01.02.2012 07:32 | Šport | Hokej

Chára a Handzuš pomohli víťazstvu svojich tímov, bodoval aj Gáborík

Až traja slovenskí hokejisti si v NHL prilepšili štatistiky o dva kanadské body. Bodovo sa presadili Chára, Handzuš, ale aj Gáborík.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára (1+1) i center San Jose Michal Handzuš (1+1) sa tešili so svojimi spoluhráčmi z víťazstiev, kým dve asistencie krídelníka NY Rangers Mariána Gáboríka stačili iba na zisk jedného bodu po prehre "jazdcov" v New Jersey 3:4 po nájazdoch. Štvrtým bodujúcim Slovákom bol pri výhre Anaheimu 4:1 "asistujúci" obranca Ducks Ľubomír Višňovský.

Boston napínal svojich fanúšikov poriadne dlho, v 40. minúte prehrával ešte 1:3, no potom sériou troch gólov, na ktoré už hosťujúca Ottawa nenašla odpoveď, naklonil misky váh na svoju stranu. Chára v TD Garden otvoril skóre z presilovky svojím 8. gólom v sezóne, no v dueli si pripísal aj mínusku.

S veľkou chuťou hrajúci Michal Handzuš pomohol k jasnej výhre San Jose nad Columbusom 6:0 svojím 18. a 19. bodom v sezóne. V tom istom zápase vynikol výkonom aj jeho spoluhráč Joe Thornton, autor dvoch gólov a asistencie. Vo výsledkovo jasnom dueli nebola núdza ani o pästiarske vložky, hráči obstarali za 60 minút až päť bitiek.

Gáborík a Rangers nezvládli nájazdové rozuzlenie, v ktorom "hojdačkový" zápas na ľade Devils vrcholil. Váha zodpovednosti skórovať v roli posledného exekútora ležala na pleciach slovenského kanoniera, no Slováka vychytal Martin Brodeur a Devils vyhrali jediným premeneným nájazdom Iľju Kovalčuka.

Trinástu asistenciu v ročníku si pripísal Višňovský, v "zvieracej" konfrontácii zariadil víťazstvo "káčerov" nad "kojotmi" čistým hetrikom v druhej tretine Andrew Cogliano.

Svedkom ešte väčšieho obratu než v Bostone boli diváci v St. Paul, zrejme ich to však nepotešilo, keďže domáci Wild stratili vedenie 4:1 v záverečnej tretine a Nashville štyrmi gólmi za 10 minút otočil skóre vo vlastný prospech na 5:4.

Brankár Peter Budaj sa k slovu v dueli jeho Montrealu a Buffala nedostal, v divíznom derby vyhrali hosťujúci Sabres 3:1.

Výsledky:Boston - Ottawa 4:3 /za domácich Zdeno Chára 1+1/,
New Jersey - NY Rangers 4:3 sn /za hostí Marián Gáborík 0+2/,
Philadelphia - Winnipeg 1:2 sn,
Pittsburgh - Toronto 5:4 sn,
Carolina - NY Islanders 2:5,
Montreal - Buffalo 1:3,
Tampa Bay - Washington 4:3 pp,
Minnesota - Nashville 4:5,