zlom, ale na vw to zdaleka nema - minimalne menom. kvalitou, mozno, mozno, ale meno spravene stale nema. je vnimana ako kvalitnejsia menej dobra znacka. ale zvysit ceny a tym sa dostat na uroven etablovanej konkurencie? je to prepadak. minimalne v eu. predava sa od 1.5. 2012 myslim, teda uz skoro 3 mesiace - a dam vam otazku - uz niekto z vas niekde videl po ceste jazdit novy ceed, co by si realne aj niekto na slovensku kupil? ja este nie. + poznam majitela jedneho autosalonu kia - a ten kruti hlavou, ze taky prepadak este nemali - nema doslova jedinu objednavku, vsetko ok, ale ked vykalkuluje cenu, ludia/potencialni zakaznici sa otocia a idu prec.
23.07.2012 22:42 / syci1
0
nevhodné
pozri si ako sa predava novy ceed a zistis ze je po octavii a i30 treti najpredavanejsi model ty vwfil
23.07.2012 18:17 / Whini
0
nevhodné
Ja som videl a nemala Špz ZA, alebo koncernové a nebolo to ani v ZA. Mimochodom koľko myslíš, že stojí nový model Golfu? Cena je logicky postavená vyššie ako pri všetko novom. Z čoho by potom uberali, keď budú robiť akcie? Mimochodom myslíš, že SR je dáky extra silný trh? Väčšina áut z Kie idú do Ruska, potom ostatná Európa. Slovensko ak má na celom dopyte 1%, tak je veľa. Minulý rok vyrobili cez 250tisíc áut. Z toho len 1% ostávalo na SR. Ozaj si myslíš, že trojmesačnú novinku uvidíš vo veľkých množstvách na cestách?
23.07.2012 16:10 / toldik nevhodné
ja som za atmosfericke auta bez turba, nepotrebujem citelny vykon, a ta spotreba je podla mna velmi vydarena na tento motor. nepotrebujem turbo lebo sa hovori kde neni turbo nema sa co dokaslat, ale neni to auto pre ludi ktori travia na cestach vacsinu roka, tam jednoznacne by som riesil nieco vacsie pohodlnejsie, osobne mame starsi model kie ceed, a slape bez problemov, samozrejme ak chcem citit vykon musim na to sliapnut no mne to vobec nevadi kedze nechodim autom ako stihackou, tie nove TSI zevraj vydarene auta , nie dakujem radsej pojdem peso, precital som si fora vw a skody, a no zbohom. mame 7 rokov zaruku a neriesim. ale aj tak vzdy najlepsie motory boli 2 litre dlha zivotnost a potrebny vykon vzdy a vsade a pri normalnej jazde aj prijatelna spotreba. 1,6 je skor pre obycajnych ludi.
23.07.2012 16:26 / Milan.B
1
nevhodné
co ja viem ta spotreba.... ja mam 14 rocne VW 1.6 55kw(koncernovy motor) a kombinovanu mam 6,5-7. Tiez si myslim ze pre bezneho nenarocneho staci.Jasne ze to neni pretekar ale inak vdacny motor, bezproblemove starty, diely za par supov.
23.07.2012 14:16 / Romco1986 nevhodné
Mozete my vysvetlit to ze po meste mal pocast testu cez 8 , po dialnici cez 7 a priemer testu ma pod 7? bud neviem ratat ja alebo ...
23.07.2012 23:44 / hipi
0
nevhodné
mozes mi preboha povedat s akymi hodnotami ratas, ked nevies, kolko km siel na jednotlivych usekoch???
23.07.2012 13:06 / 0slimacik0 nevhodné
Skušal som už ten GDi a myslim si, že je to v celku dobrý motor. Síce vyššia spotreba a výkon cititelný vo výšších otáčkach.
23.07.2012 12:50 / cynik nevhodné
