WTCC: Na Slovakia Ringu najúspešnejší Tarquini

Prvé preteky šampionátu WTCC taliansky jazdec vyhral, v druhých skončil na tretej priečke. Double si v dvoch pretekoch pripísali tímy Lukoil a Chevrolet.
4 3 príspevky 30.04.2012 / Marek Pokrývka

Podujatie World Touring Car Championship (WTCC) zavítalo na slovenský okruh Slovakia Ring. V piatok 29. apríla vyvrcholili prípravy na víkendové podujatie svetového významu, ktoré patrí medzi najväčšie motoristické udalosti histórie Slovenska. Sobota bola vyhradená kvalifikácii a tréningom, hlavným bodom programu boli nedeľné preteky. Súčasťou podujatia bol šampionát European Touring Car Cup (ETCC) a bohatý sprievodný program.

Slovenský pretekársky okruh zaplnilo počas víkendu množstvo fanúšikov, veľkú základňu obdivovateľov pritiahol najmä maďarský jazdec Norbert Michelisz. Svojich priaznivcov v sobotu potešil, keď sa mu podarilo v druhej kvalifikácii zajazdiť najrýchlejší čas. Zabezpečil si ním prvú pozíciu na štartovom rošte nedeľných pretekov.

Gabriele Tarquini obsadil v dvoch pretekoch 1. a 3. miesto 4 fotografií v galérii Gabriele Tarquini obsadil v dvoch pretekoch 1. a 3. miesto

Svoju dobrú formu nemohol maďarský jazdec dotiahnuť do víťazného zakončenia kvôli dvom „šťuchancom“ od súperov. Víťaz prvej jazdy, taliansky pretekár Gabriele Tarquini, ho najskôr svojím útokom posunul z prvej na tretiu priečku, Yvan Muller ho ďalším nárazom poslal až na šiestu priečku. Úradujúci majster sveta zaň dostal trest vo forme prejazdu boxovou uličkou.

Majster sveta z roku 2009 vyhral v tejto sezóne po prvýkrát 4 fotografií v galérii Majster sveta z roku 2009 vyhral v tejto sezóne po prvýkrát

Prvú jazdu víkendových pretekov WTCC zakončil víťazný Tarquini z tímu Lukoil Racing spoločne so svojim kolegom Alexejom Dudukalom. Lukoil si tak pripísal double a získal množstvo cenných bodov. Na tretej priečke sa umiestnil Alain Menu z tímu Chevrolet. Preteky poznačilo niekoľko napínavých súbojov vo všetkých častiach štartového poľa, plné tribúny Slovakia Ringu sa tak naozaj mali na čo pozerať.

Svoje premiérové prvenstvo si pripísal aj Robert Huff 4 fotografií v galérii Svoje premiérové prvenstvo si pripísal aj Robert Huff

Automobily najúspešnejšej značky šampionátu dominovali v druhej jazde WTCC. Robert Huff v nej zvíťazil pred Yvanom Mullerom, jazdci tímu Chevrolet tak upevnili svoje vedenie v šampionáte. Tretiu priečku obsadil Gabriele Tarquini, ktorý sa vďaka tomu stal najúspešnejším jazdcom z pretekov na slovenskom okruhu. Na konto si pripísal 43 bodov.

Jazdcov Chevroletu doplnil na pódiu Tarquini a mladý Pepe Oriola 4 fotografií v galérii Jazdcov Chevroletu doplnil na pódiu Tarquini a mladý Pepe Oriola

Európskemu šampionátu ETCC dominovali v kategórii S2000 jazdci, ktorí okruh poznajú. V prvých pretekoch zvíťazil český pretekár Michal Matějovský, nasledovaný svojím krajanom Petrom Fulínom. Pódium druhých pretekov nieslo oboch jazdcov v opačnom poradí, tretiu priečku obsadil v oboch pretekoch mladý slovenský jazdec Maťo Homola. V celkovom hodnotení obsadil domáci pretekár piatu priečku.