< späť na článok

Diskusia :Parkovanie v Bratislave: Domáci vo výhode

39 príspevkov
15.07.2012 22:11 / paparazzi.ba nevhodné
Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik nemá morálne právo rozhodovať, ba ani diskutovať o parkovaní v Bratislave. Jednotná parkovacia politika pre celú Bratislavu je fikcia, podmienky sú úplne iné v Starom meste, ako v Ružinove, alebo v Petržalke. Myslím, že mestské časti si sami rozhodnú o vytváraní parkovacích miest a o parkovacej politike na svojom území. Národ pamäť nestráca, pripomeniem iba, že bývalý starosta Petržalky Milan Ftáčnik, spolu s prednostom, vojakom z východu Mariánom Miškaninom rozhodol ešte v roku 2009 napriek nesúhlasu obidvoch svojich zástupcov pána Kováča a pani Kimerlingovej a tiež napriek nesúhlasu 2 komisii MČ Bratislava Petržalka o prenájme pozemku na Macharovej ulici v Petržalke firme Car Towing, a.s. za účelom parkoviska pre odtiahnuté auta zo starého mesta a Petržalky. Jedným podpisom pod zmluvou zobral obyvateľom sídliska Dvory IV cca 100 parkovacích miest bez toho, aby urobil verejnú diskusiu, aby sa zaujímal o názory a potreby obyvateľov sídliska, ktorí tu žijú viac, ako 25 rokov. O akútnej potrebe parkovacích miest v tejto lokalite nemusím ani hovoriť. Toto konanie sa nedá nazvať inak, ako prejav absolutizmu, ktorý bol poplatný komunistickému režimu a jeho funkcionárom. Nakoniec ani sa nemožno čudovať, pretože vieme, v akej strane pán Ftáčnik vyrastal. Je to samozrejme Komunistická strana Československa, pre tých mladších. Z ďalších absolutistických vládcov menujem napríklad Josifa Vissarionoviča Stalina. Ak chcete vedieť názor občanov z Macharovej a Pifflovej ulice, ktorých sa toto rozhodnutie týka najviac, kliknite si tu: http://www.zonerama.com/Slideshow/Album/34914#1247149 Občania, buďme v strehu! Nepriateľ nespi, iba čaká na príležitosť - učili nás na vojne...
13.07.2012 17:05 / meerkat777 nevhodné
Situaciu v Bratislave je potrebne riesit...a nie, neprestanem chodit autom, mozte postavit zachytnych parkovisk kolko chcete.....tiez chcem vidiet, ako zvysite kvalitu mhd. Ale fandim vam :-)
13.07.2012 13:29 / jagro nevhodné
Prečo nikto z vedenia mesta ešte neporozmýšľal nad tým, postaviť na sídliskách nejaké jednoduché poschodové parkoviská, ktorými by sa kapacita doterajších znásobila ? Bolo by ich treba vyriešiť tak, aby boli bezpečné proti zlodejom (aspoň tak, ako sú dnešné parkoviská) a aby sa mal o ich údržbu a upratovanie kto starať. Ak môže mať mesto niekoľko mestských podnikov, prečo by nemohlo mať ešte jeden, ktorý by sa o to staral ? Každý majiteľ auta by zaplatil minimálny poplatok, napr. 5 eur mesačne, čo by pri dnešnom počte áut bohato stačilo na financovanie takého podniku. Museli by byť konštruované tak, že by boli prejazdné, aby ich mohli vo dne v noci kontrolovať policajti, či mestskí, či štátni. Tiež nepovažujem za príliš férové bránenie cezpoľným parkovať v Bratislave, lebo nebude asi treba dlho čakať na recipročné kroky iných miest a obcí, ktoré budú zasa brániť v parkovaní bratislavčanom.
13.07.2012 13:57 / terrafugia
0
nevhodné
Pretože by to nevyhovovalo tím, ktorí na katastrofálnej dopravnej situácii v BA potrebujú zarobiť. Majiteľom súkromných parkovacích domov, aké mi tu o pár príspevkov nižšie niekto odporúčal. Keby totižto mesto postavilo niečo podobné napríklad aj v blízkosti centra, znížili by sa zisky odťahovke, znížili by sa zisky prevádzkovateľom súkromných parkovísk.
17.07.2012 08:05 / venthony
0
nevhodné
A čo je podľa teba centrum, keď nie to čo ti odporúčali nižšie?
14.07.2012 09:53 / Strecho
0
nevhodné
Ja by som prevádzkovateľom súkr.parkovísk určil v každom meste max.cenu za 1 hod.parkovania.ZÓnovo.Žiadne sprosté vydieranie,ked chceš podnikať tak vymysli niečo čoje kreatívne,nie,že zbohatlíci skúpili pozemky,popodplácali zodpovedných,a teraz ryžujú!
13.07.2012 13:15 / jagro nevhodné
Celé mi to pripomína snahu o to vytvoriť nové príležitosti pre "spriaznené" firmy, aby mali ďalšie a ešte lepšie kšefty. Tým je výstavba tzv. parkovacích domov. Sú to súkromné garáže s nekresťanským parkovným, ktoré sú dobré iba na to, aby si človek skočil niečo vybaviť a rýchle odtiaľ odišiel. Na dlhodobejšie a nočné parkovanie ich môže použiť iba veľký frajer. V Starom meste niekedy zaparkoval večer každý staromešťan, kto si našiel miesto. Po zavedení "rezidentského" parkovania je to to isté, len si za to treba zaplatiť. Ak si človek potrebuje čosi v Starom mesto vybaviť, tak ak nie je "rezident",nemá šancu. MHD chodí zriedka, človek sa na veľa miest ani nedostane, treba i kilometre ešte šľapať. Skúsil som to ale ak človek na vlastnom aute stihne vybaviť tri-štyri veci za deň, tak s MHD v optimálnom prípade dve.
13.07.2012 12:37 / waserman nevhodné
som za vyhradene pruhy pre BUS ale aj za zakaz jazdy BUSom mimo nich! ved taka Prazska alebo Trnavska s vyhradenym pruhom a nie zriedka je tam pohlaad ako v BUSovom depe 3 BUSy vedla seba otvorene dvere a za jazdy sa vodici rozpravaju.
13.07.2012 12:23 / palenque nevhodné
Vážení, ale viete si predstaviť ak sa môžu tomu nápadu tešiť v sexshoch? Však kúpim dve nafukovacie Anče, jednu posadím vedľa seba, druhú za seba a fičím vo vyhradenom pruhu ;-D
13.07.2012 14:10 / jagro
0
nevhodné
Len by ma zaujímalo, s kým mám na tom aute ísť ? To si múdre hlavy na magistráte myslia, že ľudia z jedného domu, či poschodia pracujú na rovnakom mieste ? Alebo opačne, že všetci kolegovia bývajú v jednom dome ? To si mám dať inzerát, kto pôjde v stredu z okolia na Ostredky, vo štvrtok do Lamača, v nedeľu do Marianky ? Kto to bude organizovať? Je to mysliteľné, ak z Oravy idú štyria chlapi na týždňovku do BA ale v rámci mesta je to blbosť ?
13.07.2012 13:01 / jagro
0
nevhodné
Veľmi naivná predstava magistrátu. Frajeri na drahých autách budú na to zvysoka kašľať, tak ako kašlú na 50-tku v meste. Kto to bude kontrolovať ?
13.07.2012 12:08 / m1lan nevhodné
vela by pomohlo aj potrestat aroganciu ci tuto ,,domacich" BA/BL vodicov alebo aj mimo Bratislavskych za vela krat naozaj dementne parkovanie. Na parkoviskach zadarmo ludia najme tam kde nie su vyznacene pruhy zaparkuju cez dve parkovacie miesta, alebo tak ze zablokuju dalsie moznosti parkovania. Slovenska povaha je bohuzial chaba. Myslim ze cez vikendy tu naozaj problem nie je, vsetci mimobratislavski su nastahovani v hypercentrach takze pred domami je volno. Vybudovat pruhy pre MHD je odvazny krok, ale tu niekto pisal v Amerike maju 5 az 8 prudove cesty, Londyn takisto a vacsina metropol, kde u nas ma Gagarinka dva prudy + treti uz existuje na autobus a aj ten obcas v spickach ludia nerespektuju a jazdi sa aj tam. Jednoznacne by to chcelo metro, ktore by sa tahalo aj pod okolite casti BA, kedze zas samotna BA na metro az tak velka nie je. Ale to by sme sa dockali resp. nedockali az v dalsom storoci :)
13.07.2012 12:17 / valec57
0
nevhodné
Tak napríklad v Londýne majú osobitné pruhy pre autobusy aj v uliciach, ktoré majú dokopy 3 pruhy (pre oba smery), vidno to napr. v tejto križovatke http://maps.google.com/maps?q=51.454767,0.01894&ll=51.45479,0.019199&spn=0.000587,0.001635&a mp;num=1&t=h&z=20
13.07.2012 08:04 / chalan66 nevhodné
No na jednej strane máte väčšinu pravdu, že v našich podmienkach je to len o napĺňaní mestskej pokladne, ale na druhej strane ako je to v PARÍŽI ? Tam sa spoplatnilo kompletne každý vstup do mesta a do úplného centra nemôžu ani domáci !!! V BA je to katastrofa a spoplatnenie parkovania a dokonca aj vstupu do mesta cezpoľným podporujem . V BA sa nedá jazdiť iba ak cez víkendy a sviatky keď sú všetci ,, Bratislaváci,, doma !!! Určite to obmedzí počet aut v meste. Takéto opatrenie by malo byť v každom vačšiom meste, aby ste nemali dojem že len BA sa chce líšiť !! Samozrejme musí to korešpondovať aj s alternatívnou dopravou, čo je problém v BA. METRO, METRO a ešte raz METRO a ani ja sa nedotknem auta tak často ako teraz. Veď ak sa nebudem na zástavke a v doprave potiť, alebo mrznúť ako to tu niekto napísal, tak aký by som mal problém ak by som bol ešte aj za 2 minúty v centre a bez problému kde zaparkovať ? Mimo Bratislavský sa zbytočne rozčuľujú že budú platiť , veď len v mojej bytovke sú dva byty prenajaté aje tam dohromady 10 mimo BA a majú 6 aut !!! Pre ktoré domáci nemajú kde parkovať a sú ešte aj arogantný ak im niečo povieš slušne . Treba s tým niečo robiť !!!
13.07.2012 10:53 / 1soda
0
nevhodné
ty mas vobec vodicak ? lebo v BA je cez vikendy take leharo na ceste a poloprazdne parkoviska pred domami ,ze dovi .cize netusim o com tu pises.A pariz sem neplet,v parizi isto nezarabaju 450e brutto ludia a nehrozi im platit az 1300e za rocne fiktivine parkovne miesto ako u nas .(Zdroj novy cas ,predpokladane parkovne v meste)
13.07.2012 13:45 / terrafugia
0
nevhodné
Možno by nebolo na škodu sa niekedy pozrieť aj za dopravnú značku D54b aby ste videli , že takmer všade (okrem niektorých miest spojených s oddychom a turizmom) je cez víkend menej áut. Spôsobuje to fakt, že cez víkend majoritná časť populácie necestuje do práce. Naozaj neviem, prečo máte Vy Blaváci taký nekonečný komplex že Vám všetci NeBlaváci ubližujú ;-D Chalan66: Nikto Ti nebráni tiež si kúpiť toľko áut, koľko Tvoja rodina potrebuje. Cez víkend kým sú Tvoji NeBlavácki susedia doma si môžeš zaparkovať kde chceš. A ak to auto v pondelok nevytiahneš na to, aby si sa dostavil do svojej práce ktorá pravdepodobne nieje ďalej od Tvojho bydliska než 3km a chodí Ti do nej každú pol hodinu autobus, Tvoji NeBlavácki susedia Ti miesto nebudú mať kedy obsadiť. Ale to opäť narážame na to, že Blaváci sú poväčšine schopní chodiť autom aj na vzdialenosti menšie než jeden kilometer... A peši dokážu prejsť maximálne na najbližšiu zastávku MHD.
17.07.2012 08:09 / venthony
0
nevhodné
nie, to vy máte komplex z nás ;) keď už sa chceš baviť o komplexe :P a jasne tvoji "NeBlavácki" súkmeňovci "pravedepodobne" určite jazdia do práce viac ako 3km a nejazdí im do práce každú pol hodinu mestský spoj. Tak preto oni musia ísť autom a on má zostať parkovať aby mu CP-čkár neobsadil flek :DDD
13.07.2012 12:10 / palenque
0
nevhodné
Si nepochopil iróniu skrytú v uvodzovkách: "Bratislaváci" doma - znamená mimo BA a teda tu je na cestách leháro ako správne píšeš. Aj ja chodím denne do práce autom, a sama, pretože ho nutne porebujem k výkonu svojej práce, obmedzenia sa mi teda nebudú páčiť, ale sú nevyhnutné. Myslím, že by sa mala dostatočne podporiť MHD pre domácich, napríklad aj výrazným znížením predplatných lístkov preukázaním trvalého pobytu, aby bola ekonomická motivácia nechať auto doma. Ja som v aute sama a na kratšie cesty je to lacnejšie ako MHD. To nemá logiku.
13.07.2012 13:03 / jagro
0
nevhodné
Presne tak. Politika MHD skôr pripomína to, že čím menej cestujúcich, tým lepšie.
13.07.2012 07:36 / tomaskof nevhodné
Neviem si predstavit co sa po zavedeni tychto nezmyselnych poplatkov zmeni. Vlastne ano viem, mestska kasa bude plnsia a moja penazenka prazdnejsia. Inak nic. Ja niesom bratislavcan, chodim do BA na tyzdnovky a bohuzial ked budem musiet zaplatit tak zaplatim ale stale budem zaberat pred panelakon miesto na parkovanie. A urcite nebudem sam. Nezmyselne, divne, zvlastne. (N)
13.07.2012 12:20 / valec57
0
nevhodné
Ak sa bude za parkovné platiť, bude väčšia motivácia pre rôznych investorov budovať parkoviská a garáže. Dnes sa to inde ako v centre neoplatí, keď každí radšej zaparkuje nejakým spôsobom niekde na ceste, chodníku, trávniku.... Biznis centrá na Mlynských nivách a na Galvaniho sú toho živým dôkazom.
13.07.2012 08:08 / chalan66
0
nevhodné
Ale možno s tvojimi kamarátmi prídeš v jednom aute nie v troch !! To nebolo myslené v zlom, ale iba ako príklad že aj takto to môže zmierniť zlú situáciu.
13.07.2012 00:40 / longobongo1 nevhodné
Hanbím sa za to že som absolvent tej istej fakulty ako primátor. Lebo ten človek nemá všetkých 5 pohromade. Je to demagóg oblbovač. Chce zavádzať zrychlené jazdé pruhy ako v Amerike kde majú 5 prúdov na našich dvojprúdovkách , to povedie k totálnym zácpam jedného pruhu ktorý zostane pre vačšinu vodičov . Pitomá aplikácia ktorá umožni záujemcom zostaviť posádku aj z neznámych ľudí má zmysel ked ide niekto do Košíc aby sa ušetrilo na benzíne ale nie ked chcem prejsť 5-10 km cez mesto . A to len preto aby som mohol jazdiť v rýchlejšom pruhu. Takze robiť taxikara zdarma. A kým tých ludí na internete nájdem stratím tolko času že sa na to možem vysrať . A určite nepocestujú so mnou od mojho bydliska . A prečo by sa aj snažili nejako organizovať sa cez internet kvôli nejakým 5 km cez mesto s neistým vysledkom ak sa potrebuju niekam prepraviť?? Debilina na n-tú , tomu výrazu snád Vtáčnik rozumie. Prešiel som večer možno kilometer po uliciach a pozeral som kolko mimobratislavských aut uvidím parkovať. Napočítal som spomedzi 200 BA SPZ, asi 9 mimoBA. t.j. poplatky nič nevyriešia , miesta nebudú len nás ošklbú a o to ide. Treba predsa zaplatiť sekeru na zimnom štadione. A tí z mimo BA čo tu parkuju tu asi musia parkovať tak budu musieť hold zaplatiť viac nez domáci lebo určite nedajú kvoli poplatku výpoved v zamestnaní atd. Čo ked ma príde navštíviť príbuzný zo Ziliny, a bude chcieť zaparkovať pred mojim domom , to si na to bude musieť kúpiť na to vstupenku? Čo ked ja budem chcieť ísť na nedelný obed k rodičom do inej štvrte v BA , to si budem musieť kúpiť vstupenku? Čo ked pojdem niečo nakupovať do inej štvrte, to si budem musieť vstupenku? Čo dostanem za svoj rezidentský poplatok? Iste nie istotu parkovacieho miesta !! Vyberanie poplatku bez poskytnutia služby?? Nie je to výpalníctvo? Keby aspoň za ten výpalnicky poplatok dostal človek možnosť prejazdiť rovnakú sumu s MHD !! Ale nič ! Len bezpracný zisk do kasy ! Aké náklady budú spojene s evidenciou a kontrolu ? Kolko
13.07.2012 09:22 / uniqueboy
3
nevhodné
Hm tu ide len o to , že keď večer príde domáci domov , chce aj normálne zaparkovať...Podľa mňa aj ty keď prídeš domov , chceš to isté...V menších mestách s tým nie je problém , ale v Ba je to už katastrofa.Neviem v ktorej mestkej časti si si prešiel ten kilometer , ale to je viacmenej jedno , pretože v každej mestkej časti je s parkovaním problém...Ja prídem večer domov , a pred mojou bytovkou nemám kde zaparkovať..keď sa ale pozriem , koľko z tých aut , ktoré tu stoja tu aj reálne bývajú , tak ich spočítam na prste jednej ruky...A to vidím samé KE,PO,RV, MA a podobne . Nemám niš proti ostatným , len keď vidím , ako sa rozťahujú , je mi často doplaču...Na mieste , kde by sa pohode zmestili aj 2 autá často stojí jedno...Ide o to , že keď to bude spoplatnené , dotyčný podľa mňa radšej odstaví svoje auto na odstavnom parkovisku , keď to bude povedzme cca. 200-300m - tým pádom bude môcť domáci v kľude zaparkovať...Chápeš to?Vo Vrakuni na Rajeckej sa ako parkuje? vodiči stoja vedľa seba na kúsku miesta s vyradením neutrálom , a keď chceš zaparkovať musíš si posunúť pár aut...Horši keď príde mimomestký a zabije to ručnou...Vtáčnik sa snaží aspoň niečo riešiť, narozdiel od Ďurkovského, ktorý rozkradol čo sa dalo...takže tak
13.07.2012 17:28 / jmalchar
0
nevhodné
Asi si nepochopil o čo ide ked píšeš že mimo Bratislavčan odparkuje cca200-300 m na záchytnop parkovisku aby domaci mal miesto pred domom. To sa teda šeredne mýliš. Lebo platiť sa bude komplet na celej ploche BA nie len pred tvojím domom . T.J. Ten mimo BA zaplatí či bude stáť na záchytnom alebo pred tvojim domom. Takže ked už ho donutia zaplatiť tak bude zase len stáť pred tvojim domom. Pointa je že NIČ sa nevyrieši , len sa zinkasuje. To by museli byť tie poplatky tak devastujuco vysoke aby boli donutený prísť vlakom. A to zas nemôžu byť. Takže na margo toho že Vtáčnik sa snaží aspoň niečo riešiť sa dá napísať že TYMTO sa vôbec nič nevyrieši , len sa zinkasuje. Takže lepšie nerobiť nič , než robiť niečo čo nás len ošklbe a parkovaniu nepomôže. Okrem toho tí KE,PO,RV, MA a podobne ktorých spomínaš sú tiež len slováci a nie mimozemšťania , majú rovnaké práva ako my , takže očakávam okamžite súdne spory za diskrimináciu . Ked tak sa stane že si zmenia trvale bydlisko na BA , preregistrujú značky a NIČ sa nerieši. Možno je to aj zámer aby mesto dostalo viac z miestnych daní ktoré sú podla počtu obyvatelov. Ide zas len o prachy Hanbím sa za primátora . Prečo toto pokrytecky neuviedol vo svojej volebnej kampani?? Lebo by ho nezvolili !!! A vôbec , platí staré známe “keby volby mohli niečo zmeniť,dávno by ich zakázali”.
13.07.2012 00:29 / sarah915 nevhodné
velke obchodne centra vytlacili male obchodiky blizko bydlisk,teraz treba cestovat za nakupmi niekolko km,nakupy sa nedaju absolvovat s nakupnou taskou,ktoru povleciem v MHD,mam toho viac,preto idem autom,do prace nemam spoj,musela by som vstat o hodinu skor a este tristvrte hodinu ist peso od zastavky na pracovisko,preto musim pouzit automobil a tak budeme teda platit za to,ze tu vobec mozeme zit,v systeme,ktory nam tu vytvorila rozodujuca skupina
13.07.2012 12:22 / valec57
0
nevhodné
Nevytlačili ich veľké centrá, vytlačila ich vaša/naša lenivosť a pohodlnosť. Však jednoduchšie ako prejsť 2-3 malé obchodíky a doniesť si každodenne malý nákup v taške v rukách je doviesť za raz za týždeň do obchodného centra autom a tam nakúpiť plné vozíky.
12.07.2012 22:23 / terrafugia nevhodné
Opäť len spôsob, ako pár ľudí zarobí na úkor ostatných. Milí páni na magistráte, na to že Vám zaplatím za to, že si môžem odparkovať svoje auto kilometre od miesta kam idem kde zostane na pospas zlodejom, a na to že Vám zaplatím za odvoz autobusom v ktorom sa poveziem spolu s pár smradľavými bezdomovcami a hlúčikom nevychovanej kindermafie (ktorí si za lístky určite nezaplatili) môžete rovno zabudnúť.... To si radšej raz za pol roka zaplatím tú pokutu, keď náhodou nejaký "mestskáč" prekoná svoj nepochopiteľný strach a naloží na koleso môjho prémiového nemeckého auta papuču.... Možno keby ste mi ponúkli strážený a vybavený podzemný parkovací dom vzdialený pár minút od centra mesta peši.. rada si za parkovanie v ňom zaplatím a urobím si prechádzku mestom. A možno by katastrofálnu situáciu v centre vyriešilo to, keby ste sa autobusy a hlavne nohy naučili používať Vy, milí Blaváci. Lebo väčšina áut ktoré v centre stoja prichádzajú ráno a majú ŠPZ BA/BL.... A určite to nebudú obyvatelia okolitých budov pracujúci na nočných smenách!
13.07.2012 12:28 / valec57
1
nevhodné
"Možno keby ste mi ponúkli strážený a vybavený podzemný parkovací dom vzdialený pár minút od centra mesta peši.. rada si za parkovanie v ňom zaplatím a urobím si prechádzku mestom." Nech sa páči, garáž Alexia, garáž Carlton, garáž Uršulínska, Tatracentrum....
13.07.2012 08:52 / Pribik
1
nevhodné
Suhlasim s tym, ze prave ta skupinka hnusnych Blavakov co na cestach na seba trubia vyblikuju nezipsuju sa a arogantne sa k sebe spravaju su prave ludia na firmenych autach mimo BA. Niekedy tu skus ostat cez sviatky a pochopis.
13.07.2012 08:21 / chalan66
2
nevhodné
No neviem po akých miestach chodíš, ale ak si v BA tak prevládajú ŠPZ BA/BL a ak si v Košiciach tak KE ! Tak že o čom točíš ? Ide tu o parkovanie, nie či použijem auto alebo nie ! Ak si u teba ,, doma,, tak ťa asi nase.ie ak ti pred domom zaparkuje 10 cudzích a ty hladáš miesto aj 200 metrov od domu a tým zaberieš vlastne miesto inému čo tam býva. Preto uvažuj a potom píš niečo o lenivých Bratislavákoch !!!
13.07.2012 06:08 / venthony
2
nevhodné
My sme Bratislavčania. Blaváčka si ty a ostaní CP-čkári! ;-D
12.07.2012 21:48 / Hudze1 nevhodné
to kto robil tie statistiky? dojdem po deviatej vecer a nemam kde zaparkovat a je jedno v ktorej casti sa o to snazim..
13.07.2012 12:23 / valec57
0
nevhodné
Poznám dosť lokalít (napr. aj v Ružinove), kde s parkovaním problém nie je ani večer o deviatej.
13.07.2012 18:13 / jmalchar
0
nevhodné
no vídíš , ale Vtáčnik ťa aj tak ošklbe, chceš či nechceš :(
12.07.2012 21:46 / Fantinus nevhodné
Tu ani tak nejde o to či vôbec vzniknú lepšie parkovacie podmienky ale o to, aby sa nenažraté kancelárske svine ešte viac nažrali z poplatkov občanov!!! (N) (N) (N)
14.07.2012 09:58 / Strecho
0
nevhodné
Bol si niekedy dalej ako v Sološnici?Napr.v Mníchove si ani neprdneš,doslova si prinutený cestovať drahou mestskou dopravou,tak o čom smrkáš?
12.07.2012 19:55 / 1soda nevhodné
spoplatnenie dalsieho niecoho :) ....co nevytvori nove parkovacie miesta ,co nezlepsi komfort chodcov,len opat rozburi ludi ze maju platit za miesto ktore ani vecer mat nebudu ked pridu z prace.Niekto kto ma dve garaze ma riesit situaciu s parkovanim v BA :).Cize budeme platit a parkovat ako doteraz .Druha faza bude zakaz jazdy jednej osobe :D
13.07.2012 12:24 / valec57
0
nevhodné
Kto a za čo by mal v dnešnej situácii tie parkovacie miesta budovať, keď ich využívanie je bezplatné?
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Sport.sk MobilMania.sk Živé.sk

Meriam Ibrahim Ishagová, ktorá bola odsúdená na trest smrti kvôli svojej kresťanskej viere, je konečne preč zo Sudánu. Aj pápež František osobne...

Komentár: Cena viery

Peter Sagan a etapové koncovky – to je na tohtoročnej Tour de France nekonečný príbeh bez víťaznej pointy. Tá neprišla ani v piatkovej 19. etape...

Smoliar Peter Sagan letel prvý: „Nemohol som to zastaviť“

Do predaja mieri NFC tag od Google, ktorý slúži na odomykanie smartfónu. Nepoteší však cenou.

Nová ochrana? Digitálne tetovanie

Obete pred lúpežou hrali Call of Duty so svojim priateľom, ktorý všetko počul a zalarmoval políciu.

Zlodej bol dolapený vďaka hre
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie