17.05.2011 21:08 | Šport | Futbal

Slovan je krok od titulu! V dohrávke zdolal po Šebovom hetriku Trnavu

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v dohrávke 30. kola Corgoň ligy nad Spartakom Trnava 3:0.

Dve kolá pred koncom sezóny zvýšili svoj náskok na čele tabuľky pred druhou Senicou už na štyri body. Po bezgólovom polčase rozhodol o triumfe domácich čistým hetrikom útočník Filip Šebo.

Úvodná štvrťhodina tradičného ligového derby nepriniesla veľa futbalovej krásy, keď sa lopta takmer výhradne pohybovala len medzi šestnástkami a hralo sa bez šancí. Poriadnu strelu na bránu vyslal až v 28. minúte domáci Milinkovič, ktorý tak naštartoval svoj aj súperov tím k väčšej aktivite.

Už o minútu neskôr skončil na brvne Putnockého brány center Machovca a na opačnej strane sa ocitol zoči-voči Raškovi Šebo, no ten si s jeho zakončením poradil. V 34. minúte vytiahol brankár Spartaka ďalší pekný zákrok, keď ho takmer preloboval spoluhráč Kaprálik.

Aj po zmene strán si hostia takmer strelil vlastenca, konkrétne Diallo, no Ciprys v poslednej chvíli odkopol loptu z bránkovej čiary. Slovan otvoril skóre v 55. minúte, keď striedajúci Štepanovský našiel pasom z vlastnej polovice Šeba, ktorý si poradil s obrancami aj gólmanom - 1:0.

Po hodine hry domáci kanonier zvýšil na 2:0 po ideálnej prihrávke Grendela a svoj strelecký koncert zakončil v 69. minúte prudkou strelou spred šestnástky na 3:0. Trnavčania mohli inkasovať aj ďalšie góly, no pri šanci Grendela stálo pri Raškovi šťastie a po strele Šeba ho zachránilo brvno.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 3:0 (0:0)

Góly: 55., 63. a 69. Šebo. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Dosoudil, Hrdlička - Ciprys, Diallo, Kováč, 3805 divákov.

Slovan: Putnocký - Pauschek, Dosoudil, Dobrotka, Hrdlička - Božič - Milinkovič (42. Štepanovský), Grendel (80. Halenár), Žofčák - Šebo, Kordič (45. Kiss).

Spartak: Raška - J. Čarnota (64. Hanzel), Diallo, Kaprálik, Ciprys - Gross - Procházka (59. Kováč), P. Čarnota, Kaščák, Machovec - Gogolák (77. Wellington).