Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

11 najčítanejších článkov za rok 2015

Rok 2015 sa pomaly končí a je čas na menšiu bilanciu. V nasledujúcom prehľade ponúkame články, ktoré si získali vašu najväčšiu pozornosť.
30.12.2015 / Redakcia AUTO BILD

Ešte sa dva dni a prehupneme sa do nového roka. Nastáva čas bilancovania. Redakcia AUTOBILD.SK vám v tomto roku ponúkla množstvo zaujímavých článkov a tak sme sa pozreli na to, čo vás najviac zaujalo. Ponúkame prehľad najčítanejších článkov za rok s päťkou na konci.

1. Poklad v stodole

Prečítané: 780 941-krát

Absolútnym víťazom v našom rebríčku sa stal článok o zaprášenom Jaguari E-Type z roku 1973, ktorý našiel vnuk prvého majiteľa. Krásne červené Auto (to veľké „A“ je použité zámerne) s dvanásťvalcom pod kapotou a prekvapivo nízkym číslom na počítadle kilometrov stálo zakonzervované v stodole. Pre vašu informáciu, aukčný dom Silverstone predal toto konkrétne auto za 43 875 libier, čo podľa kurzu z 23. mája, keď sa konala aukcia, predstavuje sumu 61 467 eur.

2. Škoda Snowman

Prečítané: 541 759-krát

Druhé miesto nie je žiadnym prekvapením, keďže česká Škoda sa v našich končinách teší naďalej veľkej obľube. Mladoboleslavská automobilka stále dokáže využívať technológie materského koncernu Volkswagen tak, aby si zachovávali prijateľnú cenu a popri nemeckých súrodencoch nepôsobili ako škaredé káčatká. Škoda má stabilnú pozíciu, preto môže expandovať do nových segmentov, dôkazom čoho je aj nový zástupca triedy SUV: Škoda Snowman. Práve exkluzívne predstavenie tohto modelu pritiahlo pozornosť našich čitateľov.

3. Testovacie križovatky

Prečítané: 529 038-krát

Na treťom mieste sa umiestnil náš výber križovatiek z testov v autoškolách. Ponúkli sme 11 najzaujímavejších dopravných situácií a samozrejme aj správne odpovede. Vysoké číslo čítanosti dokazuje, že možnosť otestovať vedomosti zo zákona o premávke sa u vás teší veľkej obľube. Hoci sme tému zákona v priebehu roka takmer úplne vyčerpali, v tom nadchádzajúcom roku sa pokúsime vymyslieť pre vás ďalšie testy.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

4. „Alkoholické“ potraviny

Prečítané: 396 059-krát

Téma alkoholu štiepi našu čitateľskú obec na dva tábory. Jedna časť z vás úplne odsudzuje alkohol za volantom, čo je aj názor našej redakcie. Druhá časť podporuje zrušenie nulovej tolerancie a zavedenie aspoň určitej tolerancie. Nech sú argumenty „pre“ či „proti“ nulovej tolerancii akékoľvek, každého určite zaujímajú potraviny, po ktorých policajný skener ukáže v dychu vodiča viac než nulu. Spája sa s nimi množstvo mýtov a náš článok o potravinách, po ktorých môžete nafúkať, priniesol nejedno prekvapujúce zistenie.

5. Škoda Fabia SUV

Prečítané: 323 044-krát

Vysoký počet zobrazení článku o SUV verzii populárnej Fabie, dokazuje naše predchádzajúce tvrdenie, že Škoda a jej nové modely či ich verzie stále zaujímajú veľkú časť motoristickej verejnosti. V tomto článku sme exkluzívne predstavili crossover postavený na modeli Fabia, i keď o jeho osude zatiaľ definitívne rozhodnutie nepadlo. Ak by sa tak stalo, Fabia SUV by prišla na trh najskôr v roku 2018.

6. Neúspešný odťah Maybachu

Prečítané: 300 195-krát

Majitelia veľkých a drahých áut si občas nerobia ťažkú hlavu s tým, kde zaparkujú. A odťahovým službám tak pridajú vrásky na čele. Nebolo to inak ani v prípade majiteľa Maybachu vo Viedni. Rameno odťahovky si s takmer trojtonovým kolosom neporadilo a tak ho zamestnanci služby museli nechať stáť v úseku so zakázaným státím. Nech to napokon dopadlo akokoľvek, sme presvedčení, že rakúski policajti si na majiteľovi poriadne „zgustli“.

7. Spoľahlivosť motorov

Prečítané: 283 924-krát

Celkovú spoľahlivosť vozidla určuje viacero faktorov. Pravdepodobne tým najnákladnejším ohnivkom je motor. V našom letnom článku sme sa pozreli práve na spoľahlivosť motorov jednotlivých automobilových značiek. Rebríček 39 značiek vypracovala britská poisťovňa na základe 50 000 vozidiel, ktoré má vo svojej evidencii. V článku prinášame celkové poradie značiek, no aj podrobnejšiu tabuľku, ktorá hodnotí spoľahlivosť motorov podľa počtu najazdených kilometrov.

8. Spoľahlivosť ojazdených vozidiel

Prečítané: 274 762-krát

Hoci predaj nových vozidiel u nás mierne stúpa, mnohí našinci si radšej zvolia kúpu ojazdeného auta. Spoľahlivosť resp. kazovosť jazdenky je preto pri výbere najdôležitejším faktorom. Nemecká spoločnosť Dekra každoročne zverejňuje analýzu kvality a spoľahlivosti ojazdených vozidiel, v ktorom rozdeľuje vozidlá podľa počtu najazdených kilometrov do troch kategórií a technický stav hodnotí v piatich oblastiach. V článku ponúkame prehľad najspoľahlivejších modelov (tri v každom segmente aj kategórii).

9. Nekvalitné palivá na benzínkach

Prečítané: 261 887-krát

Podobne ako spoľahlivosť či údržba je pre dlhovekosť vozidla dôležitým faktorom aj kvalita tankovaného paliva. Preto nie je prekvapením, že článok o kvalite palív na čerpacích staniciach si získal veľkú pozornosť. Prekročenie limitných hodnôt u niektorých parametrov nemusí hneď znamenať zničenie motora, avšak vzhľadom na hustú sieť čerpacích staníc na Slovensku môže mať strata dôvery motoristov likvidačnejšie následky než prípadná pokuta. O to viac, že hneď za rohom môže byť benzínka, ktorá sa v zozname hriešnikov neobjavila. A pokojne k tomu môžeme pripočítať aj čerpacie stanice v blízkej cudzine, ktorá pre tie slovenské predstavuje drsnú cenovú konkurenciu.

10. Kontrolky na prístrojovej doske

Prečítané: 255 495-krát

Moderné vozidlá sú technicky a technologicky čoraz vyspelejšie, disponujú stále väčším počtom komplikovaných systémov. A spolu s tým sa rozrastá aj počet kontroliek na prístrojovej doske. Ak by sa rozsvietili všetky naraz, vianočný stromček by sa mohol potichu hanbiť v kúte. V článku popisujeme význam najdôležitejších kontroliek a ponúkame ich najčastejšie vyobrazenie.

11. Likvidačné pokuty za autokamery

Prečítané: 243 642-krát

Kamery v autách sa tešia čoraz väčšej obľube, keďže vodiči ich môžu použiť ako dôkaz neviny v prípade dopravnej nehody alebo pri spáchaní dopravného priestupku. Nezávisle od toho, do akej miery je otázka kamier legislatívne doriešená, väčšina európskych krajín kamery povoľuje. V jednom sa však národné zákony zhodujú: zverejňovanie záznamov na internete je zakázané. Týmto článkom zároveň reagujeme na informácie, že v Rakúsku je používanie autokamier všeobecne zakázané a hrozia za ne likvidačné pokuty. Nie je to pravda, keďže kamery možno používať aj tam a vysoké sankcie hrozia len za určitých okolností.


Najnovšie články
Extrémna jazda na Subaru WRX STI

Hlavné postavy pripravovaného filmu sa budú zväčša zdržovať v New Yorku, no zablúdia aj na Island. Drsná príroda tohto ostrova však má ďaleko od mestského...

Fast 8: Tieto autá vám zdvihnú adrenalín

Superdrahé kupé vo farbách zákona je zatiaľ len počítačovou fantáziou, no neskôr sa môže pretaviť do reality.

Kúpi si dubajská polícia Bugatti Chiron?

Sériový model sa od exemplára odhaleného v Ženeve prakticky nelíši. Ford pri ňom špecifikoval akurát paletu ponúkaných motorov.

Ford Kuga Vignale vo finálnej forme

Trenčianski policajti zaistili vodiča, ktorý prekročil rýchlosť o 36 km/h a namerali mu vyše dve promile. Ďalší vodič zas blokoval prejazd sanitky a tvrdil,...

Pirát išiel rýchlo a pod vplyvom alkoholu

Organizátori i signatári petície, pod ktorú sa podpísalo doteraz 3 500 občanov, požadujú dodržať pôvodné riešenie prestavby diaľnice, rátajúce so šiestimi...

Petícia o križovatke Triblavina je na ministerstve

Francúzska automobilka odhalí svoj pick-up vo štvrtok. Technicky pôjde o blízkeho príbuzného modelu Nissan Navara NP300.

Renault ohlásil sériový typ Alaskan
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×