Sorry, nedôverujem malolitrážnym motorom natuneným, či nafuneným turbom!!! Je teraz jedno, že článok venujete Kii... Atmosferický 1600ccm motor považujem v nižšej strednej triede za minumum... Osobe si myslím, aj z vlastnej skúsenosti, že objem sa turbom a čipovaním nedá nahradiť.... Motor do osobného auta by mal byť 2000 - 3000ccm, atmosferický benzín.... ... môže byť so sekvenčným LPG... Jazdil som Audiny, Medvede, Renaulty, jeden Peugeot 2000 ccm Mi16.... Veľmi milo som bol prekvapený, v recenziách tak zatracovaným, motorom 2500, niekdy značeným aj 2400ccm, 20 ventilovým 5 valcom z Renaulta Safran. Je to pôvodom, polomotor Volvo a hlavy si obe automobilky robili sami. Výkon bol uvádzaný 121 kW. Bol to výnimočný motor, skvelý priebeh krútiaceho momentu, pružný už od spodu, rýchly, bez spotreby oleja a pri akomkoľvek režime a štýle jazdy zobral max 10l/100km. Osobne som mal pri razantnej jazde Nitra - V. Ružbachy a späť 7,7l/100km... Myslm, že bol lepší ako zopár 6 valcov....
23.07.2012 13:10 / Alien93
1
nevhodné
Suhlasim priatelu. Objem turbom nenahradis (N) Nech si vravi kto chce co chce, pre mna je jeden z naj motor v M3 E46. 3.2l R6 a z toho 320 koni. Nech sa paci, umenie. A to to auto jazdi za 10l pri normalnej jazde. Samozrejme pri nenormalnej aj 20l. Ale vzdy radsej poriadnu atmosferu ako oturbene picoviny.
27.07.2012 11:34 / Animak2
0
nevhodné
343 koni... ano ten motor je uzastny, kvoli nemu by som bral starsie auto... vlastne cela E46 je bombasticka (Y) skdoa, ze jazdim hlavne mesto a to by som ten motor iba utrapil a za strasne prachy na benzine...
23.07.2012 16:35 / Zorran77
1
nevhodné
Poviem ti, vzdy som bol zastancom velkoobjemovych motorov a uprdnostnoval som benzinove, vdaka ich jednoduchosti a krasnemu zvuku. Bohuzial pri dnesnych cenach PHM je aj 10l spotreba vela...
23.07.2012 16:18 / zune85
1
nevhodné
to mi pripomenulo test TopGEar ,ma ekologické a hybridné auto nižšiu spotrebu ?testované vozidlá : Toyota Prius 1,5 VVTi hybrid vs. BMW M3 3,2 6 Valec 320PS dali ich na drahu,na 10 kôl a pustili za sebou,prvý Prius BMW za ním v pohodičke priemerka ? som sa zasmial jak nikdy,ten Jeremy je klasik Prius - 16,42l/100km ,BMW - 14,56l/100km
23.07.2012 18:08 / Lovap1
0
nevhodné
Ďalší matlák, čo berie Top Gear vážne ;-D Chlape, Prius má priemernú spotrebu bežne okolo 5 - 6 litrov, skús niečo také s tým BMW ... To bol test za podmienok, ktoré vyhovovali BMW - jazda na okruhu. Mám taký dojem, že bežne na okruhu nejazdíš, že ;-D Top Gear je ZÁBAVNÁ relácia, nie faktografická, preto ich testy bez VŽDY z tohto hľadiska.
27.07.2012 11:41 / Animak2
0
nevhodné
suhlasim, oni tie testy maju zaplatene... kto si kupi prius na okruh? prius si ludia kupia do mesta... by som chcel vidiet pomer spotreby M3a prius keby sa rozbehli z miesta 50krat... lebo to je mesto... a ver, ze by to bolo ine... Top gear je show/zabavna relacia...
27.07.2012 11:43 / Animak2
0
nevhodné
hybridy su nato, aby ti pomahali pri rozbehu do urcitej rychlosti(u priusu je to sa mi zda do 50km) a kde na okruhu jazdis 50? akurat tak v zakrute... mozno...
23.07.2012 16:34 / zune85
0
nevhodné
do koňa dokonca v tom BMW je 4 liter 8 válec 414PS ;-D
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Sport.sk MobilMania.sk Živé.sk

Už dva roky úspešnej existencie má za sebou exkluzívny koncertný cyklus City Sounds, v rámci ktorého v Bratislave vystúpili hviezdy ako John...

V decembri príde do Bratislavy speváčka Cassandra Wilson

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v rámci utorňajšieho stretnutia zámorskej profesionálnej Svetovej ligy tímov (Mylan World Team Tennis...

Hantuchová zdolala v zámorskej profilige Medinovú

Menší tablet od Apple údajne čaká významná odtučňovacia kúra.

Nový iPad mini má byť ešte tenší

Vyskúšali sme verejne dostupnú betaverziu MMO hry Destiny. Zahrajte si ju aj vy ešte dnes.

Vyskúšali sme adepta na hru roka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie