Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
< späť na článok

Diskusia : Prečo telefón skutočne nepatrí za volant

109 príspevkov
30.05.2012 18:09 / jancisko20 nevhodné
najvacsi problem su nase cesty a niektory soferi...
31.03.2012 08:49 / P.Kennealy nevhodné
Pripomenulo mi to "inteligentne" vysvetlenie prudko mudrej Agatky Hanychovej, ked naburala na parkovisku 3 auta po tom, co jej padla cigareta, ktoru si prave zapalila. Ta krava pustila volant a lovila cigaretu. A zdovodnila to tak, ze auta predsa zaplati poistovna, ale jej salu od LV by nezaplatili, keby jej ju ta cigareta prepalila.
30.03.2012 19:48 / enermax nevhodné
Ano je to tak. Aj keď máte hands free, tak myslíte úplne niekde inde ako na dopravnú situáciu. Minule pred priechodom pre chodcov som sa uvedomil až keď ma dvakrát nadhodilo - raz keď som prešiel babku a druhýkrát keď som zacúval sa pozrieť o čo išlo.
30.03.2012 20:22 / estix
1
nevhodné
dufam, ze si presiel svoju babku a aspon si konecne dedil ;-D
30.03.2012 19:35 / makarino1 nevhodné
Tak by mali zakázať vodičom aj rozprávanie sa so spolujazdcami!!!Alebo zakázať používať navigáciu,rádio.Zakázať si spievať za volantom!!!Pripomína mi to rozprávku: "Princezná s hviezdou na čele".Vymýšľajú si kraviny,len aby mali za čo od šoférov vyberať pokuty.Nič iné v tom nie je!!!SMS-kovanie za volantom je nebezpečné,to áno.Ale telefonovanie?
30.03.2012 20:04 / estix
0
nevhodné
...mozno na telefonovanie , fajcenie a dokonca aj alkohol by stacilo jedno jedine slovo: VYLUKA z poistenia. V praxi by to znamenalo asi tolko, ze za volantom by si mohol telefonovat, fajcit a mat aj vypite napr. do jedneho promile, ALE v pripade nehody by sa na takeho vodica nevztahovalo ziadne poistenie. Vsetky skody na majetku a zdravi by hradil takyto vodic zo svojho vrecka. Clovek by si vtedy dobre rozmyslel, ci bude telefonovat, fajcit, alebo si da nejake pivo pred jazdou. A ked uz by aj isiel s niecim zo spomenuteho, tak by daval vacsi pozor a hlavne by pri pohlade na policajtov nebol v strese, ze dostane pokutu. Beztresnost by fungovala iba dovtedy, kym by nenastala nehoda. Potom by nastala represia. Ja osobne by som take nieco uvital, pretoze niekedy clovek potrebuje odbehnut s autom a moze sa stat, ze zabudne na to pivko, co si dal pred hodinou, alebo podobne je to aj s tym telefonovanim - moze sa jednat o surny telefon (je pravda, ze v sucasnosti sa asi neda hovorit o surnom telefonovani ;-D ) Myslim, ze chvilu by to trvalo, kym by sme sa vsetci prevychovali a mohli beztresne telefonovat a pit za volantom. :-|
31.03.2012 08:46 / P.Kennealy
0
nevhodné
Napriklad v Dansku maju toleranciu 0,2 promile, ale ak sposobis nehodu, zabudni na toleranciu, pritazi Ti to. Iba ak Ta zastavia a nafukas do 0,2 promile, nechaju Ta tak.
31.03.2012 14:55 / estix
0
nevhodné
P.Kennealy wav, tak to s tym Danskom som nevedel, ale aspon som sa uistil, ze to co napadlo mna, nie je az tak od veci. Ked to moze fungovat v DAnsku, preco by nieco podobne nemohlo fungovat u nas? Hm, nikto mi nemusi odpovedat, aj tak som to myslel ako recnicku otazku :-)
30.03.2012 20:11 / estix
0
nevhodné
...ono ked tak rozmyslam, tak nieco v tom zmysle mame uz vo vyhlaske. - vodic ma prisposobit rychlost jazdy stavu a povahe vozovky a najmä svojim schopnostiam..... Cize ak sa nic nestane, tak v podstate vodic moze neprisposobit rychlost jazdy uvedenym okolnostiam a schopnostiam, ale ak sa stane nehoda, tak mu nasiju tento paragraf a je v prdeli ako Bata s drevakmi ;-D
30.03.2012 19:43 / macyvegr
0
nevhodné
Vies, tiez ma seria sikanovanie vodicov zo strany policie mnohymi castokrat podla mojho nazoru nie velmi opodstatnemi zakonmy. Ale ked obcas natrafim na niekoho ako si ty tak som chvylami nasim zakonodarcom za tie zakony a pokuty normalne aj vdacny :o)
30.03.2012 17:42 / XBlade2 nevhodné
poznam vodica ktory si dokaze v klude precitat noviny ked soferuje po dialnici alebo stikat si nechty stikatkom viazat si kravatu kerovat nohami resp. kolenom atd :D rocne najazdi cca 100 000km takto funguje uz dobrych 15 rokov a telefonovanie? dost bolo zartov diar oprety o volant a zapisuje si terminy a stretnutia s klientmi :D
30.03.2012 19:52 / enermax
0
nevhodné
Chápem, že je zaneprázdnený, ale prosím nezabudni nás informovať keď niekdedy nadrbe niekde - vieš ako výchovný prostriedok. Pretože podľa toho čo tu o ňom píšeš je to IBA otázkou času (a ver, že mu to neprajem). Jedine ženy dokážu (rozumej majú väčšiu šancu nenadrbať) pretože dokážu sa sústrediť na viacej vecí naraz.
30.03.2012 19:36 / macyvegr
0
nevhodné
Podla toho co pises mi to dokonale sedi na takzvanych ,,sakacoch". Inak povedane to su taky ty vseliaky ,,podnikatelia" a ,,biznismani" a ,,manazeri". Viem o com hovorim lebo jednym z nich je aj moj sef vo firme kde aj ja pracujem. Mimochodom pracujem ako vodic z povolania. Takze k tym sakacom: Podla zaradenia patria do kategorie tzv. ,,vodici podnikatelia". Pozname mnozstvo kategorii podla typov vodicov. Spomeniem este zopar najvyznamnejsich kategorii ako su vikendovy soferi, soferi adolescenti, soferi zaciatocnici, soferi dochodcovia, profesionalny soferi-vodici z povolania a pod. Teda ty ,,vodici podnikatelia" - je to pomerne novodoby trend poslednych rokoch a je o nich zname, ze patria takmer suverenne k najhorsim soferom vobec! Ci uz co sa tyka poctu zavinenych dopravnych nehod, riskantnej a rychlej jazdy a tiez aj arogantneho spravania sa voci ostatnym ucastnikom premavky. A to mozem takmer 100 percentne potvrdit z vlastnej skusenosti hlavne co sa tyka toho mojho uz spominaneho sefa. Ale aby som len nekritizoval tak treba povedat, ze ich silnou strankou je to, ze maju najazdene a jazdia pomerne vela kilometrov (niekedy dokonca viac ako vodici z povolania) ale to je asi len jedine plus a vyhoda ktoru tyto soferi maju.
30.03.2012 17:15 / alfonzas nevhodné
vidim že im to musím prísť ukázať (Y)
30.03.2012 16:58 / lico-1 nevhodné
tu nejde ani tak o ten telefon skôr o aroganciu-pri odbočovaní nedaju blinker a telefon v ruke nemaju,čiže riadne sa venuju vedeniu vozidla......ked sa pozrem na značku 80%-BA.
30.03.2012 17:37 / XBlade2
0
nevhodné
jezis to uz musis byt retard aby so nedaval blinker za to ze v druhej ruke drzis fon ;-D ;-D ;-D
30.03.2012 19:17 / macyvegr
0
nevhodné
Mas pravdu. Ja mozno tak trochu povazujem za retardoch ludi co jazdia s automatickou prevodovkou a potom sa napriklad chvastaju, ze vedia to co pises ty
30.03.2012 12:38 / mmaker nevhodné
iba debilkovia telefonuju a fajcia ked soferuju,vytlacit mimo cestu takych primitivov
30.03.2012 08:42 / Stegy19 nevhodné
mne telefonovanie za volantom neprekaza.ani som nikdy neminul odbocku alebo nieco take.ja som sofer z povolania a za volantom sedim 10h denne.umna je telefonovanie normalne.len ma stve ze davaju pokuty zato,ale policajt telefonovat moze.jemu nikto neda pokutu.
30.03.2012 17:00 / lico-1
0
nevhodné
aj 10 hodín denne za volantom tuším nie je všetko s kostolným poriadkom.
30.03.2012 14:00 / igorsta
0
nevhodné
Policajti a všeobecne ozbrojené zložky to majú povolené. Prečítaj si a až potom sa hnevaj.
01.04.2012 13:55 / stano12
1
nevhodné
sak ked mozu mat oni, tak mozu setci, bud jeden meter na setkych, alebo kazdy co sa mu paci ? a aj prednostna jazda tych debilov z narodnej zrady tiez nie je s kostolnym poriadkom ...
30.03.2012 19:47 / macyvegr
1
nevhodné
Pocuj igosta, a rovnako tak aj lico-1. Snad sa nechcete hadat s vodicom z povolania, nie? Zvlast ked uz z troch viet je jasne, ze je to profik ktory zrejme podplatil policajta aby ten vodicak vobec dostal ;-D
30.03.2012 21:19 / gorkoo11
0
nevhodné
To maš z vlastnej skusenosti?
30.03.2012 20:35 / estix
0
nevhodné
...chyba je mozno v tom, ze ti mladi - ako napr. Stegy19 co ma aspon podla profilu 25 rokov - maju k dispozicii iba nove a silne vozy, v ktorych clovek si neuvedomuje rychlost, lebo to v tom aute jednoducho nie je citit. Preto si myslia, ze za volantom stihnu vsetko, od rannej hygieny, cez pracovne zalezitosti az po vecerny sex :-D Ja som odchovany na socikovskych autach, v ktorych clovek tu rychlost si uvedomoval a to teda riadne, ked pri 80-tke sa uz vsetko triaslo a pri stovke, to uz som drzal dvere aj sedadlo ;-D ;-D . Ked som po revolucii si kupil Hondu Accord 2,0 US-verziu s vyklapacimi svetlami a s tachometrom v milach, tak tiez som sa nudil v aute a myslel som si, ze popri tom mozem robit neviem co. Parkrat ma zastavili policajti, lebo ja som sice isiel 60, ale oni nevedeli pochopit, ze to bolo v milach, takze som isiel 96km/h Proste chcel som tym povedat iba to, ze vdaka technike terajsi vodici podcenuju rychlost a premavku ako taku :-(
29.03.2012 20:42 / estix nevhodné
podla mna telefonovanie v akejkolvek forme za volant nepatri !!! Mozte mat aj handsfree, jednoducho, ked telefonujete, tak idete ako automat. Mozog sice reaguje na pripadne zmeny v premavke, ale vy si to neuvedomujete. Parkrat sa mi stalo, ze som takto dvihol telefon (aj cez handsfree) a az po ukonceni hovoru som zistil, ze neviem,ako som presiel par km a raz som dokonca minul odbocku :-( a musel som sa vracat nazad. Kazdy, kto tvrdi, ze moye bezpecne telefonovat za volantom je naivny blbec. Odkedy sa mi to stalo s tou odbockou, tak v aute telefon nedviham, alebo ho hadzem po spolujazdcoch (Y)
29.03.2012 20:26 / 1_Kosicko nevhodné
Kto pozera TOP GEAR tak vie ze sa da soferovat aj v spacaku alebo pri tom prisit kombik na koseli : :-D :-D :-D :-D
30.03.2012 12:03 / Franc1644
0
nevhodné
S tym tu moc nevyskakuj,lebo sa moze lahko stat ze to uvidis aj v reale.Niekto si povie ze on je dobri vodic a ze on to zvlada a ze on je dokonaly vodic a dokaze v aute bez problemov pozerat 3 filmy naraz.Takze bacha,niekto si to moze vziat k srdcu ako tu tak citam.
29.03.2012 19:54 / Duri230 nevhodné
a čo takí kuriéri ? Ved to ani nejde bez toho aby netelefonovali, alebo si nepozerali dodacie listy o dalších zásielkách ktoré majú doručit. Chlapci z UPS, GLS Ten expres, DHL atd. musia telefonovat počas jazdy, inak by to nestíhali ked maju naložene plné auto...
30.03.2012 20:02 / macyvegr
1
nevhodné
Mno jo vidim, ze si docela mlady tak to sa da pochopit tato tvoja otazka. Lenze ono je to tak, ze ani neze by museli, ale proste tak nejak chcu. A co tak sledujem vekovy priemer tychto kurierov (presne tie spolocnosti co pises, UPS, GLS, Ten Expres, DPD a pod.) tak sa tomu ani nedivim. Ale tak mlady maju este casu dost aby na to raz mozno prisli :o)
29.03.2012 20:49 / estix
1
nevhodné
kurieri su v podstate chudaci. Nechcem ich samozrejme urazat,ale ten titul si zasluzia iba preto, lebo oni to jednoducho robit musia, inak by prisli o pracu. Nie je to ospravedlnenie, ale donekonecna sa nebude dat na nich tlacit a raz s tym budu musiet seknut. Dufam, ze nie na zaklade nejakeho nestastia. V ich pripade jednoducho stagnuje logistika. Ked pred jazdou si kurier nevie pripravit plan jazdy, alebo mu ho niekto nepripravi (neviem, ako to maju zariadene), tak potom to riesi za pochodu (za jazdy). Ja osobne neraz som si nieco objednal a kurier ked mi to dorucil, tak po vzbaveni mojej zalezitosti priamo pri mne volal dalsiemu zakaznikovi, ze o par minut je unho. TGakze, ked sa chcem,da sa to telefonovanie vyriesit aj mimo volantu.
29.03.2012 19:33 / Visitor100 nevhodné
Telefonovanie za volant nepatri. Ak niekoho veziem a niekto mi zavola tak telefon podam spolujazdcovi nech povie ze sa ozvem neskor, ak idem sam tak proste volajuci musi pockat kym sa nedostanem do ciela.
29.03.2012 19:06 / somnaO nevhodné
Tak nech mi niekto vysvetli ako mozu Policajti pouzivat vysielacky v aute? Oni vedia aj soferovat pri tom??? Podotykam,ze ak je tam len sam vodic!!! Tak sa nevyhovarajte ze preto tam sedia dvaja---nie vzdy to je pravidlom !!! Vysielacka odputava pozornost tak ako aj telefon !!! Nieje to o tom ci to patri za volant alebo nie----vecsina ludi sa nevie sustredit na dve veci naraz=soferovnie+ cigareta/hudba/radio/spolusediaci/jedlo/telefon....atd Takze ta mensina co to zvlada lavou zadnou-ta musi trpiet s ostatnymi. Len na Policajtov to neplati a i nadalej pouzivaju vysielacky a ine zariadenia....
30.03.2012 20:19 / macyvegr
1
nevhodné
Bose Bose. Ludia vy mate ale starosti. Skoda, ze sa tak nestarate o seba a o svoje chybi ale len furt na druhych ukazujete prstom. A este k tomu tvojmu prispevku. Tak to co si napisal to este nic nieje. To nechcem vidiet ako ta teprv len naserie ked ti poviem, ze policajti dokonca mozu aj jazdit na majakoch (to znamena, ze mozu vtedy ist aj na cervenu a musis im dat prednost aj ked si na hlavnej). A niektory dokonca mozu aj zastavovat a kontrolovat ostatne auta. Co ty na to? No povec, nejeb.lo by ta? Hajzli jedny ;-D
29.03.2012 21:02 / estix
2
nevhodné
co sa policajtov tyka, tam je predpoklad, ze ten konkretny clovek bud je schopny, alebo nie a o tom sa rozhoduje vo vyberovom konani. Ludia su rozni a niektori z nas maju schopnost robit viac veci naraz a ini nie. Pri preferovanych povolaniach sa to skuma apreto niektori z nas mozu byt policajti, piloti, kozmonauti a pod. V beznom zivote sa to vsak neskuma a preto vo vseobecnosti sa uvazuje tak, ze nie sme schopni robit za volantom viac cinnosti naraz. Niektori jednotlivci to vsak dokazu (alebo si to aspon myslia), ale kedze je to netrenovana cinnost, tak aj tak je riziko, ze to nevedia dokonale ovladat. Preto v civilnom zivote ja osobne, ak by to zaviselo odomna, uplne zakazal telefonovat, fajcit atd. za volantom. Je to podobne ako so sutaznymi pretekarmi. To, ze existuju takyto pretekari (rally, F1, ...) este neznamena, ze vsetci mame take schopnosti (hoci mnohi sa na cestach na nich hraju - bohuzial!) :-0
30.03.2012 17:04 / shakazuluu
2
nevhodné
tak tu sa musim zasmiat a to teda poriadne!!!!!! ano iba sa predpoklada ze by mali byt schpony..som vodic,da sa povedat ze s povolania aj ked teraz nesoferujem,,,mam kadejake papiere a skolenia,odjazdenych ja neviem...ale minimalne 500 000km a ja nesmiem volat lebo to vraj nezvladam ale kade jaky zasran co si ide lahko zarobit prachy k policii a ma ledva co to nasoferovane on moze..ON je schopny...sa poser cely zakon aj republika...
30.03.2012 20:41 / macyvegr
2
nevhodné
Sak len sa zasmej. Ale poriadne. Ja viem, ze si ten super profi schpny vodic co ma najazdene nie 500 000 km, ale rovno 5 000 000 km a ze ti cely svet krivdi ked nesmies ani ty telefonovat za volantom. Ty si vlastne taky neobjavyny genius, Schumacher krizeny s Arnoldom Schwaicenegrom. Len ze taky genius ma akosi problem zohnat 10 eciek a kupit si hands free sadu to je teraz ta jedina drobnost co mi nejde do hlavy, ale vsak nic to. Snad ked zorganizujeme verejnu zbierku na podporu a rozvoj tvojej geniality tak snad sa nam podari ti tych 10 Eur nejako splasit. A potom budes moct zase dalej a nerusene rozvijat svoju nevidanu genialitu. Apropo neviem ci by sa na tvoj podned nemalo zaviest nejake skolenie, alebo dodatocne preskusanie a povolenie soferovania s telefonom pri uchu. Ked uz mas tolko tych skoleni a kadejakych papierov. Myslim, ze by to nemusel byt az taky zly napad a snad by to tebe a podobnym typkom ako si ty konecne pomohlo zavriet hubu
31.03.2012 15:04 / estix
1
nevhodné
macyvegr pha, ale si mu dal ;-D navyse s tzm dodatocnym preskusanim a povolenim soferovania s telefonom pri uchu, nie je az taky zly napad. Sme rozni ludia a niektori mozno aj maju schopnost robit viac veci naraz a niektori maju problem, co i len saq udrzat v jazdnom pruhu :-D Tak by clovek aspon sebakriticky sa sam na vlastnej kozi presvedcilk, ci na to ma, alebo nie. Ja by som tych zastancov telefonovania za volantom posiela do Rakuska na tu drahu kde sa uci skola smyku (neviem teraz ako sa to tam vola) a tam by som im dal tu drahu prejst bez mobilu a s mobilom na uchu a tiez aj s handsfree. Aspon by sa konecne bud potvrdila, alebo vyvratila schopnost talefonovat pocas jazdy (Y)
31.03.2012 18:46 / shakazuluu
0
nevhodné
aj jaj chlapci, takze poporiadku, neviem kto vam dal pravo pochybovat o tom co tu pisem a to o mojich odjazdenych km(zamerne som napisal menej),o mojich schopnostiach a podobne.a preskusat by asi mali vas,lebo ja mam podla zakona preskusania v stanovenych lehotach(ale vy asi ani neviete o co ide podla vasich silnych reci). samozrejme ze v aute mam BT v radiu a telefonujem takto lebo nebudem podporovat tento policajny stat a podla vasich reci asi inteligenciou patrite k tym ktorym obmedzenost kaze hadzat vsetkych do jedneho vreca rovnakych shocpnosti a to nie len pri soferovani.takze ak nahodou niekto napise ze ma napr.viac km ako dajaky mcg...alebo ..stix...tak je to pablb a podobne lebo ked ja nemam tolko tak ani nikto iny!!asi tak...no co na to povedat??nic..skoda reci a hlavne..zavriet hubu by si mal ty..lebo to co tu trepes o arnoldoch a sumacheroch a genioch...su len uuubohe recicky toho kto sam ledva asi vie zapnut klucik od zapalovania sam aby nemusel mat pri sebe niekoho kto mu to napovie :)
30.03.2012 14:10 / igorsta
0
nevhodné
Existuje skupina vodičov, ktorá nemá zakázané telefonovať bez použitia "hands free" pri plnení svojich úloh. Patria medzi nich aj policajti. Telefonovať smú aj vodiči vozidiel ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru, ostatných hasičských jednotiek, Horskej záchrannej služby, záchrannej zdravotnej služby, banskej záchrannej služby, Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby.
29.03.2012 18:59 / 16ursus nevhodné
Telefón nepatrí za volant, ale myslím si že ani žandár, ide mimo obec 70 v obci 30 pri stredovej čiare, prípadne sa vlní ako had cez celý jazdný pruh. Čo vtedy tam robí???
29.03.2012 21:10 / estix
0
nevhodné
...a co ti brani toho "žandara" obehnut? Mne sa parkrat stalo, ze som dobehol policajtov ci uz v meste, alebo mimo mesta a jednoducho som ich obehol. Zda sa mi komicke, ked policajti idu v meste 30 a za nimi sa vlecie kolona blbcov :-D To, ze preco ti policajti sa vlecu 30-kou, to neriesim, v tomto pripade aj to policajne auto je prekazka a treba ju obist :-)
30.03.2012 15:07 / RICIS
1
nevhodné
Súhlasím s príspevkom estix, len dement neobehne policajné auto :-)) prečo?? lebo má v gaťoch a nie v hlave čo ak ma zastavia a pod... treba mať všetko 100% a kľudne obiehať či predbiehať a čo sa týka hlavnej témy telefón za volant nepatrí a na to je mobilný - keď sa nedovolajú tak Vy im určite pri samotnom zastavení vozidla.
29.03.2012 18:19 / mpoma nevhodné
no riesi sa tu somarina ked 900 najkebanych je nepotrestanych podla zakona naco tu riesite telefon a ...
30.03.2012 12:06 / Franc1644
0
nevhodné
Okej.Takze ked ta zastavi polis ze si napriklad telefonoval,tak mu povedz ze ale niekto iny jazdil opity a vy ste ho nepotrestali.Podla mna Ti to musi uznat ako argument,ospravedlnit sa Ti a vyplatit odskodne.
29.03.2012 17:25 / Vivien2323 nevhodné
jasne ze nepatri za volant telefon ani jedenie ani fajcenie to je normalna vec jasne ze sa potom vodic nemoze sustredit ja som takto prisla o suseda pretoze telefonoval vosiel do krizovatky a hasici v plnej rychlosti v palili do nich takze este si myslite ze telefon patri za volant?mozno iba takym samovrahom co im je jedno co sa im stane alebo ze mozu ublizit nedaj boze zabit niekoho koli tomu ze su nezodpovedny na ceste potom bodaj by neboli havarie ludia by neprichadzali o zivoty a chcem este dodat s tym alkoholom za volantom to by mali davat vacsie tresty a nie len rok basy ved aj tak ak sledujete spravy ludia si nedaju povedat dat im riadne pokuty.
30.03.2012 15:13 / RICIS
1
nevhodné
Vivien stým fajčením nesúhlasím to nemá nič spoločné s predstavovaním si :-)) osoby :-) s ktorou voláš a ak máš číslo pošli na tom fajčení sa dohodneme :-))
30.03.2012 08:50 / Stegy19
0
nevhodné
ale ked sa zena maluje za jazdy tak to patri za volant?zaujimave.
29.03.2012 17:21 / jaki nevhodné
A co takto davat do kazdeho autoradia aj funkciu bluetooth? Uz potom aby sa aj ta funkcia pouzivala... :-) je to sice na zaciatku o sparovani telefonu a radia, ale snad s navodom to zvladne kazdy, inak trva to cele asi minutu pri sparovani a potom uz nic, staci mat len zapnuty modry zub... Nie je nic smiesnejsie ako ked clovek vidi drahe auto a typek alebo pipinka si pridrziavaju hlavou telefon o rameno. Tak ked ma na drahe auto, moze si do neho kupit aj hands free... ci? :-))
29.03.2012 18:50 / kobrik2
0
nevhodné
v drahom aute by uz automaticky malo byt bluetooth v radiu
29.03.2012 17:05 / mercedesE4 nevhodné
ja v pohode pocas soferovania telefonujem a este aj fajcim a to v aute s manualnou prevodovkou v meste, mam za sebou uz vyse 300tis km a kvoli telefonovaniu alebo fajceniu som nestratil sustredenie na riadenie a na premavku
30.03.2012 12:09 / Franc1644
3
nevhodné
Ked budes mat najazdenych 400tis. mozes oficialne podla zakona poziadat DI a daju Ti povolenie na namontovanie LCD obrazovky miesto celneho skla. Ale ten blby zakon to dovoluje az od 400tis. takze dovtedy ta este stale bude tento hnusny policajny zdieracsky stat diskriminovat. takze byt tebou rychlo najazdim tych chybajucich 100 000km a montujem si LCD na plochu celeho celneho skla.
29.03.2012 21:25 / estix
1
nevhodné
mercedesE4 asi si sa zatial (nastastie) nedostal do koliznej situacie :-) :-) ...a kedze mas 31 rokov a predpokladam, ze vodicak mas od 18-ky, tak jazdis nejakych 13 rokov a za ten cas mat za sebou "uz vyse" 300tis km tak to je fakt vykon ;-D Ako som uz pisal v inom prispevku, su jedinci,ktori dokazu robit viac cinnosti naraz, ale je potrebne to najprv otestovat (piloti,kozmonauti a pod.) Mozno ze patris medzi tych vyvolenych, ale aj tak by som na tvojom mieste "nemachroval". ************************************************************************************ priklad: moj svagor ma autodopravu a ako byvaly profesionalny jazdec rallye dokaze za jazdy telefonovat, obedovat, vecerat, pozerat na monitore DVD, fajcit , sledovat GPS a ked ho tlaci cas, tak aj tlaci faktury a objednavky. Svagrina z neho chyta infarktove stravy, ale rocne najazdi vyse 300tis. km a to mi este stihne porozpravat, kde pri ceste stali ake stetky ;-D ...ale vynimka potvrdzuje pravidlo!!!
29.03.2012 19:29 / nebojsa30
1
nevhodné
jasne ty si superman
29.03.2012 15:40 / cukrinka004 nevhodné
Tiež absolútne súhlasím. Mám s tým osobnú skúsenosť, keď som bola tehotná. Vodič vychádzal s vedľajšej na hlavnú. Ako hovoria malým deťom, pozri sa doprava, pozri sa doľava a tak vyjdi na vozovku. No ale niekomu je to prd platné. Veľa nechýbalo a keby moja polovička nedupla na brzdy, tak neviem ako by to dopadlo.... Možno by som aj potratila, našťastie to dopadlo dobre. Za telefonovanie by mali dávať poriadne mastné pokuty...
30.03.2012 14:21 / igorsta
0
nevhodné
Keď majú dávať tým čo rozprávajú do handsfree pokutu lebo samozrejme o chvíľu havarujú, tak tým čo havarujú bez telefónovania by mali rovno trhať hlavy. :-) Ale teraz vážne - vždy je to o ľuďoch a ich skúsenostiach. Niekto jazdí a často telefónuje bez nehôd, inému na nehodu netreba ani mobil.
29.03.2012 16:19 / Petricek_Spartan
0
nevhodné
To není jenom o telefonech, ještě horší je kouření a jezení. Navíc silniční zákon to popisuje zcela jasně - řidič nesmí vykonávat činnost, která nesouvisí s řízením motorového vozidla... Blbé je, že policajti se zaměřují pouze na telefony, a nikoli na kouřící týpky a dlabající slečinky za volantem. A vrcholem byla dáma v Praze, která jednou rukou kouřila, druhou si líčila oči a telefon měla mezi ramenem a tváří... A vesele si jela 80 po Jižní spojce
29.03.2012 20:55 / robine
6
nevhodné
dokáž to ty chudáčik.. však ak si si nevšimol, už aj čiernobiela fotografia nie je IN
30.03.2012 20:55 / macyvegr
2
nevhodné
Este ze ty mas na tej fotke oblecene sako. Inak som si uz normalne zacinal o tebe mysliet, ze mas v hlave ... hm, vsak vies co ;-D
30.03.2012 09:04 / Petricek_Spartan
0
nevhodné
Jseš nějak "mimo mísu", nebo ?
29.03.2012 15:34 / RichyRich nevhodné
najlepšie bude keď jebnutí odborníci a všetci okolo prestanu múdrovať a spravia z šoférovania vedu tak sa aspoň zníži počet ožratých fízlov a papalášov za volantom a my ostatní budeme chodiť pešo...šak PHM sú aj tak skurvene predražené na to koľko sa tu zarába,takže len tak ďalej skurvite ešte viac čo sa dá kym sa dá.
29.03.2012 14:21 / Lukino.18 nevhodné
Jaaaj boha co este nenajdete...vsk to je soferova vec,ci telefonuje alebo nie....Radsej nech sa staraju o cestnu premavku :-0
29.03.2012 16:29 / Franc1644
0
nevhodné
Ved telefonovanie MA suvislost s premavkou.
29.03.2012 13:54 / vesmo nevhodné
Je fakt pravda, že nepatrí. Z vlastnej skusenosti viem, že si pri telefonovaní nevšímam značky, ani okolie cesty.
29.03.2012 13:36 / amanzon nevhodné
s týmto článkom absolútne súhlasím. Bola som svedkom ako vodič na prehľadnej dvojprúdovke narazil do 3 chodcov na prechode, nemal žiadnu zábranu, nič mu nebránilo k tomu aby ich nevidel. Ľudiana prechode pritom boli už viac ako v polovici prechodu. Čo bol najbižší chlapec mu vyletel na vozidlo..Ja som to videla z auta ako do nich narazil, aj to že keby sa plne venoval šoférovaniu, iste by ich videl. Chodci sa spoliehali na to že veď sú na prechode. No a to že človek ak telefonuje, je akoby rozdvojený, vtedy nemože dobre vnímať na 100 percent svoje okolie a hneď zareagovať. Pretože myšlienky má sústredené aj na komunikáciu, ktorá koľkorát je aj náročnejšia, kde sa riešia aj nezhody, ale aj biznis, či flirt. Kto volá nevie že dotyčný je za volantom, iba ak by mu to šofér dal vedieť. Aj pri diskusii v aute može toto nastať, nepozornosť, či kibicovanie spolusediaceho, hlavne ak si myslí, že len on všetko vie lepšie ako šofér,/ka. Ja som vtedy nikdy nezdvíhala mobil, nech by mi volal aj anjel z neba či nejaký čertík...cmuk
29.03.2012 13:30 / newminder nevhodné
Neviem, co sa tu kazdy rozculuje...potrebujete telefonovat? odstavte auto tam, kde sa to smie.alebo si kupte si bluetooth hands free za par eur a je pokoj.
29.03.2012 13:24 / Petricek_Spartan nevhodné
Občas se mi to taky stane, že v autě telefonuji, většinou se ale snažím nedělat to. Ale zkušenosti i statistiky ukazují, že mnohem horší je kouření v autě, hrozí odpadnutí popela, popálení, následně se člověk lekne.... a důsledky radši nechi domýšlet.
29.03.2012 20:58 / robine
2
nevhodné
tak si priškvaríš vtáka ak ti odpadne horúci popol na gate
30.03.2012 09:05 / Petricek_Spartan
1
nevhodné
Dobrý nápad - tak to zkus Ty, ale předem oznam kudy pojedeš aby se Ti všichni slušní lidi vyhnuli obloukem
29.03.2012 11:43 / Pierros nevhodné
Nemyslim si ze je to nebezpecne. Bezne telefonujem na dialnici... Mam automat, zapnem si tempomat a jednou rukou ovladam volant + moje auto ma funkciu Lane Asistent takze samo sa drzi v jazdom pruhu + ak sa nebezpecne priblizim k nejakemu vozidlu samo spomali... takze to auto ide takmer samo... este zopar inovacii a budem sediet v zadu a zriadim si tam kancelariu :-)
29.03.2012 18:03 / pi6ta1
1
nevhodné
bratku ale nie každý má také auto ako ty
29.03.2012 13:23 / Lucqo2211
1
nevhodné
To sa chváliš že si to možeš dovoliť alebo ako? :)
29.03.2012 14:15 / Pierros
2
nevhodné
V ziadnom pripade sa nechcem chvalit alebo zvyditelnovat... len poukazujem na to, ze v dnesnej dobe u modernych aut to nie je az tak nebezpecne. Moj subjektivny nazor. 100ludi= 100nazorov Prajem vam krasny den.
29.03.2012 19:43 / nebojsa30
0
nevhodné
maj si čo chceš zákon plati aj pre teba
29.03.2012 16:32 / Franc1644
1
nevhodné
Zas ved hej,v nutnom pripade na dialnici,rovnej ceste mimo mesta....na par sekund sa to da.Ale lepsie je netelefonovat.Alebo si to zapnut na reprak a polozit.
29.03.2012 11:25 / sento4 nevhodné
hlavneje ze pani policajti telefonuju jedna radost :)a keby len to
30.03.2012 14:28 / igorsta
2
nevhodné
Čo všetci máte proti policajtom. Aj na nich platia zákony. Aj výnimky. Existuje skupina vodičov, ktorá nemá zakázané telefonovať bez použitia "hands free" pri plnení svojich úloh. Patria medzi nich aj policajti. Telefonovať smú aj vodiči vozidiel ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru, ostatných hasičských jednotiek, Horskej záchrannej služby, záchrannej zdravotnej služby, banskej záchrannej služby, Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby.
02.04.2012 08:38 / makarino1
0
nevhodné
Zákony tvoria ľudia ktorí majú všeobecný prehlad a nie fundovaný odborníci v danom obore.Chcel by som vidieť šoféra hasičskej Tatrovky s 12 000 litrami vody v nádrži ako sa ponáhľa k požiaru a telefonuje.Alebo šoféra policajného auta ktorý naháňa cestného piráta.Alebo šoféra sanitky,ktorý zachraňuje rýchlou prepravou život osobu ktorú preváža.NEMYSLITEĽNÉ,NEPREDSTAVITEĽNÉ a NEUSKUTOČITEĽNÉ.Ale zákon im to dovoľuje.A na margo toho zákonu:v takýchto vozidlách sa nachádzajú minimálne vždy dve osoby.Takže jedna môže šoférovať a druhá vybavovať telefonát.
01.04.2012 14:08 / stano12
0
nevhodné
mame setko proti nim, lebo mozu setko, aj jazdit ozraty ...
29.03.2012 10:17 / matom24xx nevhodné
Telefonovanie za volantom je skutočne nebezpečné . A je naozaj dobré že policajti udelujú za taketo niečo pokuty. Ked vidim niekoho s telefonom za volantom riešim to po svojom , predbehnem ho a dupnem na brzdu, aby sa ten idiot zobudil.
29.03.2012 21:00 / robine
0
nevhodné
a teraz kto je idiot??? Urob to naloženej starej tatrovke.. a nebudeš potrebovať ani šošovky namiesto tých tvojích popolníkov
29.03.2012 18:44 / andzjaaa
0
nevhodné
hmm telefonovanie za volantom je nebezpezpecne ???? a ty kua nesi nebezpecny ked niekomu hamsnes pred autom???? .......mozes skor zrobit niejaku nehodu nez tenn telefonujuci a pritom ani nemusi byt on navine ale ty .......milujem takych xxx soferou kua....
29.03.2012 18:06 / pi6ta1
0
nevhodné
ja by som ti v takom prípade dal po papuli, ty dement, ten telefonujúci je menej nebezpečný ako ty čo niekomu hamsneš pred autom
29.03.2012 11:45 / Pierros
0
nevhodné
Jaj zas ked stretnem takeho dementa ako si ty! Predbehnem ho, zastavim vozdilo a prefliaskam ho!
29.03.2012 13:25 / Lucqo2211
0
nevhodné
Pre Teba je názov DEMENT ešte lichotka ako tak čítam Tvoje prudko inteligentné názory.. Takých hajzlov ako si Ty, treba z ciest odstrániť... Ale veď vy vymriete sami, vlastným pričinením...
29.03.2012 10:23 / marfy131
1
nevhodné
prajem ti aby sa ti to nevypomstilo, to že niekto iný porušuje predpisy neznamená že ich musíš porušiť aj ty... ak by mal v aute kameru a natočil by takúto zrážku si vinníkom ty
29.03.2012 09:46 / pretekar800 nevhodné
za volantom sa da skoro vsetko a aj kombinovave ale je pravda ze to odvadza pozornost a urcite tomu prisluhue aj velky podiel dopravnych nehod.
29.03.2012 09:43 / elule nevhodné
http://vyhravakazdy.sk/12389 skus si privyrobit pozeranim reklam privyrob si až 200€ za mesiac
29.03.2012 09:35 / Linuxweb nevhodné
Ten pán v tom prvom videu nedabuje Pištu Lakatoša? Ešte bratmm mohol sem tam povedať a bol by jasný ;-D Telefón za jazdy nemôže obsluhovať hocikto. Keď vidím podaktorých, že idú 30 cez mesto na rovinkách, alebo nedávajú smerovky a pod. takým by som bral vodičáky. Poniektorí to zvládajú bez problémov. Je to individuálne. Za zmienku stojí aj také fajčenie za volantom a rozprávanie so spolujazdcom. Vtedy máte taktiež zamestnanú ruku a popritom myslíte na to, čo vám spolujazdec hovorí a predstavujete si danú situáciu. V niektorých autobusoch je dokonca ceduľa zákazu komunikácie s vodičom za jazdy. Takže je táto téma dosť diskutabilná. To by musel mať vodič prilepené ruky o volant a mať štuple v ušiach :-) To máte ako s bezpečnostným pásom. V niektorých prípadoch to ľuďom zachránilo život ak ho mali / nemali zapnutý. Nech si robí každý to čo chce, len nech nejazdí jak xuj a neohrozuje ostatných účastníkov na ceste. Pekný deň :)
30.03.2012 17:24 / shark79
1
nevhodné
Pištu Lakatoša dabuje Marián Čekovský :-P
29.03.2012 09:05 / aloisick nevhodné
aspon 5 rokov by som dal ak nesposobia nehodu..a ak áno tak zobrat na doživotie vodičák..kokotom skurveným (N) (N) (N)
29.03.2012 08:59 / achualado nevhodné
a to len teraz, v marci 2012 prinesu takuto informaciu , ked uz cele jedno desatrocie pouzivame mobilne telefony aj pocas soferovania ? ;-D dobre musi JE.BAT tomu cloveku, ktory posunul tento vysledok vyskumu alebo vysledok nejakej domnieky do medii (Y)
29.03.2012 09:01 / achualado
0
nevhodné
..domnienky..oprava**
29.03.2012 08:37 / LukasBeran nevhodné
S týmto článkom vôbec nesúhlasím, z čistej logiky ktorú náš štát nemá, by som odporučil zriadiť novú inštitúciu, ktorá by testovala vodičov, lebo mnoho vodičov jazdí a popritom telefonuje a nemá žiadny problém sa venovať cestnej premávke! Dokonca ja by som zvládol aj dva hovory naraz a bez žiadnej narušenosti vnímania vozovky a situácii. Je to na ludoch, niekto to dokáže a niekto nie, ale je jednoduchšie všetko zpriemerovať a hodiť do jedného vreca však? veď slovensko, kto by sa s tým sral že áno. och kde to žijeme, hamba.
29.03.2012 08:58 / kamionista1187
2
nevhodné
suhlasim s tebou LukasBeran je to len o ludoch vela ludi si mysli ze vsetko dokazu ale realita je ina tak je jednoduchsie to zpriemerovat a hotovo! Jazdil som s kamionom po celej europe ale nikde som nevidel 24 hodinovy zakaz predbiehania na dialniciach ako u nas je to chore ale co s tym ?
29.03.2012 19:45 / nebojsa30
1
nevhodné
nikto viac neporušuje predpisy ako kamionisti tak sa tu nechvaľ
30.03.2012 23:18 / playbojko
0
nevhodné
A to si aku statistiku cital o kamionistoch? :-)
29.03.2012 07:54 / N1BOOMM nevhodné
No je pravda že všetko dokáže odlákať pozornosť, preto aj fajčenie spolujazdkyne by sa malo zakázať. Len ťažko je to policajtom dokázať že fajčila, lebo keď má hlavu pod volantom nemôžu to natočiť na ich kameru a použiť ako dôkaz.
29.03.2012 07:07 / sportreal nevhodné
Ty máš vš vzdelanie??? a logiku si kde zabudol? dal si ju s úplatkom dekanovi ??? -
29.03.2012 05:49 / podnikatel77 nevhodné
Preco sa potom v USA moze bez problemov pocas jazdy telefonovat, a to aj bez hands-free? Nebude to tym ze netrapia ludi riadiacou pakou? Nebude to tym, ze cesty su siroke, rovne, bez vymolov a pod? Nebude to tym, ze ludia si viac uvedomuju zodpovednost?
29.03.2012 21:05 / robine
0
nevhodné
bude to tým, že keď potom jeden taký vodič spôsobí nehodu.. hneď je to kvalifikované ako teroristický útok... a už sa ide do vojny.. Kto bude teraz na rade???
29.03.2012 08:08 / Franc1644
2
nevhodné
To co tu pises za hovadiny?ved je totalne jedno ci je,alebo nieje povolene telefonovanie.Bud si Chuck Norris,alebo nedokazes aj telefonovat aj soferovat.Aj na sirokej americkej ceste.Spomalene reakcie mas tak ci onak.A aj na sirokej americkej dokonalej ceste su aj iny vodici,alebo chodci,alebo deti. Aj keby si mal automat,aj tak mas volant a smerovky.
29.03.2012 10:35 / Bobo11
0
nevhodné
Musím sa trošku zastať užívateľa " podnikatel77 " ono je pravda že v USA sú iné cesty žiadne jamy, výmoly atd... predsa le človek jazdí viac v pohode !!!!
29.03.2012 16:37 / Franc1644
0
nevhodné
Priznam sa, v Amerika som nebol a neviem ci su tam na ceste aj ine auta,alebo nie,ci su tam chodci alebo nie alebo ci sa v Amerika stavaju nepredvidatelne udalosti kedy treba rychlo reagovat a rozhoduju stotiny sekundy. Ale na Slovenska mame na cestach aj inych ucastnikov cestnej dopravy a to aj na miestach bez vymolov a dokonca aj na rovnych sirokych cestach.
29.03.2012 07:08 / sportreal
2
nevhodné
Ty máš vš vzdelanie??? a logiku si kde zabudol? dal si ju s úplatkom dekanovi ??? -
29.03.2012 10:26 / p.s67
0
nevhodné
zakažte šoferovať a je pokoj...........mudrlanti
29.03.2012 12:06 / Aero91
0
nevhodné
„Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“
29.03.2012 21:08 / robine
0
nevhodné
ty kokos, ja že si baba. Najprv si sprav poriadok s hlavou, potom v hlave a sem radšej už nepíš. Dík za všetkých
29.03.2012 17:37 / Vivien2323
0
nevhodné
;-D ;-D ;-D ;-D toto ma dojalo toto je dobreeeeeeeeeeeeeeee ;-D ;-D ;-D ;-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Aktuality.sk Šport.sk Mobilmánia.sk Živé.sk Čas.sk Adam.sk

ŠK Slovan vo štvrtok štartuje svoju veľkú misiu v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Prvý zo súperov Bratislavčanov je BSC Young Boys. Veľkú...

ONLINE: BSC Young Boys - Slovan Bratislava

Prvý dojem prekričí všetky ostatné novinky: iPhone 6 je obrovský! A platí to aj keď hovoríme o menšom modeli.

iPhone 6 a 6 Plus: Prvé testy!

V druhom diele titulu Recoil môžete vidieť aj to, ako B.J. Baldwin preskakuje svojim terénnym autom ponad modelky v bikinách.

Tento vodič to má naozaj v rukách: Na brutálnom tereniaku preskočil cez modelky v bikinách!

Láka vás neopakovateľný adrenalínový zážitok? Tak sa rýchlo zbaľte a hor´ sa do Číny!

Šialenec na najnebezpečnejšom čínskom chodníku celkom bez istenia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie