Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
< späť na článok

Diskusia : Od dnes platí objektívna zodpovednosť

113 príspevkov
19.01.2014 12:22 / lowecraft nevhodné
Krasne...to sa mi paci..vsetko vyzera kooser Diabol Radost sefovat takym zoskupeniam ako je policia...hlupe to poslusne a este aaj vynosne.Pokuty na urovni platov.....v nemecku alebo taliansku by im to otrieskali o hlavy,to len mi sme taky nedisciplinovani a holubici.
14.01.2014 20:14 / 8juraj18 nevhodné
Jednoducho povedané zase idú hrabat peniaze do štatneho rozpočku a na socialne dávky pre parazitov . rozumnejšie by bolo keby nedávali danové stymuly rakosnikom a podobnej havedi ktorá zdiera slovakov
14.01.2014 19:11 / slimakmato nevhodné
aspon tie pokuty mohli nechat rovnake objektívna aj subjektívna,,,,
14.01.2014 18:50 / 7vlcik63 nevhodné
Ako ja môžem ako držitel vozidla zabezpečiť jeho bezpečnú prevádzku napr.ked ho požičiam synovi ktorý je dospelý a je držitelom vodičského oprávnenia.Mám zodpovedať za dospelú osobu?Páni policajti nie je to choré?zamyslite sa nad tým má to vôbedz oporu v zákone?Alebo už neviete čo od radosti robiť?
14.01.2014 17:51 / mc.magma nevhodné
Rozjemat celý úrad vlády ná márne kúsky a vyštvať tých hajzlov na ulicu a tam ich dobiť palicami na smrť. Aby štát uchoval štátne podniky na prísun peňazí do štátnej pokladne, tak to nie!....lebo to by museli čosi robiť páni poslanci. Veď vyberanie daní je jednoduchšie, ako si peniaze zarobiť....no nie? Diabol Diabol
04.07.2012 11:05 / bavorak530 nevhodné
Za kráľa sa odovzdával piaty diel úrody...tj. 20%...dnes zaplatíme 20% daň...a ak ťa zastaví policajt 2x za rok, zoberie od teba hoci aj 500,-eur...je to velmi slušný plat...a to je ďalších 10% z už zdaneného príjmu..... takže policajt je novodobý vyberač daní zo zdaneného príjmu...nie je to troška prehnané...v demokratickom štáte tvrdo pracujeme aby sme uživili našich nami volených ctených poslancov...
03.07.2012 05:58 / ucana nevhodné
nahodou budem lezat na operacnom stole kamarat si pozicia auto aj tak zaplatim pokutu? im fakt Y E B E
03.07.2012 12:24 / Ludovit.Pajer
3
nevhodné
este nam napis ako si kamarat moze pozicat auto bez tvojho suhlasu,uz zatoto by si mal byt oznaceny aj s kamaratom za neschopneho viest motorove vozidla :-(
02.07.2012 14:11 / sajmon800 nevhodné
Tyzden nesplachujem doma hajzel aby som usetril vodu a potom dostanem pokutu 60e za to ze nemam noznicky v lekarnicke.
03.07.2012 12:25 / Ludovit.Pajer
1
nevhodné
a kde si ich nechal v tom zachode? ;-D
02.07.2012 12:13 / zaxs1 nevhodné
ako otec dostal pokutu 100 eko lebo prekrocil o 17 kilometrov rychlost... sak ten zeleny pajac nam este aj po dkolesa skoro skocil debil..... clovek sa ponahla tesi domov co cely den sedi za volantom auta.... ale ze yb sli pokutovat tam kde treba to ne dpc
02.07.2012 11:59 / pomytok nevhodné
to potom už nebude treba toľko veľa fízlov v zbore..
02.07.2012 11:12 / PatracM nevhodné
za priestupky aj mesačný plat...číhajú jak sokoli na myši na bezpečných miestach, kde sa roky nestala žiadna nehoda. Mne jazdí pod okná debil s upraveným výfukom, hocikedy, ma zobudí o jednej druhej v noci, keď príde, všetko byte mi duní, ohlušuje ma to. Volal som na políciu, aby s ním urobili poriadok, nič. Lebo nemajú technické zariadenie na kontrolu hlučnosti vozidla. Toto je realita. Hanba. Posraní sprostí fízli!!!
03.07.2012 12:27 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
a nestalo sa este,ze mu ten vyfuk nieco odtrhlo? ;-D len tak nahodou,ved cesty su hrbolate ;-D
02.07.2012 09:07 / mazda-zc nevhodné
skurveny slovensky stat vsetko co rozkradli chcu abi ludia splatili a tie pokuty to je sila ale imunitu si nezrusia kurvy
02.07.2012 08:56 / A-mist nevhodné
Týka sa objektívna zodpovednosť aj pri pokutovaní napr. mestskou políciou? Ak moje auto zaznamená kamera napr. v meste, že som zastavil kde som nemal alebo som vošiel do zákazu vjazdu? Nemyslím teraz, že štátna polícia bude požadovať od mesta video záznam, ale či takouto formou môže pokutovať aj mestská polícia. Alebo rovno mestskí policajti budú udavať a sami posielať na štátnu políciu videá (ak to náhodou mestskí nemajú v komeptencii).
02.07.2012 08:37 / Tereno7766 nevhodné
Jasne to bude zachvíľu aj zakon o kolektívnej vine takže stane sa niekde trstný čin nahodou budeš v okolí a budeš nezakonne sudený a pperzekuovaný čo si dovoľuju títo fízlynemá hraníc treba takisto perzekuovať ich rodinných príslušnikov a znepríjemniť im život všade a ja vravím bíte fízlov skurvysyniv aj fizlacky štát
02.07.2012 09:36 / amareto5
3
nevhodné
to je ako ,keby niekto vzal polovnikovu pušku niekoho zastrelil a ten polovnik dostal 25rokov.
02.07.2012 08:28 / grand16 nevhodné
toto je vyjebany policajny stat toto je vsetko len okradanie chudobnych ludi lebo bohaty im len ani nezastanu spiny policajstke
01.07.2012 23:39 / jakub172 nevhodné
300 eček za stopku?! to im to načisto j**e????? Také vysoké pokuty ako tu niesu v žiadnej krajine na svete!!!
02.07.2012 07:49 / TO-Eugen
1
nevhodné
To su podla nich pokuty primerane ku platu občana ale ktoreho netušim !!! všetku tu je postavene na hlavičku to všetko urobilo to evro nech by si vypital na slovenke peniaze 9000 SK tak mu pokutovany dotyčny povie že je pri vedomi ale teraz ked vypyta 300e a tvari sa jak keby si pital 300SK a ked nemaš vodičak dovidenia a prideš potom o zamestnanie a sčoho maš potom tu pokutu splacať??? toto je Logika onen našho Krasneho štatu
02.07.2012 12:15 / zaxs1
3
nevhodné
ku platu obcana nevies ktoreho? ved toho co robi na ministerstve a zaraba 30 000 mesacne...
01.07.2012 21:35 / moojucet nevhodné
deti nebojte sa čo nevidieť príjmu zákon, že budeme voziť na streche truhlu, kríž s menovkou a dat.narodenia a veniec...ak to tam nebude ....600€ pokuty.....naši skurvení demokrati si to vymyslia .....
01.07.2012 21:35 / AM151 nevhodné
Držiteľ vozidla je povinný zabezpečiť, aby pri prevádzkovaní motorového vozidla boli dodržiavané pravidlá cestnej premávky podľa tohto zákona, ktoré ustanovujú ???? Co za debil toto NAPISAL !!! a VYMYSLEL !!! To musi kazdy majitel auta jazdit z vodicom ???? aby ho usmernoval !!!! na tych baranov co sedia hore uz niet ani slov!!!!
01.07.2012 23:46 / jakub172
3
nevhodné
Najlepšia fráza je: "Vodič je povinný podriadiť jazdu stavu svojho vozidla, vozovky a svojím vodičským schopnostiam. To ti kludne naparia pokutu keď sa cez zimu v mraze a snehu vykýbluješ do kanála. Polícia je iba legálna vymačská agentúra pre štát!!!!
02.07.2012 12:41 / matulo17
3
nevhodné
táto veta musí zarábať neskutočné peniaze. iné pravidlá ani nie je treba
01.07.2012 21:31 / bikerxc nevhodné
"POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ" Jazdim rok a pol a za ten cas som dostal jednu pokutu. Parkoval som polovicou auta na mieste pre vozickarov (pre dve auta). Zaparkoval som tak naschval, lebo som bol cely cas pri aute, keby niekto chcel tak hned odidem, a hlavny dovod, na zemi neboli vobec vidiet namalovane ciary pokial su ohranicene boxy pre vozickarov. Ale podla zvysleho znacenia som porusil zakon. Hned prisiel policajt (darmo som sa mu snazil vysvetlovat ze tam som iba tri minuty a ze na zemi nie su namalovane ciary, ze od auta som nebol viac ako 50m a ak by som siel na kavu, zaparkujem to inak) stal si za tym ze mi da pokutu. Pocas dohadovania sa s polisom za mnou zaparkovalo BMW tak ze ani jedno auto pre postihnutych by tam nemohlo zaparkovat a hadajte co, ten chlapik nedostal pokutu. Lebo on mal vacsie gule ako ja, on povedal fizlovi ze sa bude na neho stazovat ak mu da pokutu kedze na zemi nie su namalovane ciary a fizel sa zlakol. Kedze ja som mal vodicak iba daco cez rok, tak som sa bal, a on videl ze to moze vyuzit. Na druhej strane chapem aj jeho situaciu kedze tu mame Spisiakove hodnotenie a aj on si chce zarobit. Ale takymto sposobom je uplne zbytocne ich POMAHAT A CHRANIT. PS: hned po tomto incidente som strhol "Z" zo zadku mojho auta :-D
01.07.2012 21:53 / bikerxc
0
nevhodné
inak bolo to za 20€ ta pokuta a videl som na nom ze moc mi ju nechce ani dat, ale nakoniec mi ju aj tak dal. mrzi ma ale to ze ja som dostal a to som sa snazil zaparkovat tak aby dve auta sa tam este zmestili a v pripade potreby hned odist a majitel toho BMW pokutu nedostal
02.07.2012 09:19 / Aero91
0
nevhodné
Tak by som sa na tvojom mieste ohradil tak isto ako tamten, v zmysle on pokutu nedostal, prečo by som ju mal dostať ja a dáš mi ju tak nebudeš fér, budem sa ako mladší menej skúsený vodič cítiť diskriminovaný (áno, naschval som použil toto slovo) + ako píšeš mal si Z-dko na zadku auta. Takže by som mu tiež povedal že sa naňho budem sťažovať a podľa mňa by ho chute na pokuty prešli.
01.07.2012 21:14 / klokan01 nevhodné
no skoda ze nehoria tak aj policajne auta ako sukromne lahsie by sa dychalo tento policajny stat alebo co to je nech zabezpeci najprv platy a potom moze vyberat aj na pokutach ale ked kokoti vladnu co sa da robit
01.07.2012 19:44 / Chylo1 nevhodné
A ja uz mam tak spinavu znacku ze sa neda precitat. ;-D
03.07.2012 12:31 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
aj to ta bude raz nieco stat ;-D
01.07.2012 17:05 / 111zorro1 nevhodné
Podla ich teorie a zial aj praxi treba toho co nezastavi na stopke rovno zastrelit. Ved mohol sposobit dopravnu nehodu a niekoho zabit. Ale ze pan Figel prehliadol v zmluvach odstupne pre manazerov posty a ZSSK a stat prisiel o stotisice eur tak to je vsetko ok... este 2 roky a konecne nebudem ovcanom tohto skurv..eneho statu... ;-D
01.07.2012 16:58 / PALESTINO nevhodné
Dobrý deň prajem všetkým.V prvom rade by som sa chcel spýtať že prečo tu nadávate na policajtov?Tak policajti sú výkonný orgán ktorí musí ochraňovať zákon.Takže oni pokuty vyberajú ale neschvalujú zákon koľko a za čo bude pokuta.Riadi sa podľa zákona.Smozrejme tý páni čo schvaľujú zákon a v noci v parlamente nie sú alebo tam drichmú ,potom sa prebudia a ide sa hlasovať a ani nevedia o čom ale bum tlačítko sa stlačí.Čo keby páni poslanci navrhli sebe o polovicu nižšie platy sami sebe a aj svojím asistentom.Asistent niečo urobí,pán poslanec samozrejme tiež ale nie v parlamente ale na svojom poli,potom dojde za asistentom ten mu dá asi čo by bolo dobré navrhnúť a schváliť.Na čo sú im asistenti veď nič nerobia len drichmú na schôdzach a vymýšľajú zákony proti obyčajným ľuďom ,ktorí zarobí 300 až 500 €.Prečo nedajú návrh do Bruselu že poslanec má nárok na mzdu len počas plnenia si povinností v európskom parlamente.Ale oni si tam schália že skončí tam pracovať a po dobu troch rokov dostáva každý mesiac 10 000 €.Veď ten človek nemusí ani robiť.No len by sa skúsil obyčajný človek ozvať,ktorého prepustia zo zamestnania ,že je prepustený nech mu platia 3 roky priemer mzdy.Viete čo by mu povedali.Na toto treba poukazovať a treba sa už zobudiť a povedať si pravdu v uliciach.Kde sme keď vykrikovali za 10 -15 rokov predbehneme rakúsko,kde sú dvojnásobné platy čo sa to tu deje v tejto republike.To nik nevidí ,každý tu spí ako páni poslanci v parlamente.
02.07.2012 09:48 / BachJS
0
nevhodné
re PALESTINO na políciu nadávaju ludia preto, pretože kým namiesto toho, aby pomáhala a chránila (tak ako to má napísané na autách) tak buzeruje a buzeruje. Príklad: chodím často smer PO - BA, pred tunelom Branisko stojí DENNE hliadka a meria 80-tku asi 1 meter za posledným návestidlom (svetelné dop. značenie). Nikdy tu žiadna nehoda nebola, stoja tam ale pravidelne traja policajti, ktorí vyberaju pokuty. každý vie, ako ľahko je prekročiť rýchlosť pri nutnom spomalení zo 130-tky na na 80-tku, zvlášť ked dopravné značenie je úplne nezmyselné, 80-tka začína skoro kilometer pred tunelom. Môj názor je, že tí policajti maju byť niekde v uliciach a nie opalovat sa prd tunelom a inkasovať prachy od vodičov, ktorí sa pozabudli a šli tam 90-tkou. Takto si ja uplatňovanie hesla"pomáhať a chrániť" nepredstavujem.
02.07.2012 10:57 / PatracM
0
nevhodné
presne tak, vystihol si to..a keď slušných ľudí obťažujú asociáli, psychicky ich terorizuj, znepríjemňujú život krikom, fekáliami, neporiadkom, potkanmi, tak len bezmocne rozhadzujú rukami.
02.07.2012 00:47 / KomarD-Jeay
0
nevhodné
Problem je ten, ze policajt je v prvom rade doslova ORGAN (cest tym malo vynimkam), az potom clovek a rovnaky ucastnik cestnej premavky, (aj ak je v civile), ako kazdy iny. Ak by fizli pri vykone sluzby pouzivali rozum pri vyklade tych nezmyslov, ktore ta spiaca banda vymysli, tak by ich aj ludia brali inak. Lenze ORGAN vie prave naopak zobrat ten vyklad zakona z najhorsieho konca, napari pokutu za kazdu blbost a bude to este argumentovat tym, ze inak sa neda, lebo blablablabla (znoska nezmyselnych vyhovoriek) a to sa moze hned vedla pachat este vacsi priestupok. ORGAN vsak doriesi, co zacal a na ine sa vybodne. Pripadne si ORGAN vsimne kazdu najmensiu nepodstatnu hovadinu, po ulici bude behat aj s centimetrom a zistovat, ci auta predsalen nestoja o 5cm blizsie k stene a blokuju chodnik a mohli by byt pokutovane. ORGAN vsak za nejakym vyssim principom zjavne prehliadne "parkovanie" na prechode pre chodcov a podobne vyciny. ORGAN bude buzerovat za prekrocenie rychlosti o 1kmh a splietat nieco o nebezpecnosti. Toto a hromady dalsich pripadov su dovodom, preco je policajt vnimany ako ORGAN, ktory skodi tym, ktorym by mal vraj "pomahat a chranit".
01.07.2012 19:18 / ulicnik24
0
nevhodné
ja ked som nesuhlasil s praktikami mojho zamestnavatela dal som vypoved. Nikto ich nenuti robit policajtov, ak sa im to prieci nech to nerobia, alebo nech sa aspon nehraju na svatych.
01.07.2012 16:13 / Froska nevhodné
nedavno som sa vratila z Rakuska, Svajciarska, Nemecka, Malty...ani v jednej krajine nestoja zelenaci za rohmi a nemeraju rychlost alebo aby len buzerovali a vyberali pokuty na ich odmeny...toto sa tusim da len na debilnom Slovensku, inak to nevidim...
01.07.2012 15:45 / DARKEVIL16 nevhodné
idem si na skutriku :D pridem do lidla.. kupim co je treba.. sadnem nan, nastartujem, vydem na cestu, prejdem po par metroch cez krizovatku.. a piiiic.. pan policajt ma zastavil.. akeho dopravneho priestupku ste sa dopustili.. kukam nanho.. ti j*be? :D no svetla.. a hned vodicak papa, lebo som nemal na pokutu :D svetlaaaa!!!! par metrov co som presiel.. a teraz ze za stopku 300E.. co ak nahodou si ju nevsimnem??
01.07.2012 19:38 / seb00v
1
nevhodné
a co ak si nevsimnem dievcatko na prechode??
01.07.2012 19:48 / ulicnik24
2
nevhodné
je rozdiel nevsimnut si nelogicky umiestnenu znacku a nevsimnut si niekoho kto ide cez cestu
01.07.2012 20:44 / tuner_1
0
nevhodné
teraz ti napisem co je nelogicke. obec Male Zaluzie. ked ides cez obec, 2x prechadzas cez zeleznicne priecestie oznacene STOP. Trat sa uz roky nepouziva, takze za mesiac tadial prejde 0 vlakov. ale aj tak tam stoja a cihaju tu stopku (N) a denne idem cez tu obec 2x. ze ake zdrzovanie?
03.07.2012 12:36 / Ludovit.Pajer
0
nevhodné
len nemudruj a co ak tam raz nejaky vlak zabludi? ;-D
02.07.2012 23:38 / levican96
0
nevhodné
A to nevie niekto z vás tam zbehnuť večer a tú stopku strhnúť ??? U nás akonáhle sa na účelovke objaví zákaz vjazdu, do týždňa je dole.... už ho tam ani nedávajú.
02.07.2012 08:28 / kukinos
0
nevhodné
v NMNV bolo železničné priecestie také, že boli kolaje cez cestu a tie ostatné už dáááávno rozobrané a pretavené v košiciach na plechovky... ale značky tam boli stále.
01.07.2012 21:12 / ulicnik24
0
nevhodné
poznam aj stopku relativne novu na mieste kde 30 rokv predtym nebola pri odboceni doprava na miese s velmi dobrym vyhladom, ale ma to takisto vyhodu pre policajtov ze 200 metrov dalej maju idealne miesto na schovanie sa a kontroluju ci tam naozaj zastavis
01.07.2012 15:20 / oktavo55 nevhodné
ovce ovce treba vas strihat
01.07.2012 15:03 / TITID nevhodné
osobne som za poriadok na cestach ! aaale,nie za tak pridrbane vysoke pokuty! to je len bezcharakterne ozobracovanie uz dost ozobracenych ludi v slovenskej republike. ak budete sam v aute a nemate svedka ,tak policajt vam kludne na stopke ,ked bude mat zlu nalodu ,nasoli za 300e. neurobite nic!!! a ze sa toto buzerovanie deje zo strany policajtov je bezpochybna prax.. preco ,zaco tak neskutocne vysoke pokuty,ked clovek zaraba mesacne len pojebanych 300e,ano ludia su tu aj taky .ja zastavam nazor,ze aj 20e pokuta ma ucinok. pokuta nad 100e je obycajna masineria mafianskyeho vapalneho. (N) (N) (N) za ivety radicovej sa toto nedialo. !!!
01.07.2012 15:00 / AF13 nevhodné
ten cennik robili od boha do boha ....to ze su pokuty neprimerane vysoke sme si uz da sa povedat zvykli ale take sumy pri obj. a subj. zodpovednosti sak to jak keby tocili kolesom a ake cislo padne taka bude suma (N) (N) (N) (N) (N) (N) (N)
02.07.2012 23:40 / levican96
0
nevhodné
Ano pokuty sú neprimerane vysoké. Preto jazdím tak aby som neporušoval predpisy a nemusímm sa ničoho báť.
01.07.2012 21:29 / moojucet
0
nevhodné
AF veď o to im ide ...kvoli čomu myslíš vymysleli objektívnu zodpovednosť????? veď tí demokratický skurvenci už nevedia kde ťa ojebať....smrť takemúto policajnému zriadeniu....ešte toho nemáme dosť???? na slovensku bude dobre až vtedy ak budú skurvení demokrati visieť v každej dedine a v každom meste na kandelábroch... a to bez výnimky a pardónu a to bude ich obj. zodpovednosť!!! a určite aj subjektívna.....nech žije akekoľvek zriadenie iba nie toto skurvené policajtslovensko!!!
01.07.2012 14:58 / laczkopeter nevhodné
sorry, nie zeby som zastaval policajtov ale oni su len vykonna moc. toto je zakon, ktory ma len nahnat do vyrabovaneho rozpoctu nejake tie eura. som zvedavy, kedy zverejnia niektoreho z poslancov, ktory zaplatil pokutu...? toto tiez zavana pouzivanim viacerych metrov...radsej by mali pri.ebat pokutu tym kktom, ktorym smerovky na auta montovali ako nepotrebny doplnok alebo ako zaplatu na vyrez pre smerovku, alebo takym, ktory uz nie len ze telefonuju pocas jazdy a su schopny na prechode zrazit cloveka ale dokonca este aj esemeskuju pocas soferovasnia alebo dokonca maju na volante dodavky rozlozene noviny......toto su podla mna priestupky a nie prekrocenie rychlosti o 10 km a podobne kktiny....ale pri pisacom stole moze vzniknut len kktina a na slovensku teda fakt riadna. clovek ,ktory dokaze vymysliet take koniny podla mna asi auto este ani nesoferoval.....asi fakt maju na to sluzobnych vodicov.....
01.07.2012 22:39 / dominikp123
0
nevhodné
do rozpočtu by sa dali nahnať peniaze aj tak keby tým strašne zničeným policajtom zakázali vo výsluhovom dôchodku pracovať a ak chcú pracovať ďalej tak zobrať výsluhový dôchodok aj tak je nezaslúžený a neprimerane velký
01.07.2012 14:12 / Bacilenko nevhodné
Nikdy nebudem jazdiť normálne vy zelené mozgy..
01.07.2012 22:22 / vyrobca1
1
nevhodné
dufam ze ta tie blbe reci prejdu ked zrazis prveho cloveka....
01.07.2012 17:17 / balaz.janJB
3
nevhodné
Práve kvôli takým ako si Ty tieto pokuty musíme platiť aj my ostatní. Dúfam, že Ti poliši naparia strop :-| :-| :-|
01.07.2012 15:47 / clashJoze
2
nevhodné
to sa teraz chváliš, že máš v hlave nasraté?
01.07.2012 13:49 / Tommy.Vercetti nevhodné
pokuty ako keby sme na Slovensku milionari sa zobudte pani policajti
01.07.2012 21:23 / klokan01
0
nevhodné
no podla mojho nazoru to robili slusne napisane kokoti co maju IQ mrazenej tresky
02.07.2012 23:42 / levican96
0
nevhodné
Aký rozdiel je medzi Robertkom a Robom ? Robertko je náhrada, ale Robo je skutočný K---T !
01.07.2012 21:52 / kohut331
0
nevhodné
neurazaj ;-D tresku
01.07.2012 14:11 / estix
3
nevhodné
Tommy.Vercetti no bohuzial, na Slovensku mnohi jazdia ako milionari. Schvalne, na com jazdis ty? :-)
01.07.2012 13:43 / matko.presov nevhodné
STOPKA 300€.... to snaď nemyslia vážne ,ved sa stane že prehliadnete stopku na mieste ,kde by ani nemala byť lebo je tam dobrý rozhľad... 300€ ? celý mesačný plat?
01.07.2012 13:50 / estix
5
nevhodné
matko.presov pravdu mas v tom, ze tie pokuty su prehnane, ale na druhej strane sme si sami na vine. Ruku na srdce, kto z nas nikdy neurobil nejaky priestupok??? ...a uplne zbytocne !!! Len tak z frajeriny prekrocil rychlost, obehol niekoho aby si nieco dokazal, alebo svihol to na cervenu ???? Ked vidim niektorych "umelcov" ako jazdia, tak by som zobral nielen vodicak, ale aj rodny list :-(
02.07.2012 11:21 / pikaaa
1
nevhodné
teraz som sa vratil z Talianska... nasich fizlov by som poslal tam a statny dlh Talianska by razom nebol... cervena je tam odporucanie a nie vec ktoru treba respektovat .. policajtov som tam videl za 6 dni 3x ... carabinierov na dialnici 2x a policia stradale 1x a to som stravil cez 1300 km po cestach.... ale dajak to tam funguje .. havariu som nevidel ani jednu...
01.07.2012 13:50 / majo800423
2
nevhodné
Súhlasím! .. ja som tiež dostal pokutu za stopku a pritom policajt sám povedal, že by tam možno nemusela byť a pritom sa vyhováral na šéfa, že ich nútia vyberať pokuty a nezjednávať sumy a podobne... že som ešte dobre obišiel a tak.... Ja hovorím... kto tam tie stopky dáva a hlavne kto vymýšľa pokuty za ne je K0K0T !!!
01.07.2012 13:56 / estix
0
nevhodné
ja som minule dostal pokutu 10€ (slovom desat !!!) za to ze som udajne nedal prednost na krizovatke. Vozidlo, ktore malo prednost, tak vodic tam stal a rozjimal, dokonca mu skapal motor, tak som vystartoval a za krizovatkou BAC - policajti. Od kazdeho pytal s usmevom na tvari 10 ecka. No skus mu to odmietnut! Dal mu ich kazdy, lebo nikto sa nechcel natahovat pre 10 ecka. Neviem, ci ten okotko, co mu skapal motor bol dajaky agent provokater, ale vtedy urcite zarobili na tych 10-eckovych pokutach asi dost. Inak bolo to v KE pri Blsaku smerom ku Carefuru :-)
01.07.2012 13:13 / jonyy001 nevhodné
aby vam jebal pes vaše matere s takymato pokutamy kurvy policajne čo tu ludia zarabaju tisice?pojebany komunisticky policajny štat
01.07.2012 13:18 / 1soda
2
nevhodné
za komunistov sme nemali take pokuty ,ale inak suhlasim :D
01.07.2012 16:47 / 111zorro1
0
nevhodné
za komunistov neboli take vysoke pokuty v korunach ako su teraz v eurach...
Nieje to jedno?Ak dodrziavam rychlost a ostatne predpisy,mozu ma kontrolovat aj cez moje sukromne GPS.Toho,kto nejazdi jak kysucan,to nemusi zaujimat.
01.07.2012 22:46 / dominikp123
1
nevhodné
ved ked máš pri sebe stále niekoho kto dosvedčí že si ten predpis dodržal tak je to ok no ak nie a tý gestapáci sa dohodnú že si nezastal na stopke budeš platiť ako najatý ;-D
01.07.2012 14:05 / estix
0
nevhodné
plny suhlas s tebou, len niekedy sa moze stat, ze dostanes pokutu nepravom, alebo ozaj ti ujde noha o 5-10km/h. Staci mensi kopcek.... Mne sa napr. stalo, ze som isiel pohodovo mimo obce nejakych 70-80km/h. Mierne stupanie, dva jazdne pruhy, na ceste cyklisti, tak som dal smerovku a lezerne som presiel do laveho pruhu a obchadzal som tych cyklistov. Ked som ich mal vsetkych v spätaku, tak som sa zaradil naspät do praveho pruhu, ale to uz hore na horizonte stal policajt a zastavoval ma. Tak som zastavil, dal mu doklady, lebo si ich pytal a ked ich mal v ruke, tak sa pytal, ci viem aky priestupok som urobil. Skoro mi oci vyskocili. Ja a priestupok? Ved som svietil, priputany som bol, rychlost som neprekrocil, reku srandu si robi. Potom sa ma spytal, ze co mi hovori jazda v jazdnych pruhoch mimo obce !!! Darmo som mu vysvetloval, ze som obchadzal cyklistov, darmo medzitym aj ti cyklisti dosli a slapali dalej, nic nepomahalo, len dat mu 500 korun (este boli koruny). Keby vtedy moja 6-rocna dcera uz nezacala mrncat, tak sa s nim tam natahujem, ale hodil som mu ich do ksichtu, zobral blocky a odfrcal som nasraty jak mucha puk. Aspon som ho zasypal sprskou kamenia, ktore mi vyleteli spod kolies.... :-|
01.07.2012 14:00 / majo800423
0
nevhodné
V poriadku súhlasím, ale niekedy sa stane aj skúsenému šoférovi, že prehiladne stopku... ani nevieš ako sa Ti to stane a policajt už bude stáť za rohom a striehnuť. Niektoré stopky sú nakreslené aj na ceste čiarami a nápisom, niektoré nie a hlavne pri takých je tabuľa vždycky umiestnená vysoko, abyy si to všimol tak kamionista a nie šofér osobného auta.
01.07.2012 12:39 / obrazovka3 nevhodné
čo to riešute modre parkovačky a podobne predpisy pozna každy a aj viete čo ste zapričinili tak čo tu k... pišete chudaci naučte sa jazdit a nie piratit potom nebudu pokuty , iste ten zakon ma svoje chyby ale myslim že to určute maju premyslene
01.07.2012 15:08 / TITID
1
nevhodné
idiot,co ma jazdenie spolocne s prikazom,ze policajt musi za danu sluzbu naplnit normu a vybrat xy pokut ty debilko!
01.07.2012 17:39 / 1soda
0
nevhodné
a to je dalsi problem ,odmenovanie podla toho kolo vyberu pokut,nie kolko zachrania deti proti zrazeniu,kolkatim nehodam zabrania lebo nahlasia poskodenu vozovku ,kolko odstrania z ciest vrakov ktore nemaju STK a pod . heslo "pomahat a chranit " by mali zmenit na "vyberat a drazdit"
01.07.2012 14:30 / estix
1
nevhodné
obrazovka3 plny suhlas s tebou. Frajerina je dat si modre parkovacky, aspon 1000W subwofer, vyladeny vyfuk a pod. tuning a potom ho zbieraju niekde zo stromu - v tom lepsom pripade! Nehovorim, aj ja prekrocim rychlost, ale viem ist aj 50 km v kolone za kamionom. Ked vidim, ze za ten cas ma obehlo asi 10 aut a to tak, ze na doraz - kamion brzdi, ja brzdim, za mnou brzdi....Pritom do ciela prideme rovnako - vacsinou vsetkych tych "umelcov" o nejakych par desiatkach km dobehnem. Vacsinou takto riskantne jazdia ti mladi - cest vynimkam. Vyfasuju auticko od otecka a pod ho robit frajeriny. Na rozdiel napr. odomna, ja som si preskakal jazdu od Trabanta, cez Moskvic a Ladu 2105, F Ritmo, Ford Orion, .... az po H Accord. Chcem tym povedat iba tolko, ze vdaka tym soc. autam clovek si aspon tu rychlost tam uvedomil, ked sa vsetko triaslo, hrkotalo a obcas nejaka ta kapota sa otvorila za jazdy... ;-D Dnesni "vodici" sadnu do fasackeho auta a nevedia si uvedomit tu rychlost a potom sa cuduju nad pokutami :-(
01.07.2012 12:34 / 1soda nevhodné
mne sa strasne paci ako sa vyhovaraju na bezpecnost na cestach :D ....nevidel som raz merat rychlost na useku kde sa stavaju nehody ,tam kde moze clovek na rovinke pridat kusok oni meraju ,meraju za drahe desiatky tisic eur a vyberaju dalsie desiatky tisic eur ,no nehod neubudlo ,poistnych udalosti je este viac ,na cestach jazdi kazdy druhy ako uplny 0ebil vystresovany v lavom pruhu 48kmh aby nahodou neplatil .No rozumny clovek v tom nevidi ziadne pozitivum a aj trulkovi pride ze proste zdieraju ludi z penazi .Banda jedna vychcana .
01.07.2012 16:30 / majo.gregus
0
nevhodné
policajti su banda skorumpovanych,po protekcii dosadenych hajzlov...Striehnu ako supy na zdochlinu a skryvaju sa za uniformu:Ved aj v Krtisi.Jeden skoci zo 6 poschodia,dalsi falsuje doklady na auta atd.
01.07.2012 12:29 / horvi39 nevhodné
zákony o pokutách to im ide na jednotku,ale zákony aby pomohli ľudom tak to je iný level to im nejde tupcom :-D
01.07.2012 11:55 / Aspire122 nevhodné
zase chcu viac zarabat ako keby im hento nestačilo
01.07.2012 11:53 / scart35 nevhodné
A keď nastane takáto situáci ako sa to bude riešiť: Dvaja susedia majú dve rovnaké fábie obidve sú v striebornej farbe-kombíčka. Jedného dňa sa milí susedia povadia nadajú sí to mužských pohlavných orgánov a sú navzájom nahnevaní. Jeden sa chce susedovi pomstiť a keďže ŠPZ nesmie byť prichytená ničím iným ako len držiakom ŠPZ aby sa dala bez použitia akéhokoľvek náradia zobrať tak si ju milý nahnevaný sused požičia a prejde v noci popred radar v meste 100-120 aby svojmu sokovi pekne zavaril a vrátil mu tie nadávky . Podotknem,že tvár si zakryje rukou alebo proste bude ju mať odvrátenú aby sa to nedalo zistiť. Koniec príbehu. AKO SA BUDE TOTO RIEŠIŤ? AKÁ JE MOŽNOSŤ,ŽE CELÉ KONANIE BUDE SPRAVODLIVÉ??? Niak keďže,zákon je,ŠPZ je a cez noc sused nemusí ani zistiť,že si niekto tú ŠPZ požičal.
01.07.2012 13:37 / estix
1
nevhodné
ked mas debila suseda, tak si na noc davaj SPZ dole ;-D
01.07.2012 11:44 / woed32 nevhodné
a teraz,ked ti ukradnu auto,zlodej sa vyblazni a ty si to mozes hodit na pokutach alebo ako to je,ci len na rychlost
01.07.2012 13:39 / estix
0
nevhodné
kazdemu, komu slohnu auto, to predsa nahlasi. ak mas papier od policajtov o nahlasenej kradezi, tak si za vodou. Ak nemas, tak si debil :-D
01.07.2012 11:38 / Pali19 nevhodné
toto je neskutčne s tymy pokutamy to ani neni na poucenie ale to je okradanie ludi!!! mne kvoli jednej malej havarii zobrali soferak na pol roka a 500 eury pokuty a prisiel som o robotu lebo som robil sofera s povolania skorumpovane je to tu všetko !!!!!!!!!
01.07.2012 11:14 / DJVinyl nevhodné
ako jak bi sa mali riešit ŠPZ a rovnakým trojčislom?...ved nijako , ked teda pripadne trojčislie na mna povedzme za to mam bit pokutovani? to je blbost...ved aku ŠPZ mi dopravak pri prihlasovani auta vida taku použivam tak ake riešenie...?
01.07.2012 13:29 / DUCATKA6
0
nevhodné
Mal by si sa prestať byciklovať , lebo ti to spôsobuje gramatické problémy :DD
01.07.2012 14:20 / chevy03_ZA
0
nevhodné
vidím že aj ty si mal zo SJ 1 s * :D keď dokážes napísať slovo bicykel :D
01.07.2012 11:35 / un_known
0
nevhodné
si zabil ty bernolak :)
01.07.2012 11:06 / jarko6606 nevhodné
Iba tolko ze v tejto republike pokial zakon ma platit a fungovat tak na vsetkych aj na auta zo znackami 555. 666 .007.atd a znamych policajtov.
01.07.2012 11:03 / efren24 nevhodné
som zvedavý, ako budú riešiť naších ,,úbohých" spoluobčanov tmavšej pleti, ktorý sa vo veľkom prevážajú na autách s anglickou ŠPZ-tkou a volantom samozrejme na prave strane, ktorí si už teraz beztrestne jazdia po našich cestách a samozrejme bez zákonnej poistky!!!!!!!
01.07.2012 13:42 / estix
2
nevhodné
keby to bolo na mne, tak ja by som zakazal viest vozidlo s volantom na pravej strane vodicom vlastniacim vodicak vydany v krajine, kde sa jazdi vpravo a bolo by po probleme (Y)
01.07.2012 17:47 / FIFTY007
2
nevhodné
a čo anglický turisti, ktorý idu na výlet naprieč Európou na aute :-(
01.07.2012 10:53 / buddy2204 nevhodné
a neodporúčam zastaviť auto pri hliadke a isť sa vyčúrať lebo prídete o techničák tak ako ja kvôli modrým parkovačkám takže asi len tolko ved predsa policajt pokial sám nezastaví auto nemá právo skontrolovať vozidlo či sa mýlim? :-(
01.07.2012 13:24 / zjety_yeti
0
nevhodné
ty trdlo, v zákone sú vymedzené farby ktoré môžeš používať na svetlá, podľa toho či patríš k autám s právom prednostnej jazdy. toto tvoje svetielkovanie môže stáť raz niekoho život, ak si ťa náhodou pomýlia so sanitkou atd. a ked niečo meníš na aute chod na stk, kým ti to tam neschvália, budeš pokutovaný, bože ja neviem ako si dostal vodičák.
01.07.2012 11:32 / certicek79
3
nevhodné
dobre spravili a mali ti jebnut este poriadnu pokutu (N)
01.07.2012 10:39 / zanedbany1111 nevhodné
Poviem iba tolko,k tomuto choremu statu a aj chorej vlade,mame najhorsie vypracovane zakony v europe a dovolim si tvrdit ze aj na svete,a nejvecsia ironia je to ze cim chudobnejsi stat tak tym tvrdsie zakony voci slusnym ludom,a podvodnici si robia co chcu,je to fakt na hlavu v tomto state,samy podvod a sama tunelaren,ale hlavny vinnici sedia v parlamente,je to fakt a kazdodenna realita,najlepsie je z tohoto statu utekat niekam inam,a uz to aj zvazujem,lebo toto tu je len chore zavadzanie ludi a nikto nie je za nic zodpovedny v tomto state,nenajdete politika,ktory by bol potrestany v tomto state za zle a blbe rozhodnutia,ale ked clovek urobi chybu,hned je rieseny policiou pripadne exekutorom,je to tu chore,aj z nasimi zakonodarcami!!!!!!!!!!!!
01.07.2012 13:27 / zjety_yeti
0
nevhodné
v septembri chceme ísť aj s kamošom preč z tohto bazmekistanu. obaja sme manažéri, ale radšej budeme robiť podradnú robotu vonku a platiť 40% dane, ale aspoň uvidím kam idú, do zdravotníctva, na cesty, do škôl atd....toto je tu hnus, tu sa všetci iba tvária že majú životnú úroveň, kdežto v nemecku, rakúsku švajčiarsku hociaký sedliak si žije lepšie ako mudrlanti z blavy (príklad) na leasingových ojazdených audi..
01.07.2012 11:29 / SEGGYYY
0
nevhodné
viac ludi zvazuje odist z tohto hnuneho Slovenska
01.07.2012 10:58 / Kobra286
0
nevhodné
plne suhlasim je to tak
01.07.2012 09:57 / aj301 nevhodné
Asi treba sledovať na cintorínoch tzv. parte. No a ako priestupcu oznamiť už zomretu osobu. Morbídne ale asi by sa dalo na to vyhovoriť. Ale aj tak je to sprostosť ved policia ma dnes tolko technických prostriedov že možu vybrať pokut kolko len vládzu. Ved sa idu po meste sami pozrážať čo ich tolko zbytočne jazdí krížom-krážom. Toto je už strata práv a slobod. Fuj.
01.07.2012 09:22 / Duri230 nevhodné
kur*a a tie pokuty ake su primerane našim platom. Je to dobry pocit žit na SK (N)
01.07.2012 10:16 / cynik
0
nevhodné
...a k výške pokút so chcel dodať iba toľko, že vytvára nekonečný priestor pre tých vzdelaných a čestných policajtov, čo si budú pomáhať do rodinného rozpočtu a navzájom sa chrániť....!!!! Asi preto, že ryba smrdí od hlavy !!!!!!!!! ...boli predvčerom zbalený pohlavári tzv policajnej akadémie - predajne policajných uniforiem a policajných flekov....., alebo v týždni zbalený sopliak, čo legalizoval lopky........................................................
01.07.2012 10:08 / cynik
0
nevhodné
No s týmto a "cenami" pokút sa opäť dakto vyfarbil....!!! Na začiatku to bol debilko so zajačím pyskom Lipštejn a na konci naši pridrbaní zákonodarcovia.... Už som sem párkrát dávnejšie písal k slovenskej legislatíve všeobecne aj k tej týkajúcej sa motoristov.... Vďaka slovenskej legislatíve( vražedne zložitá inštalácia LPG, nezmyselná Kontrola Originality, či lekárničiek, policajt v civile.........), zameranej vyslovene protiľudovo, som 90 % áut, ktoré som si doviezol dal na české tabuľky, prípadne ich nechal na nich, ak som ho kupoval v Česku.... Posledne som tak urobil v decembri 2009 a opäť som ako vidím urobil dobre.....
01.07.2012 14:40 / estix
0
nevhodné
cynik ja tiez jazdim na ceskych SPZ, ale nevidim v tom nejaku vyhodu, pretoze v pripade priestupku vedia predsa poslat pokutu aj do zahranicia. Alebo nie? To skor doteraz pri subjektivnej zodpovednosti som mal "pokoj", pretoze ked policajt videl CZ SPZ, tak mi radsej dal pokoj. Obcas som to aj zneuzil, ked som nieco vyviedol, tak som rovno zaparkoval pri policajtovi a pyutal som sa napr. na cestu. To, ze som rozpraval po slovensky, to ziadneho policajta ani netrtlo ;-D
01.07.2012 09:17 / TO-Eugen nevhodné
a ked napišem auto na starku čo vživote nemala vodičak ani nesedela za volantom tak sa naši pani lopicajti možu isť pasť
01.07.2012 13:45 / estix
0
nevhodné
hm, raz to auto zdedis aj s dlzobami ;-D
01.07.2012 08:45 / xo007 nevhodné
zas *icoviny
01.07.2012 08:42 / skrico737 nevhodné
uz nevedia kde vsadial nahrabat peniaze... zase iba jeden poriadne premysleny plan ako vytazit co najviac :-|
01.07.2012 08:39 / fero77ke nevhodné
a co s autami so zahranicnou znackou ;-D
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Šport.sk Mobilmánia.sk Živé.sk Čas.sk Adam.sk

Bude sa rozhodovať o peniazoch pre úspešné projekty. To neznie dobre.

Komentár: Investičné Vianoce – Budiž Euro!

Smartfón nižšej strednej triedy s dobre vyladeným systémom Android a podporou LTE. V akciách operátorov je už za euro aj pre nižšie paušály.

Lacné LG operátori milujú (test)

Eva Kapusniaková (25) mala skutočne namále!

Eva z Farmny: Životné rozhodnutie!

Mali by sedieť v školských laviciach, a doma sa hrať s autíčkami. Namiesto toho do nich teroristi kopú a bijú ich železnými tyčami, aby ich zocelili.

Drsný výcvik detských džihádistov: Zoceľujú ich bitkou a násilím!
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie